Skocz do zawartości

transformator na działce che sie pozbyć

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_cezary66

Guest_cezary66
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 14:34

1/ postawiony 1996 roku (istniała juz Księga Wieczysta) bez zgody właściciela. Gmina też takiej zgody nie udzielała, w gminie brak jest jakiejkolwiek dokumentacji na ten temat. 2/ w 2003 wystąpiliśmy z pismem do Operatora energetycznego o uregulowanie statusu urządzenia energetycznego zanim ogrodzimy działkę wraz z urządzeniem. Brak odpowiedzi 3/ w roku następnym wystąpiliśmyponownie z pismem ponaglającym i określającym termin rozpoczęcia prac grodzących dostęp do urządzenia - znów brak odpowiedzi. 4/ w chwili obecnej nie pozwoliliśmy na prace konserwacyjne przy urządzeniu (ogrodzenie istnieje już), podczas próby naprawy (podjętej podczas nieobecności właścicieli posesji) zostało uszkodzone ogrodzenie. Wymiana transformatora nie została dokonana, nie wyrażamy na to zgody. Odszkodowanie za ogrodzenie zostało ujszczone. pytanie : czy w takiej sytuacji 1/ mamy szanse wywalczyc usunięcie transformatora z posesji jako konstrukcji postawionej bezprawnie i bez zgody stron zainteresowanych 2/ wywalczyc odszkodowanie za bezumowne, bezprawne użytkowanie naszej własności przez operatora energetycznego 3/czy w takiej sytuacji ustawa o służebności przesyłu ma zastosowanie, skoro zasiedzenia nie ma, a konstrukcja od samego początku jest bezprawna, a my jako właściciele sygnalizowaliśmy operatorowi problem jeszcze 2003 roku ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Prosze o radę, bo wszystko wskazuje na to, że wchodzę w etap konfliktu z operatorem i mam poczucie, że jestem przez tegoz operatora lekceważony.

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 22 maj 2010 - 13:04

Chciałbym napisać Ci o możliwości uzyskania pieniędzy w związku z odszkodowaniami od firm przesyłowych. Jeśli masz działkę, na której są jakieś urządzenia przesyłowe (słupy energetyczne, stacje transformatorowe, gazociągi itp.) możesz uzyskać spore pieniądze. Nie mówi się o tym głośno, ale są firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu takich odszkodowań.
Link: http://www.nagrodana...1767/product/25
Dzięki tej stronie możesz uzyskać bezpłatną analizę i konsultację czy możesz liczyć na takie odszkodowanie oraz profesjonalną pomoc w odzyskaniu Twoich pieniędzy. Na pewno warto się skontaktować i bliżej poznać ten temat.

#3 aronr

aronr

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 23:57

Ja znów tego typu transformator chcę dopiero wybudować. Czy powinienem zdecydować się na transformator olejowy firmy SGB? Olej chroni poszczególne elementy przed przegrzaniem, więc podejrzewam, że jest najbezpieczniejszy - czy to prawda?

#4 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 20:07

Oczywiście! Zdecyduj się na transformator olejowy SGB ponieważ są one świetne. Ja na taki zdecydowałem się jakiś czas temu i jest wszystko super. Naprawdę nie mam na co narzekać. Kupiłem go z polecenia sąsiada.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych