Skocz do zawartości


zniesienie współwłasności - nieuregulowana sprawa spadkowa


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-bartekt

Guest_-praw-bartekt
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 17:57

Możecie wnieść o zniesienie współwłasności. Ale jeśli nie przeprowadzili postępowania spadkowego to mogą być przeszkody formalne. W takim wypadku należałoby wówczas jeszcze za nich złożyć wniosek o stwierdzenie nabycia spadku po owym współwłaścicielu a dopiero potem o zniesienie współwłasności.

Jednym ze sposobów zniesienia współwłasności może też być sprzedaż w drodze licytacji sądowej. Zwłaszcza - jeśli żadna ze stron nie jest w stanie (lub nie chce) spłacić pozostałych współwłaścicieli, a fizyczny podział nie jest możliwy.

#2 Guest_-praw-bartekt

Guest_-praw-bartekt
  • Goście

Napisano 21 maj 2008 - 17:57

Problem jest dosyc skomplikowany.
Rodzice są właścicielami mieszkania wydzielonego z domu oraz wspówłaścielami ziemi na której dom ten stoi oraz budynków godpodarczych i części wspólnej domu (stych oraz dach). Budynek jest dwurodzinny, współwaścicielami pozostałej części oraz właścicielami drugiego lokalu w budynku było małżeństwo - jednak 10 lat temu mąż zmarł - do dziś nie zostało przeprowadzone postępowanie spadkowe. Przed 3 laty sąsiadka wyprowadziła się do dzieci pozostawiając opuszczony lokal.
Dach od dłuższego czasu wymaga remontu, a niedługo ze względu na jego "przepuszczalność" prawdopodobnie do wymiany będzie także strop, a na pewno więźba dachowa. Dach ze względu na swoją budowę musi być remontowany całościowo - jednak druga strona nie chce partycypować w kosztach remontu.
Próbowaliśmy porozumieć się z nimi w sprawie sprzedaży - bez rezulatu (nie chcą sprzedać).
Czy istnieje możliwość prawnie zmusić ich do sprzedaży?
Jeśli nie, to czy można wnieść do sądu o zniesienie współwłasności i spłacenie ich, ale tak żeby lokale wcześniej wydzielony z ksiegi wieczystej został na powrót włączony w całość?
Jeśli nie, to jakie są środki, aby ich zmusić do sprzedaży, albo chociaż wzięcia udziału finansowego w remoncie?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

#3 Tomasz2

Tomasz2

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 22 czerwiec 2020 - 05:43

Jeśli chodzi o wszelkie sprawy spadkowe, czy te proste, czy też te bardzo skomplikowane i zawikłane, to polecam usługi świetnej specjalistki w tym zakresie - pani Magdaleny Adamczewskiej,  http://www.adamczewska.com.pl/, która jest radcą prawnym i od lat zajmuje się tą tematyką..Przyjmuje sprawy całej Polski, więc niezależnie od tego gdzie toczy się sprawa, będzie w stanie ci pomóc. Jest doświadczoną specjalistką w zakresie prawa spadkowego, prawa administracyjnego a także prawa leśnego i łowieckiego. Solidna, dyskretna, zorientowana na pomoc klientowi, a w dodatku empatyczna. Każdą sprawę traktuje indywidualnie z pełnym profesjonalizmem.#4 Guest_ernest

Guest_ernest
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2020 - 16:37

Z podobnym problemem poradził sobie adwokat Cejrowski. Jest doświadczony. Doceniam jego pomoc. #5 Guest_Aldona

Guest_Aldona
  • Goście

Napisano 19 listopad 2020 - 13:40

Z podobnym problemem poradził sobie adwokat Cejrowski. Jest doświadczony. Doceniam jego pomoc. 

To prawda, akurat w podobnej sytuacji zwróciłam się do kancelarii, z tym, że obsługiwał mnie inny adwokat, ale także nie miałam żadnych zastrzeżeń. 

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych