Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witamy na nowym Forum!

forum

wróć do serwisu Sektor Publiczny 71 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Edytka

Guest_Edytka
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2013 - 17:35

Witam,Mam mały dylemat. Właśnie niedawno dowiedziałam się, że jako uczyń szkoły policealnej zaocznej nie moge byc ubezpieczona przez moja mame chociaz mam dokument zapewniajacy ze jestem ubezpieczona do 2014roku. To moze byc prawda? co w sytuacji gdy pracuje na umowe zlecenie ? nie jestem ubezpieczona nigdzie? mam isc do urzedu pracy zarejestrowac sie ajko bezrobotna czy w tej sytuacji musze zrobic cos innego?

#42 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 13:58

z tego co się orientuję to pracując na umowę zlecenie normalnie masz ubezpieczenie emerytalne rentowe i zdrowotne jedynie chorobowe jest dobrowolne ( więc jeśli pójdziesz do lekarza i weźmiesz L4 to ci za nie nie zapłacą ) w tym przypadku jeśli masz jakąkolwiek umowę nawet o dzieło nie możesz być zarejestrowana w UP

#43 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 15:16

Witam. Chciałabym wrócić do tematu, który był tu poruszony, a mianowicie o paleniu tzw odpadów roślinnych na swoim podwórku. Kilka osób piszących na ten temat skarżyło się na to, że mieszkają w mieście a w czasie wolnym jadą gdzieś na swoją działkę, aby wdychać świeże powietrze a nie smród dymu z palonych liści, trawy czy gałęzi. Moim zdaniem osoby te nie powinny mieć pretensji do mieszkańców działek na wsiach, że palą u siebie te śmieci, gdyż ci miastowi nie mają problemów dotyczących pozbywania się tego typu śmieci ponieważ w miastach są do tego odpowiednie służby porządkowe, które się tym zajmują a takie mieszczuchy przyjeżdżające od czasu do czasu na jakąś wieś na wszystko narzekają, a to że ktoś pali ognisko i im śmierdzi i dym leci w ich stronę,a to że jakiś rolnik wyrzucił na swoje pole obornik, itd,itp. Jak miastowym tak bardzo przeszkadzają te "atrakcje" to niech siedzą w blokach i nie wkurzają innych ludzi pisząc skargi, robiąc fotki, czy tez dzwoniąc na Policję. Ja osobiście miałam taką sytuację. Robiłam porządki na swojej działce, a wieczorem zrobiłam ognisko, dymu nie było dużo, ale widocznie bardzo to komuś przeszkadzało, bo po niedługim czasie od momentu rozpalenia tego ogniska przyjechała do mnie jakaś para z pretensjami i obelgami pod moim adresem. Zastanawiam się skąd się tacy ludzie biorą? Ja osobiście jestem wyczulona na punkcie różnych zapachów, ale bardziej od dymu z ogniska z gałęzi i trawy przeszkadza mi smród dymu palonych opon. W mojej okolicy jest sąsiad, który pali w piecu oponami, smród jest niesamowity, ale jak dotąd nikt z sąsiadów ani z przyjezdnych nie poszedł do niego z pretensjami, ciekawe dlaczego? Wychodzi na to, że można zasmradzać okolicę dymem palonych opon, ale dymem z ogniska nie bardzo.Paranoja.

#44 Guest_jerry-1

Guest_jerry-1
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2013 - 09:53

Ludzie poszukujacy pracy w Polsce.Tak mi was szkoda.To kraj ukladzików i nieuczciwych konkursow na stanowiska.Nejlepsze co możecie zrobic to wyjechać z kraju, który was nie docenia i nie martwi się o waszę i Polski przyszłość.Niestety w normalnych krajach liczy sie wasza inwencja i chęc pracy.Tutaj to żenada

#45 Guest_40-latka

Guest_40-latka
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 21:07

Ludzie poszukujacy pracy w Polsce.Tak mi was szkoda.To kraj ukladzików i nieuczciwych konkursow na stanowiska.Nejlepsze co możecie zrobic to wyjechać z kraju, który was nie docenia i nie martwi się o waszę i Polski przyszłość.Niestety w normalnych krajach liczy sie wasza inwencja i chęc pracy.Tutaj to żenada

żenada to mało powiedziane. Trzeba "dać nogę" z tego kraju. Nie mam wygórowanych marzeń, ot, uczciwa praca za pieniądze, żeby starczyło od "pierwszego do pierwszego" i raz w roku na wakacje w polskich górach. No i w razie choroby, żeby starczyło na leczenie. Tak, to tyle w kwesti przyziemnych marzeń. Tak niewiele a jednak na polskie warunki tak dużo...

#46 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 20:53

Proszę podpowiedzcie, gdzie mogę znaleźć siatkę płac w PAN. To wynika z jakiejś ustawy, czy jak? Mam tam pracować jako specjalista do spraw administarcyjnych. Będę mega wdzięczny:):)

#47 Guest_kkkk

Guest_kkkk
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 20:37

Może tutaj ktoś odpowie na pytanie blondynki (moje Dołączona grafika )
Na BIP'ie w mojej miejscowości zostało dodane ogłoszenie - nabór na stanowisko kasjer recepcjonista w spółce podległej urzędowi.
I czy owy nabór musi być przeprowadzony wg zasad naboru na stanowisko publiczne, czy skoro ogłaszającym jest prezes spółki to już przepisy nie obowiązują.

#48 Guest_lucek

Guest_lucek
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 12:28

Dzień dobry. mam nadzieje że jeszcze ktoś zorientowany w ciężkim wątku tu czasem zagląda i udzieli mi konkretnej odpowiedzi.
Moja sytuacja wygląda tak, jestem osobą oczekującą na mieszkanie z UM. od 12 lat, mam juz dość niski numer więc moge już dostać mieszkanie ale do remątu totalnego Dołączona grafika.
Mój dobry Kolega mieszka w połówce domku, jest to budynek i ziemia gminna, czynszu tam niema tylko z tego co mówił gruntowe. on z rodziną wyjerzdzają za granice na stałe proponował mi żebym zamieszkał w jego M. Wiem ze problemu by nie było gdybym mial jakieś mieszkanie na zamiane.
1.czy meldując sie nie strace numeru.
2.czy są jakieś realne szanse na zamieszkanie u niego.
3.jak to załatwić by niemieć konsekwęcji prawnych i by przeprowadzka nie zakończyła sie eksmisją.
DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ.

#49 Guest_madziaaaaa

Guest_madziaaaaa
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 10:49

Witamy na nowym Forum!

Z przyjemnością prezentujemy nowe Forum – nowoczesne i przyjazne użytkownikom. Zapraszamy do pisania i dyskusji!

Można pisać i dyskutować bez rejestracji, jednak zapraszamy do rejestracji, gdyż dzięki temu zyskają Państwo dostęp do szeregu nowych funkcji:

[*]rezerwacja własnego nicka
    [*]własny profil
    [*]powiadomienia o odpowiedziach na Forum
    [*]lubienie/ ignorowanie użytkowników
    [*]komunikator
    [*]i wiele, wiele innych przydatnych opcji
    [/list]Prosimy o uwagi i opinie!

Zapraszamy do dyskusji!

http://madziuniaa77....r.pl/short/mmqn

#50 Guest_GalAnonim

Guest_GalAnonim
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 03:37

Witam wszystkich.po 1 - Madziaaaaa  - wal się!po 2 - nowe forum jest jakby przedłużeniem starego - więc dlaczego tutaj wpisują jacyś pseudo-mundurowi skoro tam było o mieszkaniach.po 3 - prawie wszyscy chcieli "zachodniej" demokracji i jednocześnie ukłonu dla postkomuny, to teraz macie to co wybraliście. Pozostaje nam stryczek lub karabin.

#51 Guest_GalAnonim

Guest_GalAnonim
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 03:40

i jeszcze jedno - febry dostaję gdy tak jak w całym necie, nikomu się nie chce poszukać gotowych tematów i odpowiedzi tylko walą pytanie za pytaniem, aż pękną serwery!

#52 Guest_kris14

Guest_kris14
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 17:08

m witam potrzebuje wzoru podania do spółdzielni mieszkaniowej wynajmu mieszkania od sm odp na e-@ kubus_84@o2.pl

#53 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2013 - 02:27

Witam jestem w angli od stycznia 2013 roku wyjechałem tu w połowie 6 kl podstawówki i czy jak skończe klase w UK dostane papier lub świadectwo ukończenia klasy i wróce do Polski i dam to do szkoły to przyjmą mnie normalnie do 1 gimnazjum czy jak ?
Z góry dzięki Dołączona grafika

#54 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2013 - 09:16

Ja również prosiłabym o przesłanie takiego wniosku mariaportka@op.pl- dziękuję z góry. PM

#55 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2013 - 09:19

Ja również prosiłabym o przesłanie wniosku (o remont drogi gminnej) mariaportka@op.pl- dziękuję z góry. PM

#56 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2013 - 12:08

Witam,mieszkam w pobiedziskach prawie 6 lat na wynajetym mieszkaniu czy jest jakas mozliwosc aby wydziezawic od gminy mieszkanie komunalne do remontu w pobiedziskach.

#57 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 14:39

Witam, Jestem osobą z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu rekrutacji do służb mundurowych. Pomoc i wkazówki z zakresu:TWOMS testy + rozmowaWZChętnie udzielę kilku wskazówek. pomocms@gmail.com Pozdrawiam, Adrian Walewski

#58 Guest_WSEIiI

Guest_WSEIiI
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2013 - 09:12

Szanowni Państwo,asystent rodziny to stosunkowo nowy zawód, powołany do życia przez ustawę o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z 2011 r. Jego zadaniem jest pomaganie rodzinom, które zmagają się z problemami wychowawczymi, psychologicznymi i socjalnym. Sprostanie zadaniom, jakie wiążą się z profesją asystenta rodziny nie jest łatwe, w dodatku wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Dlatego osoby, które chcą wykonywać ten zawód, muszą się do niego odpowiednio przygotować. By pomóc rodzinom w trudnej sytuacji konieczne jest posiadanie wiedzy psychologicznej, pedagogicznej, socjalnej, ale też prawnej czy medycznej. Do wykonywania tej profesji już teraz pomagają przygotować się wyższe uczelnie. Coraz więcej w nich w swojej ofercie posiada na przykład studia podyplomowe przygotowujące do zawodu asystenta rodziny. Podczas nich studenci zdobywają wiedzę i umiejętności metodyczne, które pozwalają im podejmować odpowiednie działania mające na celu poprawę sytuacji rodziny i zapobieganie dysfunkcjom.Wyższa Szkoła Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

#59 Guest_Madlen

Guest_Madlen
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 13:35

....ale cisza

To może to przerwę ciszę - Zapraszam wraz ze mną do wypełnienia formularza -
do wzięcia udziału w Pokazie Mody w Arkadach Wrocławskich! Słyszała o tym ktoś? Weźmie ktoś udział oprócz mnie? Tutaj jest link - http://www.facebook....369713886470821 Proszę się speiszyć do 8 maja jest czas!

Mam nadzieję na wiosenną stylizację i wygranie zakupów o wartości 1000 zł.Dołączona grafika Odwagi! Dołączona grafika

#60 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 12:21

Witam. Prosze o pomoc prawną w następującej sprawie.Od 13 lat opiekowałem się starsza kobietą która nie miała rodziny, miesiąc temu zmarła i ja dokonałem pochówku. Mieszkalismy w mieszkaniu komunalnym i była głownym najemcą. Ja nie byłem tam zameldowany. Otrzymałem pismo od ZGM-u żeby rozliczyć sie z lokalu. Chce tam nadal mieszkać ale w zgm powiedzieli że nie ma takiej możliwości żebym był najemcą.Czy mogą mnie z tamtąd wyrzucić?Jaki czas mam na zdanie lokalu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: forum

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych