Skocz do zawartości

Fotograf nie wywiazał się z umowy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 18:12

Nie jestem pewna czy daje to na odpowiednim forum. Ale potrzebuę porady. Na nasz ślub wynajęliśmy fotografa, z którym podpisaliśmy umowę, że wywoła nam 100 sztuk zdjęć. Ale razem z bratem (kamerzysta) zepsuli całą robotę. W ogóle się nie postarali. Film jest beznadziejny adekwatnie do ceny. Zatem obiecali nam 200 zdjęć z albumem. Ślub odbył się w lipcu br.i do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych zdjęć. Fotograf twierdzi, że dawno je wysłał. Myślę, że to nie prawda. Nie mogło to zginąć na poczcie. Prosiłam, żeby wysłał potwierdzenie nadania przesyłki, ale kontakt sie urwał. Po za tym kamerzysta fragment naszego filmu (cały plener) przesłał na strone youtube.pl Czy miał do tego prawo? Nie pytał nas o zgode? Jeżeli nie miał to co możemy zrobić?

#2 Guest_Łukasz Nysztal

Guest_Łukasz Nysztal
  • Goście

Napisano 11 październik 2010 - 21:14

Jeśli na owym plenerze są widoczne wasze wizerunki to absolutnie nie miał prawa tego publikować.

Natomiast co do braku zdjęć to pozostaje wysłać wezwanie przedprocesowe i ewentualnie dochodzić odszkodowania za niewywiązanie się z umowy.

#3 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 12 październik 2010 - 13:35

Jeszcze chciałam zapytać ile kosztuje taki proces i do jakiego sądu w razie czego się wybrać?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2021 - 13:31

polecam usługi od rajfoto.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych