Skocz do zawartości

zawracanie w bramie

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrjie

Guest_Andrjie
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 18:08

Witam, od jakiegoś czasu borykam się z sąsiadami i ich gośćmi. Mianowicie zawracają w mojej bramie; niby nic takiego, ale jest to brama automatyczna i już kilka razy ktoś w nią uderzył i oberwał siłowniki. Tylko raz udał mi się złapać winnego. Bezskutecznie rozmawiałem z sąsiadami. Póki co jedyne wyjście jakie widzę to przebudowa bramy (obecnie przed bramą znajduje się podjazd na którym zawracają auta). Nie wiem czy mogę postawić tam znak, założyć kolczatkę która będzie się opuszczać w momencie otwierania bramy. Nie mam pomysłów, ale i też sił

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 marzec 2011 - 20:33

Za ustawienie znaku zapłacisz co najmniej soldny mandat. Za zamontowanie kolczatki w miejscu dostępnym dla postronnych osób pewno dostaniesz wyrok w zawieszeniu "za stwarzanie zagrożenia dla życia i zdrowia". Możesz za to zablokować wjazd na podjazd czym się da - im cięższe tym lepsze. Ja bym wmurował typowe słupki parkingowe (do blokowania miejsc na parkingach np. w hipermarketach) i je podnosił w czasie kiedy z bramy nie korzysta się. Może jakiś czas wytrzymają zanim sąsiedzi ich nie podpiłują.

#3 Guest_Andrjie

Guest_Andrjie
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 15:15

haha, poczułem się jakbyś znał moich sąsiadów :) Myślałem też o słupkach automatycznych (takich jak w Anglii na drogach tylko dla autobusów)ale koszty są za duże. Niestety wiek czyni swoje i nawet nie chce się wysiąść z auta żeby bramę otworzyć to i do blokady nie będzie mi się chciało biec.

#4 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 29 marzec 2011 - 16:43

Czy podjazd, na którym chce Pan ustawić znak/instalacje należy do Pana?

#5 Guest_Andrjie

Guest_Andrjie
  • Goście

Napisano 06 maj 2011 - 09:30

tak, podjazd jest na terenie mojej działki. Jest to wnęka w moim ogrodzeniu pośrodku której jest brama.

#6 Guest_Bb

Guest_Bb
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2019 - 06:03

Podbijam temat, bo mam ten sam problem - prywatną drogą, z której wydzielone sa cześci na drogę - na jeden samochód, a tym samym sąsiedzi nawracający w moim wjeździe. Co można zrobić by to ukrócić?

#7 Guest_Frankosław

Guest_Frankosław
  • Goście

Napisano 12 luty 2020 - 16:54

Co i nie ma zadnego artyukulu w naszym kochanym Panstwie koscielnym na ten temat? Niby nie Ameryka, a niby tak? No K***a Mac!!! Ktos musi miec wiedze jak takich ciuli sie powstrzymuje legalnie, co notorycznie sobie nawracaja na naszych dzialkach. Jesli nie ma legalnej opcji to potem dziwici sie, ze tyle chamskich zachowan, ze strony dobrych acz wkur****ych ludzi.

#8 Guest_peb

Guest_peb
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2020 - 11:02

Mam  ten sam problem. Dom z ogrodem przy osiedlowej, ślepo zakończonej uliczce o szerokości ~12 m. Wnęka bramna o głębokości ~3,5 m, stanowiąca moją własność.  Dwuskrzydłowa, metalowa brama z lat 60., otwierana do wewnątrz. Obok furtka. We wnęce codziennie  zawraca 6 samochodów osobowych należących do 3 sąsiadów. Poza tym co kilka dni zawraca większość klientów hurtowni położonej przy wylocie uliczki na drogę główną oraz nieregularnie furgony dostawcze i firm kurierskich. Te ostatnie dewastują bramę i ogrodzenie.  Skrzydła bramy są wypychane w kierunku podwórka na ~pół metra (elementy pionowe w okolicach kłódki są już wygięte w łuk). Ostatnio ktoś przeorał siatkę, pozostawiając resztki białego lakieru na wysokości metra od podłoża. Ustaliłem, że dostawczaki obsługują głównie tych samych sąsiadów, którzy wykręcają w mojej bramie. Zwracanie uwagi okaząło się nieskuteczne. Jeden z sąsiadów stwierdził nawet, że to nie on ponosi odpowiedzialność za dewastacje przez dostawczak jego podwykonawcy, tylko sam podwykonawca. Człowiek ten tak się rozpanoszył, że zlikwidował miejsca parkingowe na własnej posesji; u mnie wykręca, a swoje samochody parkuje na pełnej szerokości chodnika obok. Oczywiście najprostszym zabiegiem jest likwidacja wnęki. Jednak  to również jest spory koszt.   Kiedy na innym forum poruszyłem temat działania sankcyjnego (założenie kolczatki), admin postraszył mnie policją - że to jest narażanie użytkowników wnęki na straty materialne na terenie publicznym. Jednym słowem, mogę być ukarany za uszkodzenie cudzego pojazdu na własnej działce. Ale zadośćuczynienia za szkody wyrządzone przez tę osobę osoby to już nie mogę egzekwować?  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych