Skocz do zawartości

ile moze zabrac komornik od najnizszej krajowej?

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 21:28

Witam....mam pytanko....dzisiaj dostalam pismo od komornika iz mam splacic zalegly dlug za mieszkanie z 2005 roku(gdzie nawet nie bylam pelnoletnia)miezkam z rodzicami ..glownym najemca mieszkania jest ojciec.zarabiam 1317zl po odliczeniu ok 950zl na reke czy komornik moze zabrac mi 50% pensjii...czy ta kwota jest wolna od potracen??????????????kompletnie nie mam pojecia jak to rozwiazac...

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 21:31

Nie może - minimalna pensja jest wolna od zajęcia.

#3 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2010 - 21:38

CYTAT(Admin-Łukasz @ 29.01.2010, 20:31) Nie może - minimalna pensja jest wolna od zajęcia.

W takim razie moj pracodawca ma prawo odmowic komornikowi ????

#4 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 11:32

Nie prawo tylko obowiązek.

#5 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 15:42

CYTAT(Admin-Łukasz @ 30.01.2010, 10:32) Nie prawo tylko obowiązek.

dziekuje bardzo...normlanie kamien spadl mi z serca pfffff...
rozmawialam dzisaj z moim pracodawca na ten temat...on kompletnie nie ma pojecia jak to zlatwic ,poniewaz nie mial nigdy z czyms takim do czynienia...w jaki sposob napisac ta odpowiedz do komornika?????powolujac sie tylko na ten kodeks pracy???????

#6 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

Guest_-praw-tomasz wojciechowski
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 16:00

Pracodawca nie wie, w jaki sposób ma postąpić? Chyba firma zatrudnia kadrową / kadrowego. Poza tym to nie na Pani ciąży obowiązek wskazywania pracodawcy właściwych przepisów.

#7 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 16:08

CYTAT(Tomasz Wojciechowski @ 30.01.2010, 15:00) Pracodawca nie wie, w jaki sposób ma postąpić? Chyba firma zatrudnia kadrową / kadrowego. Poza tym to nie na Pani ciąży obowiązek wskazywania pracodawcy właściwych przepisów.
wiem ze to juz nie moj obowiazek,ale chcialabym uniknac przykrych niespodzianek,na odp komornik czeka 7 dni,wiec raczej trzeba sie streszczac w takich sprawach....mam nadzieje ze wszystko jakos sie ulozy...we wtorek ide do komornika i ciekawa jetem jak to sie wszystko rozwiaze ...nigdy nie bylam w takiej sytuacji,dlaczego dzieci musza odpowiadac za stare dlugi za mieszkanie i w dodatku za nieodpowiedzialnych rodzicow:(((((

#8 Guest_-praw-gośka21

Guest_-praw-gośka21
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 17:26

W moim przypadku kadry wysyłają pismo informujące komornika,że otrzymuję wynagrodzenie w wysokości minimalnej pensji i nie mają możliwości dokonania potrącenia

#9 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 01 luty 2010 - 20:03

CYTAT(gośka21 @ 30.01.2010, 16:26) W moim przypadku kadry wysyłają pismo informujące komornika,że otrzymuję wynagrodzenie w wysokości minimalnej pensji i nie mają możliwości dokonania potrącenia
moj pracodawca wyslal takie samo pismo,ale ciekawi mnie co dalej??jak nie moze mi komornik sciagnac zadnej kasy co wtedy z tym dlugiem????wsadza mnie do wiezienia czy jak???????

#10 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 01 luty 2010 - 21:19

Oczywiście, że nie wsadzą Pani do więzienia. Tytuł wykonawczy ważny jest lat 10 (co do zasady). Niewykluczone, że za rok, dwa, trzy, dziesięć lat wierzyciel ponownie złoży wniosek egzekucyjny do komornika w celu egzekucji należności.

#11 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 21:03

CYTAT(Tomasz Wojciechowski @ 1.02.2010, 20:19) Oczywiście, że nie wsadzą Pani do więzienia. Tytuł wykonawczy ważny jest lat 10 (co do zasady). Niewykluczone, że za rok, dwa, trzy, dziesięć lat wierzyciel ponownie złoży wniosek egzekucyjny do komornika w celu egzekucji należności.
witam a tu myslalam ze mam spokoj na jakis czas a jednak nie...otoz komornik przyslal mi dzisaj zawiadomienie o zajeciu rachunku bankowego i zakazie wyplat....nie wiem co robic?????????na moim koncie sa tylko pieniadze ,ktore sa moim najnizszym wynagrodzeniem z ktorych korzystam do zycia przez cay msc...czy to mozliwe ze komornik moze zajac moje konto wraz z moim najnizszym wynagrodzeniem:(((((

#12 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 23 luty 2010 - 21:32

Temat wielokrotnie omawiany. Proszę skorzystać z funkcji SZUKAJ. Poza tym środki wpływające na rachunek bankowy nie są już wynagrodzeniem. Zastosowanie znajdują przepisy o egzekucji z rachunku bankowego.

#13 Guest_-praw-gośka21

Guest_-praw-gośka21
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 23:20

Witam, ja poprosiłam pracodawc e o wypłatę wynagrodzenia w kasie zakładu pracy i to rozwiązało sprawę, komornik nie zajął mi konta bo go nie mam i .

#14 Guest_-praw-aniula341

Guest_-praw-aniula341
  • Goście

Napisano 23 luty 2010 - 23:36

CYTAT(gośka21 @ 23.02.2010, 22:20) Witam, ja poprosiłam pracodawc e o wypłatę wynagrodzenia w kasie zakładu pracy i to rozwiązało sprawę, komornik nie zajął mi konta bo go nie mam i .
u mnie sprawa jet bardziej skomplikowna,posiadam konto wraz z moim bratem jest to super konto z kredytem odnawialnym,mimo tego ze poinformowalam komornika o tym ze na konto wplywa moje minimalne wynagrodzenie
i tak zajal mi rachunek bankowy,tlumaczac sie tym iz nie wie skad sa pieniadze na moim koncie...totalna samowolka...jakas paranoja co sie dzieje w tej polsce,rzygac mi sie chce na to ,iz czlowiek zaczyna dopiero swoje zycie a na starcie czekaja go takie niespodzianki:(((((

#15 Guest_-praw-tomasz wojciechowski

• Goście

Napisano 24 luty 2010 - 09:36

Komornik akurat ma rację. Nie bada skąd wpływają pieniądze na rachunek bankowy. Nie ma takiego obowiązku. Bank realizuje zajęcie bądź nie.

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:00

Witam mam pytanie czy komornik z najnirzszej krajowej morze zabrać 300 zł

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:08

Witam mam pytanie czy komornik z najnirzszej krajowej morze zabrać 300 zł

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:14

Witam mam pytanie mam najniszą krajową i dodatkowo dostaje premię i razem mam wypłaty 1600 zł netto i czy komornik może mi z tego zabrać 800 zł proszę o odpowieć

#19 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2010 - 14:24

Witam mam pytanie ja zarabiam 1300 zł brutto i do tego dostaje premię i nadgodziny i razem dostałam 1600 zł netto i z tego komornik mi zabrał 800 zł czy ma takie prawo? proszę o odpowiedz

#20 Guest_magda.ke.

Guest_magda.ke.
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2011 - 19:46

Witam, ja również mam pytanie. Zarabiam najniższą krajową i do tego otrzymuję premię w wysokości 300 zl, ale nie zawsze, aby wyrobić normę w pracy muszę siedzieć nadgodziny. W tym miesiącu miałam 1600 zł na ręke z premią. Komornik zabrał mi z konta 800 zł, czy ma takie prawo żeby aż tyle zabrać? Gdy nie dostaję premii to komornik zabiera mi 300 zl. A drugi komornik przysłał mi pismo że nie najniższa krajowa jest wola od potrąceń i nic mi nie zabrał. I nie wiem co mam robić, jakie ja mam prawo i czy mogę coś w tej sprawie zrobić? proszę o poradę.Dziękuje.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych