Skocz do zawartości

Nieuczciwy deweloper

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-pawełmk

Guest_-praw-pawełmk
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 00:40

Witam,

Mam problem z deweloperem i zapisem w Umowie Wstępnej. Problem dotyczy miejsca postojowego na samochód. Miejsce to jest określone w umowie jako miejsce w lokalu niemieszkalnym.
Treść zapisu: "Miejsce postojowe w lokalu niemieszkalnym (miejsce postojowe na płycie) zostanie przydzielone Kupującemu przez Sprzedającego, najpóźniej przed protokolarnym odbiorem lokalu."
Deweloper chce mi przydzielić miejsce na dachu garażu czyli miejsce na dworze twierdząc, że to jest płyta postojowa. Ja chce mieć miejsce w garażu czyli w lokalu niemieszkalnym z dachem i ścianami.
Potrzebuje wykładni prawnej jak rozumiany jest lokal niemieszkalny i czy na podstawie cytowanego zapisu należy mi się miejsce w garażu czy na dachu tego garażu.
Proszę o pomoc.

Dziękuje z góry i pozdrawiam
Paweł

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 14:42

W obowiązującym ustawodawstwie nie określono pojęcia lokalu użytkowego, rozumianego jako lokal niemieszkalny. Przyjmuje się, że pojęcie lokalu użytkowego odpowiada występującemu w przepisach pojęciu lokalu o innym przeznaczeniu, przeciwstawnym pojęciu lokalu mieszkalnego.

Czyli wyprowadzając to z definicji lokalu:
art. 2 ust. 2 ustawy z 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (j.t. Dz.U. z 2000 r. Nr 80, poz. 903 ze zm.). lokal: wydzieloną trwałymi ścianami w obrębie budynku izbę lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, które wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służą zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych.

Czyli lokal niemieszkalny też musi mieć ściany i być w obrębie budynku. Dach nie jest wydzielony ścianami.

#3 Guest_-praw-pawełmk

Guest_-praw-pawełmk
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 15:33

A czy zapis w nawiasie "(miejsce postojowe na płycie)" nie wpływa na interpretację całego sformułowania ?

Pozdrawiam
Paweł

#4 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 16:47

Ów zapis dotyczy podłoża - nie zaś lokalizacji. W mojej ocenie umowa jest o tyle wadliwa, że developer zawsze może ją sobie interpretować na swoją stronę...

#5 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2010 - 17:36

Witam,
najpierw podpisujemy wszystko, nawet nie rozumiejąc co......, a potem kombinujemy....., że to nie tak rozumieliśmy. ......, a wogóle to dookoła są sami oszuści...., a deweloperzy z którymi się "zadajemy" to zwłaszcza
Podejrzewam, że miejsca postojowe sprzedawane były w różnych cenach...., tzn te w garażu "pod dachem" i te "na dachu". W przeciwnym razie nikt nie kupiłby prawa do parkowania na zewnątrz - zwłaszcza, że obrót handlowy tymi miejscami jest dość problematyczny, podobnie jak miejscami wokół budynku. Nie da się potraktować tych miejsc jako przynależności do mieszkania, ani jako powierzchni użytkowej całego garażu.
Już zupełnie na marginesie, to załącznik do umowy precyzował chyba które miejsce będzie należało do Pana?.......?

#6 Guest_Alina

Guest_Alina
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 09:31

Mnie w procesie z nieuczciwym deweloperem reprezentował adwokat Cejrowski. Jego opanowanie mi się udzielało. Był doskonale przygotowany i cieszę się, że zdecydowałam się właśnie na jego usługi. Bardzo mi pomógł. 

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 maj 2019 - 09:52

Nieudaczników klientów naganiasz?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych