Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Czy przysługuje mi prawo do ostąpienia od umowy..?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-delta88

Guest_-praw-delta88
  • Goście

Napisano 31 marzec 2010 - 16:49

Witam!
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź...
Czy jeżeli w umowie przedwstępnej sprzedaży nieruchomosci (umowa deweloperska) jedynie deweloper zastrzegł sobie prawo do odstąpienia od umowy (na warunkach w umowie okreslonych), czy kupujacy (w tym wypadku ja) ma również prawo do odstąpienia od umowy (w oparciu o kodeks cywilny)?
Nie otrzymałem kredytu hipotecznego wpłacając wczesniej zaliczkę na poczet nowego mieszkania. W umowie nie ma mowy o zaliczce, a jedynie o 'częsci CENY".
Chcę odstąpić od Umowy.
Czy mogę?
Jeżeli tak, na podstawie jakiego praragrafu kodeksu cywilnego?

Dziękuję bardzo!
Pozdrawiam!
Delta

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2010 - 11:45

Należałoby prześledzić dokładną treść umowy z developerem, bowiem przedstawione tu informacje wskazują, że umowa zawiera klauzule niedozwolone. Nie jest dopuszczalne faworyzowanie tylko developera.

Radziłbym nie wskazywać podstawy prawnej odstąpienia. Po prostu poinformować, że w związku z brakiem możliwości uzyskania kredytu bankowego na zakup ww lokalu - odstępuję od umowy przedwstępnej z dnia ........ z przyczyn ode mnie niezależnych.

#3 AdrianJarząb

AdrianJarząb

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 18 kwiecień 2021 - 09:16

Musisz dobrze przeczytać umowę deweloperską, a dokładniej to, co mówi o możliwości odstąpienia od niej. Polecam poczytać więcej o klauzulach abuzywnych -  https://pewnylokal.p...-deweloperskich

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy