Skocz do zawartości

Dziwna sprawa: sąd, komornik - nieznana mi osoba, mój adres

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-szyma

Guest_-praw-szyma
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2009 - 15:15

Witam, od około roku czasu przychodzą do mnie awiza z sądu i komornika dla niejakiej Anety Kubańskiej, nie znam kobiety nigdy taka osoba nie mieszkała w moim mieszkaniu, nie mieszka i nie będzie mieszkać.
Przez pierwsze kilka miesięcy nie przejmowałem się, zostawiałem awiza na skrzynkach bo myślałem że to pomyłka i ktoś w bloku je zabierze.
Po kilku miesiącach przyszło awizo komornicze, że w ciągu 7 dni zostanie otwarte mieszkanie pani Kubańskiej (lecz to moje mieszkanie!!!) jeżeli ta nie stawi się u komornika. Tak więc tego samego dnia pojechałem do komornika, napisałem oświadczenie że nie znam takiej osoby i że ona nie mieszka pod moim adresem, komornik je przyjął.
Niestety za parę miesięcy sytuacja się powtórzyła, wróciłem do komornika napisałem identyczne oświadczenie.
Przy okazji zapytałem się co mogę z tym zrobić, komornik powiedział że w zasadzie nic, mogę jedynie przychodzić co parę miesięcy pisać oświadczenia.
Komornik nie za bardzo chciał mi udzielić informacji, powiedział jedynie że jest to dług dla skarbu państwa, ja wypatrzyłem że dotyczy ok 200zł.

Czy sądy nie sprawdzają gdzie dana osoba mieszka? Co to znaczy że jest wyrok na moje mieszkanie bez mojej wiedzy, na osobę której w ogóle nie znam!?

Moje pytania są następujące.
Co ja mogę zrobić w takiej sytuacji? Czy można coś zrobić? Gdzie się udać aby zamknąć tą sprawę? Czy komornik ma rację że nic się nie da zrobić?

Chcę mieć spokój, nie chcę awiz, chcę spokojnie spać a nie że pewnego dnia zapuka komornik z nakazem na jakąś Anete i otwieraj pan drzwi.

ps. Czy ktoś mógłby napisać jakieś typy co ta Aneta mogła zrobić że stroną w sprawie jest Skarb Państwa.

Pozdrawiam.,.

#2 Guest_-praw-szyma

Guest_-praw-szyma
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 11:52

Witam ponownie, widze że zainteresowanie nie jest zbyt duże. Moje problemy jak zwykle nierozwiązywalne.
Piszę tutaj ponieważ zaczęły przychodzić nowe awiza na jakiegoś Witolda, ja już nie wiem co się dzieje, proszę o jakiekolwiek informacje, nawet taką że niebawem komornik rozwali moje drzwi.

ps. Jeśli ten temat jest w złym dziale, proszę Admina o przeniesienie. Ja się nie znam na tych sprawach, jestem całkowicie zielony, nie odrózniam cywilnego od karnego.

Pozdrawiam.,.

#3 Guest_-praw-tomasz.m

Guest_-praw-tomasz.m
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 12:39

CYTAT(SzyMA @ 15.12.2009, 10:52) Witam ponownie, widze że zainteresowanie nie jest zbyt duże. Moje problemy jak zwykle nierozwiązywalne.
Piszę tutaj ponieważ zaczęły przychodzić nowe awiza na jakiegoś Witolda, ja już nie wiem co się dzieje, proszę o jakiekolwiek informacje, nawet taką że niebawem komornik rozwali moje drzwi.

ps. Jeśli ten temat jest w złym dziale, proszę Admina o przeniesienie. Ja się nie znam na tych sprawach, jestem całkowicie zielony, nie odrózniam cywilnego od karnego.

Pozdrawiam.,.

Witam,
Jest wiele możliwości rozwiązania tej sprawy, lecz polecę najszybsze i najwygodniejsze. Trzeba złapać listonosza i przekazać mu, że pod wskazanym adresem Pan Witold nie mieszka, wtedy listonosz zamieści taką informację na zwrotnym potwierdzeniu odbioru i nie będzie ono uznane za doręczone, jak jest w sytuacji gdy listonosz pisze adresata nie zastałem. Takie zpo nie wywołuje skutków prawnych i komornik będzie musiał się zająć poszukiwaniem prawidłowego adresu dłużnika.
A ta kwota to prawdopodobnie jakaś grzywna, gdyż wtedy Skarb państwa czyli Sąd ściąga ją przez komornika.
Pozdrawiam

#4 Guest_-praw-szyma

Guest_-praw-szyma
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2009 - 13:23

CYTAT(Tomasz.M @ 15.12.2009, 11:39) Witam,
Jest wiele możliwości rozwiązania tej sprawy, lecz polecę najszybsze i najwygodniejsze. Trzeba złapać listonosza i przekazać mu, że pod wskazanym adresem Pan Witold nie mieszka, wtedy listonosz zamieści taką informację na zwrotnym potwierdzeniu odbioru i nie będzie ono uznane za doręczone, jak jest w sytuacji gdy listonosz pisze adresata nie zastałem. Takie zpo nie wywołuje skutków prawnych i komornik będzie musiał się zająć poszukiwaniem prawidłowego adresu dłużnika.
A ta kwota to prawdopodobnie jakaś grzywna, gdyż wtedy Skarb państwa czyli Sąd ściąga ją przez komornika.
Pozdrawiam

Dziękuje za szybką odpowiedź, taką informację już zostawiałem raz na poczcie i dwa razy u komornika, jak widać nie dotarło do celu.
Chętnie bym też dorwał listonosza ale niestety on nigdy nie był pod moimi drzwiami, tylko od razu zostawia awizo w skrzynce.
Pójdę więc jeszcze raz na pocztę, i poczekam aż pani przy mnie napisze taką informację.

A inne sposoby? Czy można napisać jakieś pismo do sądu?
Mój Ojciec (właściciel mieszkania) ma zamiar napisać do sądu oświadczenie podobne do tego z pierwszego postu. Czy warto?

Teraz wyszła sprawa z Witoldem, więc podejrzewam że są to wezwania na rozprawę i za parę awiz znów będzie wyrok na moje mieszkanie i oczywiście znów komornik.

Pozdrawiam.

#5 Guest_abc

Guest_abc
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 19:54

Do mnie przyszedł list z komendy głównej do osoby ktorej nie znam i nie mieszkała pod tym adresem. List odniosłam na pocztę. Na drugi dzień przyszedł listonosz z poleconym do tego samego czlowieka i też mu powiedziałam, ze nie znam tej osoby. O co tu może chodzić? Dlaczego ktoś posługuje się moim adresem i skąd go wziął? Po drugie jeśli ktoś podaje swoje dane , jak widać nieprawdziwe, to nie sprawdzają tego?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 12:13

Do mnie przyszedł list z komendy głównej do osoby ktorej nie znam i nie mieszkała pod tym adresem. List odniosłam na pocztę. Na drugi dzień przyszedł listonosz z poleconym do tego samego czlowieka i też mu powiedziałam, ze nie znam tej osoby. O co tu może chodzić? Dlaczego ktoś posługuje się moim adresem i skąd go wziął? Po drugie jeśli ktoś podaje swoje dane , jak widać nieprawdziwe, to nie sprawdzają tego?

Niekoniecznie jest tak, że ktoś posługuje się Twoim adresem. Czasem ktoś załatwia sprawę w urzędzie i podaje adres, a urzędnik pomyli numerację domu i wtedy list przychodzi na cudzy adres. Nie bardzo rozumiem, na czym polega Twój problem? Nie raz miałam w skrzynce list do osoby o moim nazwisku ( jest popularne), ale innym imieniu, wtedy nawet nie trudzę się, żeby oddać go listonoszowi. Przypinam kartkę do listu, że pod tym adresem taka osoba nie mieszka i kładę list na skrzynkach. Co z tym zrobi listonosz, to już jego sprawa. Nic nikomu nie tłumaczę, bo to nie moja sprawa i nie list do mnie.

#7 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 10:44

Ktoś ujawnił obcej osobie moje imiona i nazwisko oraz adres obcej osobie, co mogę zrobić w tym przypadku

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 12:46

Ktoś ujawnił obcej osobie moje imiona i nazwisko oraz adres obcej osobie, co mogę zrobić w tym przypadku

A można jaśniej?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 listopad 2019 - 13:32

Sama też udostępniłaś imię i adres IP obcym osobom, co masz zamiar zrobić w tym przypadku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych