Skocz do zawartości

odszkodowanie za rurociąg PILNE

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-dab62

Guest_-praw-dab62
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 01:14

Podstawą dochodzenia Państwa roszczeń jest art. 222 § 2 kc:

Art. 222. § 1. Właściciel może żądać od osoby, która włada faktycznie jego rzeczą, ażeby rzecz została mu wydana, chyba że osobie tej przysługuje skuteczne względem właściciela uprawnienie do władania rzeczą.

§ 2. Przeciwko osobie, która narusza własność w inny sposób aniżeli przez pozbawienie właściciela faktycznego władztwa nad rzeczą, przysługuje właścicielowi roszczenie o przywrócenie stanu zgodnego z prawem i o zaniechanie naruszeń.

Wezwanie powinniście skierować do właściciela gazociągu.

#2 Guest_-praw-dab62

Guest_-praw-dab62
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 18:10

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogłaby Pani doradzić gdzie mam się udać i na jakiej podstawie ubiegać o odszkodowanie?

#3 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 09:46

Tak - jak najbardziej należy się Panu odszkodowanie za bezumowne korzystanie z Pana działki.

#4 Guest_-praw-dab62

Guest_-praw-dab62
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 01:14

Przez moja działkę przebiega rurociąg gazowy wysokiego ciśnienia zgodnie z opinia wydana przez PGNiG S.A. uniemożliwia zabudowę posesji w szerokości od 15 metrów zewnętrznej strony rury w lewo i w prawo czyli pas o średnicy 30 metrów przez całą szerokość działki co dyskwalifikuję działkę pod budowę. Działka znajduję się na terenie aglomeracji Kraków. Wzdłuż działki przebiega jeszcze nitka nisko ciśnieniowego gazu G40. Czy należy mi się za rurociąg odszkodowanie?? Proszę o szybka odp

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2011 - 17:57

Przez moja działkę przebiega rurociąg gazowy wysokiego ciśnienia zgodnie z opinia wydana przez PGNiG S.A. uniemożliwia zabudowę posesji w szerokości od 15 metrów zewnętrznej strony rury w lewo i w prawo czyli pas o średnicy 30 metrów przez całą szerokość działki co dyskwalifikuję działkę pod budowę. Działka znajduję się na terenie aglomeracji Kraków. Wzdłuż działki przebiega jeszcze nitka nisko ciśnieniowego gazu G40. Czy należy mi się za rurociąg odszkodowanie?? Proszę o szybka odp

#6 Guest_nelson2000

Guest_nelson2000
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 17:25

Wiatm.
Przez moja działkę rolną przebiega rura gazociągu z wysokim ciśnieniem. Ostatnio otrzymałam pismo z powiadomieniem, że będą dokładać kolejną rurę. Czy mogę domagać się jakiegoś odszkodowania?
Dodam, że rurociąg został budowany z 1975 roku.
Słyszałam również o jakimś odszkodowaniu związanego z opłatą przesyłową.
Proszę o pomoc

#7 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 19:14

Aby dołożyć kolejną rurę potrzebują Pana zgody lub stosownej decyzji administracyjnej o ograniczeniu własności.

Oczywiście są również podstawy aby domagać się zapłaty za bezumowne korzystanie lub domagać się ustanowienia służebności przesyłu za wynagrodzeniem.

#8 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 19:14

Aby dołożyć kolejną rurę potrzebują Pana zgody lub stosownej decyzji administracyjnej o ograniczeniu własności.

Oczywiście są również podstawy aby domagać się zapłaty za bezumowne korzystanie lub domagać się ustanowienia służebności przesyłu za wynagrodzeniem.

#9 Guest_DużeOdszkodowania

Guest_DużeOdszkodowania
  • Goście

Napisano 09 maj 2011 - 17:42

Dobre Argumenty, Duże ODSZKODOWANIA!

Zapewne trafiłeś na tą stronę ponieważ chcesz uzyskać duże odszkodowanie za znajdujące się na twoim gruncie rury gazociągowe lub za inne przypadki bezumownego korzystania z Twojej nieruchomości. Pewnie także chciałbyś na przyszłość ustalić czynsz z tytułu służebności przesyłu?

Świetnie się składa. Zajmujemy się odzyskiwaniem odszkodowań dla naszych klientów ponieważ uważamy, że milionowe czy kilkuset tysięczne rekompensaty należą się właścicielom nieruchomości z tytułu ich bezumownego wykorzystania przez zakłady gazownicze, energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne czy inne. Ustanawiamy służebność przesyłu.

Mamy dobre argumenty więc zdobywamy milionowe i kilkuset tysięczne odszkodowania.

Sprawy przyjmujemy do bezpłatnej analizy.

Więcej informacji o naszej działalności na stronie www.duzeodszkodowania.com

Skontaktuj się już dziś!
tel. 22 435 89 32, mobile: 531 200 353
e-mail: info@duzeodszkodowania.com

#10 Guest_Jurek z Rawy Maz

Guest_Jurek z Rawy Maz
  • Goście

Napisano 25 październik 2015 - 10:56

Właściciele nie mogą zgadzać się na lokalizację infrastruktury na swoich nieruchomościach , bo jak pozwolą to mają rękę w nocniku.Pozdrawiam

#11 Guest_polecam firmę odszkodowawc

Guest_polecam firmę odszkodowawc
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 19:42

Witam, korzystałam z usług lokalnego prawnika, któremu sprawa szła bardzo mozolnie... ale gdyby nie specjaliści z CLPodszkodowania.pl nie dostałbym żadnego odszkodowania, albo może tak jak ci, którzy próbowali na własną rękę... Jakieś kilka tysięcy złotych... Polecam prawników z CLPodszkodowania.pl, profesjonalne i konsekwentne działanie, a przede wszystkim są skuteczni... Do tego pokrywają koszty, a ich wynagrodzenie to tylko prowizja od sukcesu. Wiem, dostałam pieniądze, więc polecam. Miałam gazociąg i linie energetyczne ze słupami. Ale podobno za wodociąg i kanazliacj,.e, telefon też można dostać odszkodowanie. Sprawy są bardzo skomplikowane i bez prawników SPECJALIZUJĄCYCH się w tego typu sprawach nie da rady. Nie ma sensu samemu i nie ma sensu z pierwszą lepszą firmą, polecam sprawdzoną: CLPodszkodowania.pl Pozdrawiam Julka.

#12 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 09:43

Witam, korzystałam z usług lokalnego prawnika, któremu sprawa szła bardzo mozolnie... ale gdyby nie specjaliści z CLPodszkodowania.pl nie dostałbym żadnego odszkodowania, albo może tak jak ci, którzy próbowali na własną rękę... Jakieś kilka tysięcy złotych... Polecam prawników z CLPodszkodowania.pl, profesjonalne i konsekwentne działanie, a przede wszystkim są skuteczni... Do tego pokrywają koszty, a ich wynagrodzenie to tylko prowizja od sukcesu. Wiem, dostałam pieniądze, więc polecam. Miałam gazociąg i linie energetyczne ze słupami. Ale podobno za wodociąg i kanazliacj,.e, telefon też można dostać odszkodowanie. Sprawy są bardzo skomplikowane i bez prawników SPECJALIZUJĄCYCH się w tego typu sprawach nie da rady. Nie ma sensu samemu i nie ma sensu z pierwszą lepszą firmą, polecam sprawdzoną: CLPodszkodowania.pl Pozdrawiam Julka.

a jak to jest Julko że ten sam tekst ,literka w literkę znajduję we wszystkich forach na ten temat.ile ci clp zapłaciło za reklamę.

#13 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 22:59

CLPodszkodowania.pl - polecam!!! co prawda nie za gazociąg ale dzięki nim dostałem pieniądze za działki które gmina odebrała mi pod drogi w latach 90-tych, ile? dokładnie 478.003,00 zl, nie dajcie się oszukiwać urzędnikom!! WARTO, polecam clpodszkodowania!!

#14 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 23:02

a jak to jest Julko że ten sam tekst ,literka w literkę znajduję we wszystkich forach na ten temat.ile ci clp zapłaciło za reklamę.

Gościu, może nigdy nie byłeś w takiej jak my sytuacji oszukani i okradzeni przez wszystkomogących urzędników!!! A jakże, ja równiez dostałem duże pieniądze dzięki tym prawnikom o choćby z ludzkiej przyzwoitości gamoniu napiszę ten sam tekst na kilku forach, zeby jak najwięcej osób się dowiedziało o rzetelnej i skutecznej kancelarii!!!

polecam CLPodszkodowania.pl!

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14661 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 październik 2017 - 06:11

Gościu, może nigdy nie byłeś w takiej jak my sytuacji oszukani i okradzeni przez wszystkomogących urzędników!!! A jakże, ja równiez dostałem duże pieniądze dzięki tym prawnikom o choćby z ludzkiej przyzwoitości gamoniu napiszę ten sam tekst na kilku forach, zeby jak najwięcej osób się dowiedziało o rzetelnej i skutecznej kancelarii!!!

polecam CLPodszkodowania.pl!

Marketing rodem z klanu " byle jakość" też mi usługi jeśli polecają się na Forach a na dokładkę zlecili to gamoniowi, który nie potrafi reklamować!!!!
Żywa ANTYREKLAMA- NIE POLECAM

#16 Guest_praktyki2015@gmail.com

Guest_praktyki2015@gmail.com
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 12:41

Polecam CLPodszkodowania, nie traćcie czasu i nie czekajcie wyłącznie na odszkodowania z urzędu, nie czekajcie na pomoc osób które nie mają żadnego pojęcia o sprawie, którzy nigdy skutecznie nie załatwili żadnej sprawy. Sam korzystałem z pomocy innych uprzejmych, a potem nawet prawnika, nic to nie dało, dopiero pomoc CLPodszkodowania zakończyła się sukcesem. Do tego zadowalające warunki, prosta umowa, sam się zdziwiłem, że można napisać jasną dla zwykłego człowieka umowę, u innych to prawie 10 stron bełkotu, prawie jak umowy z bankiem a tam: 2 strony i nie miałem żadnych wątpliwości, żadnych haczyków, jak to niestety bywa... Każdy urzędas, każdy pracownik firmy przesyłowej zarabia na tym abyś otrzymał jak najmniej odszkodowania!

Polecam prawników z CLPodszkodowania

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych