Skocz do zawartości

Eksmisja i podzial majatku

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-warszawa

Guest_-praw-warszawa
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 16:32

Witam prosze o porade w sprawie podzialu majatku i eksmisji.Rozwiodlam sie z mezem w 2004 roku i mieszkam z nim nadal,dwa lata przed rozwodem wykupilismy od urzedu miasta to mieszkanie,splata tego mieszkania zostala rozlozona na 10 lat.Po dwoch latach splaty musialam sama dokonywac splaty tego zadluzenia i oplat zwiazanych z utrzymanim mieszkania:(gaz prad media)Ta sytuacia trwa do dzisiaj.Byly maz smieje sie ze mnie ze mu nic nie zrobie bo twierdzi ze jest tez wlascicielem mieszkania.Czy w tej sytuacji moge wystapic o podzial majatku i eksmisje?Mamy dwoch doroslych synow czy beda uwzglednieni przy podziale majatku.Dziekuje i pozdrawiam

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 17:24

Może Pani wystąpić o podział majątku wspólnego. W postępowaniu tym uczestniczy tylko Pani i były mąż. Synowie nie uczestniczą.

Może Pani domagać się, aby lokal w całości przypadł Pani, a mąż miał obowiązek opuścić lokal. Mąż będzie miał jednak prawo do spłaty z połowy wartości mieszkania. Wartość mieszkania przyjęta na potrzeby wyliczenia wartości mieszkania zostanie oczywiście pomniejszona zarówno o pozostałą część kredytu do spłaty jak i o to co spłaciła Pani sama po rozwodzie.

#3 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 17:33

Mieszkanie wchodzi do majątku wspólnego, ponieważ wykupione zostało w trakcie małżeństwa.
Czy w wyroku rozwodowym jest również o sposobie korzystania ze wspólnie zajmowanego mieszkania przez okres zamieszkiwania po rozwodzie, np. sąd może za zgodą małżonków określić ich obowiązki w zakresie czynszu lub innych świadczeń. Jeśli nie to może wystąpić do sądu z wnioskiem o " Ustalenie sposobu korzystania z rzeczy wspólnej"
proszę się zapoznać link j/n

http://www.portal.pr...ywilne/146.html

Jeśli synowie są dorośli i pracują też powinni współuczestniczyć w kosztach utrzymania.

W każdej chwili może Pani wystąpić o podział majątku . W Pani sytuacji również wnosić o nierówne udziały:

http://forum.prawnik...-malz-t277.html
Jeśli chodzi o eksmisję to wszystko w rękach sądu. Sąd może przyznać mieszkanie Pani albo ex. mężowi. Przyznając jednemu prawo do mieszkania zasądzi spłatę na rzecz drugiej strony. Może być o przyznaniu mieszkania socjalnego bądź braku takiego prawa .Za wcześnie wyrokować.
Na forum jest sporo tego typu postów. Jeśli jest Pani zainteresowana to proszę skorzystać z funkcji: SZUKAJ" z prawej str. u góry ekranu.
Może też Pani zawsze tutaj na forum zwrócić się o poradę

#4 Guest_-praw-wiewiorka

Guest_-praw-wiewiorka
  • Goście

Napisano 28 luty 2010 - 17:47

Proszę skorzystać z rady profesjonalisty prawnika mec. Admin-Łukasz
Każda sprawa jest inna . Ja piszę trochę z własnego doświadczenia i nie ukrywam, że dzięki temu forum i podpowiedzią spec. prawników jakoś przeszłam drogę bez większych stresów. Zawsze miałam pomoc ..za co jestem niezmiernie wdzięczna
Dlatego też od czasu do czasu w miarę czasu i możliwości staram się też podzielić doświadczeniem z innymi potrzebującymi na forum.

#5 Guest_yutisss

Guest_yutisss
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2016 - 09:59

Nam się udało w miarę szybko rozwieść i podzielić majątek dzięki panu Chmielewskiemu, adwokatowi z kancelarii Adwokat Rodzinny – adwokat-rodzinny.com. Faktem jest, że ogólnie byliśmy z moją byłą żona do siebie polubownie nastawieni, ale i tak cały proces mógłby trwać dużo dłużej gdyby nie pomoc prawnika.

#6 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1176 postów

Napisano 08 maj 2020 - 12:05

Wszelkie takie kwestie warto rozstrzygać przy pomocy adwokata. Specjalista będzie najlepiej wiedział, jakie kroki można podjąć. W poradniku na http://doradztwo.net...ata-rodzinnego/ zostało wskazane, kiedy można skorzystać z usług takiego adwokata rodzinnego.

Always look on the bright side of life!

#7 Prawnik Kraków

Prawnik Kraków

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 maj 2020 - 20:15

Podział majątku po rozwodzie to wiele zagadnień, lepiej się z nimi zapoznać, np. tu jest artykuł na ten temat: https://prawo-krakow...--ogolne-zasady

#8 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów

Napisano 12 maj 2020 - 15:25

Wydaje mi się, że bez dobrego adwokata się nie obejdziesz. Przyda ci się chociażby porada prawna, co z tym zrobić, jak rozegrać. Skontaktuj się z  mecenasem Radosławem Przymuszałą  - http://adwokatprzymuszala.pl/. Udziela on porad prawnych zdalnie, jest bardzo dobrym, profesjonalnie podchodzącym do każdej sprawy adwokatem.  Uzyskasz od niego rzetelna i kompleksową pomoc na każdym etapie postępowania. Bardzo rzeczowy człowiek, a przy tym miły i przystępny. Wszystko tłumaczy jasno, tak, że każdy może zrozumieć.

#9 Fera

Fera

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 30 wrzesień 2020 - 07:58

Przykra sprawa na prawdę współczuję. Nie chciałabym być nigdy w takiej sytuacji. Zachowaj spokój. Moim zdaniem w takiej sytuacji niezbędna będzie porada prawna ponieważ o wielu kwestiach nie zdajemy sobie sprawy i możemy je pominąć, a tutaj liczy się każdy szczegół i znajomość polskiego prawa w tym zakresie. Pomyśl o tym koniecznie. Trzymam kciuki za pozytywne rozpatrzenie tej sprawy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych