Skocz do zawartości

wezwanie do zwrotu mienia

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_-praw-majestik

Guest_-praw-majestik
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 15:30

Dziekuje:)

#2 Guest_-praw-iza

Guest_-praw-iza
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 19:01

I czekać na reakcję strony wzywanej. Jeśli nie wyda - zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przywłaszczenia. Jeśli tu się nie powiedzie - pozew cywilny o nakazanie wydania rzeczy stanowiacych waszą własność.

#3 Guest_-praw-majestik

Guest_-praw-majestik
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 18:29

Wysłać to listem poleconym a potem co dalej?

#4 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 17:27

Nie sporządzamy wniosków ani pism na indywidualne zamówienie.

Ogólnie tylko mogę wskazać rys takiego wniosku

Pan
Jan Kowalski
zam. ..................

wzywający: Adam Nowak
zam. ...................

Ostateczne wezwanie przedprocesowe

Niniejszym wzywam Pana do wydania mi niżej wymienionych rzeczy pozostawionych w najmowanym od Pana lokalu przy ul. .........................:
1.
2.
3.
w terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Brak reakcji na powyższe wezwanie spowoduje, iż skieruję sprawę na drogę postępowania sądowego - w tym nie wyłączając zawiadomienia prokuratury o popełnieniu przez Pana przestępstwa z art. 284 kk

#5 Guest_-praw-majestik

Guest_-praw-majestik
  • Goście

Napisano 17 luty 2009 - 15:30

Witam
Wynajmowalem lokal i znajomego mialem tam swoj warsztat. Wyprowadziłem sie od niego zabierajac czesc swoich narzedzi.Natomiast sporo czesci jeszcze mi zostalo u niego chcialem isc po reszte to zamknął mi drzwi i zabronil wejsc. Teraz nie mam jak odzyskac tych czesci niektore mam na fakture niektore na umowę. Również sa tam czesci nie udokumentowane.
Tutaj do was prosbe o Wniosek "wezwanie o zwrot mienia" nie moge go znalesc ani na forum ani na google. Pewnie nie umiem szukać. Tak czy inaczej potrzebuje te pismo, a co za tym idzie pokierowanie mnie jak mam sie do tego zabrać. Wyslac na emaila listem poleconym czy moze do jakiejs instytucji z tym wnioskiem isc??

#6 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 11:10

witam. mam podobny problem, tyle tylko że 2 osoby specjalnie nie odbierają tych listów poleconych twierdząc że skoro niczego nie dostały to nie ma żadnej sprawy. co mam zrobić?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 październik 2012 - 23:57

List polecony dwukrotnie awizowany i nie odebrany przez adresata sąd uznaje za prawidłowo doręczony. Można więc składać pozew tak samo jak gdyby listy były odebrane, ale nie było żadnej reakcji.

#8 Guest_eliza

Guest_eliza
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 14:31

A co w sytuacji, kiedy to ktoś coś ode mnie chce i wysłał pisma na zły adres. A tym samym w żaden sposób nie przypomniał mi o zwrocie, nic nie wiedziałam. Co wtedy mogę zrobić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych