Skocz do zawartości

Początki w małej firmie-samodzielna księgowość

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MałgosiaP

Guest_MałgosiaP
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2009 - 15:53

Witam serdecznie wszystkich!!Piszę tutaj na forum, gdyż poszukuję odpowiedzi na pytania, które mnie dręczą. Od lipca tego roku mam firmę, która pośrednoczy w sprzedaży samochodami. jest to firma jednoosobowa, nie jeste Vat-owcem. Chciałabym prosić was wszystkich o rady i pomoc, ponieważ chcę sama zając się księgowością firmy. Tak jak już wcześniej napisałam jest to firma jednoosobowa i w związku z tym proszę Was o informację, o czym muszę wiedzieć i pamiętać aby księgowość w małej firmie była prowadzona dobrze. Co z fakturami, czyli poniesionymi kosztmi, rozliczeniami, jak zabrać się za prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów. Jak to ma wszystko wyglądać, żeby to miało ręce i nogi?? Proszę o jak najwięcej informacji o prowadzeniu księgowości w tak małej firmie, chodzi mi tu przede wszystkim o to jak to wygląda w praktyce, czy powinnam prowadzić sobie raporty kasowe, czy muszę robic jakieś zestawienia kosztó itp. BARDZO PROSZĘ WZSYSTKICH O POMOC.P.S. Mam do wypełnienia formularz ZUS DRA, a ze wzgęlu na pierwsze kroki w tych sprawach proszę o pomoc jak to mam wypełnić, chodzi mi oczęść ze składkami, Za lipiec zapłaciłam już składki ZUS w wysokości 224,24 zdrowotne i 113,46 społeczne, tak mi powiedziała znajoma księgowa. Tylko jak to mam rozpisać. Chcę tylko nadmienić że jako przedsiębiorca rozpoczynający pierwszy raz działalność gospodarczą mam ulgi na składki ZUS. Jeśli chce uwzględnić najniższe, średnie krajowe wynagrodzenie to co mam wpisać w tym formularzu. Proszę również o jak najwięcej porad związanych z prowadzeniem firmy a raczej jej księgowością.Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.MałgosiaP

#2 Guest_Młody księgowy.

Guest_Młody księgowy.
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2009 - 16:02

Co do zasad prowadzenia PKPiR to polecem kupić zwykłą papierową książkę (w sklepie z papeterią i artykułami papierowymi). Z Tyłu tej książki są wszystkie przydatne informacje co do prowadzenia PKPiR.

#3 Guest_emcik

Guest_emcik
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:33

podbijam są może jakieś książki nt. samodzielnej księgowości? Szczególnie jeśli chodzi o KPiR

#4 Guest_emcik

Guest_emcik
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 12:59

Wpisz w Google co chcesz znaleźć i masz!

#5 rozali33

rozali33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 143 postów

Napisano 31 październik 2017 - 19:55

Są gotowe narzędzia, które pozwalają na samodzielne prowadzenie księgowości. Tutaj https://wfirma.pl/ masz takie narzędzie. Skuteczne, bezpieczne i bardzo funkcjonalne.

#6 projektogrod

projektogrod

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 35 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 19 styczeń 2018 - 14:27

są one bardzo pomocne to fakt

http://www.drewbud24...hu-trzcina.html

#7 TMK

TMK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 132 postów

Napisano 19 styczeń 2018 - 15:23

Na pewno warto zapytać znajomych, którzy też działają jednoosobowo. Być może pod kątem samego oprogramowania zainteresuje Cię oferta od RESET2 z Wrocławia, ich programy mają opinię przejrzystych i takich, w które łatwo można się wdrożyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych