Skocz do zawartości

Pomoc w sprawdzeniu umowy z deweloperem

26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 13:35

Witam,
dotarłem do umowy, jutro kilka wstępnych uwag:))

Witam, posiadam również wstępną umowę rezerwacyjną od dewelopera,czy jest możliwość jej skonsultowania, proszę o wiadomość na meila karofryt1@gmail.com, pozdrawiam serdeczne. K.

#22 Joanna Marska-Romaniszyn

Joanna Marska-Romaniszyn

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 październik 2017 - 14:34

Dzień dobry,

Drodzy Państwo nie liczcie na to że ktoś doświadczony w temacie Wam porządnie sprawdzi umowę wraz załącznikami na kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt stron za darmo. Przecież to zajmuje kilka godzin co najmniej. Czy Wy poświęcacie obcym ludziom z internetu kilka godzin swojego życia za coś, za co zwykle bierzecie pieniądze?

Kupujecie Państwo mieszkanie za kilkaset tys. złotych, często to najważniejszy zakup w życiu. Kwota kilkaset złotych za opinię to nie jest przy tym wielki wypadek, a można też dzięki poradzie zaoszczędzić np. jeśli w umowie są klauzule niedozwolone co do kosztów.

Jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia dla prawnika - zależy od zakresu; zwykle to jest to kilkaset złotych, chociaż słyszałam też o kwotach 2000 zł ale to już uważam za przesadę.

Jeśli chcecie Państwo uzyskać wiedzę na temat umów deweloperskich, rezerwacyjnych itp. za darmo, to sporo wiadomości znajdziecie Państwo na moim blogu www.umowazdeweloperem.pl - zajmuję się tą tematyką od 8 lat, więc jest dużo praktycznych porad, a nie tylko przepisany tekst z ustawy.

Pozdrawiam,

r.pr. Joanna Marska-Romaniszyn

#23 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 11:22

Witam, mam ten sam problem. Czy istnieje możliwość weryfikacji umowy deweloperskiej jak w przypadku poprzednika?

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 12:14

Witam, mam ten sam problem. Czy istnieje możliwość weryfikacji umowy deweloperskiej jak w przypadku poprzednika?

Masz wyjaśnienie w poście powyżej.

#25 Guest_talia

Guest_talia
  • Goście

Napisano 13 luty 2019 - 12:38

W takich kwestiach po prostu bezbłędna jest notariusz Cejrowska z Tczewa. Miałem okazję korzystać z jej usług i bardzo mi pomogła. Niezwykle profesjonalna i skuteczna.

#26 Guest_hela

Guest_hela
  • Goście

Napisano 27 luty 2020 - 12:51

W takich kwestiach po prostu bezbłędna jest notariusz Cejrowska z Tczewa. Miałem okazję korzystać z jej usług i bardzo mi pomogła. Niezwykle profesjonalna i skuteczna.

Mam podobne doświadczenia, wysoko oceniam obsługę klienta. 

#27 kayote

kayote

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 14:20

Przy takich umowach obecność i pomoc notariusza jest niezbędna. W moim mieście jedną z lepszych kancelarii notarialnych jest http://www.notariusz-ligota.pl/ i polecam sprawdzić ofertę, bo jeżeli zależy Ci na profesjonalizmie i wieloletnim doświadczeniu to tutaj z pewnością tego nie brakuje. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych