Kategorie
Skocz do zawartości

Jaki program do rozliczania firmy transportowej?

Gość Henryk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co tak pusto? Mam wprawdzie tylko dwa służbowe auta (osobówki), ale kilometrówkę wystawiam w szybkafaktura.pl. Ten program służy mi też do prowadzenia wszystkich innych rozliczeń księgowych. Nie wiem, czy odpowiada w pełni potrzebom firmy transportowej, ale nikt nie zaproponował Ci nic lepszego, więc wypróbuj to. Na szczęście można za darmo przez 45 dni. Ja chwalę program głowie za to, że jest prosty w obsłudze. Wystawianie wszystkich potrzebnych dokumentów zajmuje mi kilka minut i wiem, że sa prawidłowe.

• 3 miesiące temu...

Jako księgowa w firmie transportowej mogę polecić Enova, ogrom funkcji i mozliwość dowolnej konfiguracji. Chyba największym problemem jest podjęcie decyzji, co i w jakiej formie jest potrzebne. U nas oprócz usług transportowych mamy spedycyjne, pracowników ok.12, jesteśmy na KPIR, ale z zapisów księgowych o razu mamy uproszczony bilans kiedy tylko chcemy.

Nie jest to może najtańszy program, ale daje prawie nieograniczone możliwości. Jesteśmy w fazie dużego rozwoju, sprzedażowych f-r ok 250/m-c zakupowych jeszcze więcej, opłaty za autostrady i inne cudaki, program bierze dane kontrahenta z GUSu, zagranicznych sprawdza w VIES itd itp Konfiguracja zajęła duzo czasu, ale teraz nawet ci niezadowoleni na początku są na tak dla enovy. U nas się sprawdza :-)

Mam pytanie do doświadczonych przedsiębiorców. Jaki tani program polecilibyście do rozliczania małej firmy transportowej (cztery auta, siedmiu pracowników)?

Sprawdź sobie jeszcze w Streamsoft. Mają tam kilka dobrych rozwiązań również dla firm transportowych (obsługa zleceń, zarządzanie zadaniami, kosztami, płatnościami itd). Przeczytaj specyfikację Streamsoft Prestiż, Streamsoft Verto i Streamsoft Pro. Mają tam też możliwość przygotowania dedykowanego rozwiązania, wychodzącemu na przeciw Twoim oczekiwaniom. Odsyłam na tą podstronę http://www.streamsoft.pl/handel na której znajdziesz więcej informacje na temat tego softu.

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość kalinowski

do rozliczeń bardzo przydatne i funkcjonalne programy sa na Offigo.pl, u mnie w firmie mamy z Offigo program do zarządzania i rozliczania pracowników i delegacji, bardzo pomocna rzecz i łatwo można się go nauczyć.

• 2 miesiące temu...

zdecydowanie polecam System Cargos www.cargos.pl , co prawda jest dedykowany dla duzych firm transportowych i logistycznych. ale z pewności ogarniesz wszystkie potrzeby IT w firmie od obsługi pracowników, księgowość, kontrahentów. i co nawarzniejsze bedziesz miał wszystkie zagadnienia transportowe (w dużym skrócie) samochody, przyczepy, frachty, kółka transportowe, rozliczenia paliwa bedą w jednym systemie. pełna kontrola firmy.

• 4 miesiące temu...

Ja korzystam z BizIn - ma wszystko, co potrzebne wystawiania faktur i obsługi środków trwałych. Można tez przypisac do obsługi kilku pracowników i nadać im różne uprawnienia. Do tego działa online, również w wersji mobilnej, a w tej branży nie wyobrażam sobie żeby mieć program tylko na komputerze smile.png

• 1 miesiąc temu...

Jeśli potrzebujecie ERP to w Berberis będziesz miał wszystkie funkcje, których potrzebujesz. Nie twierdzę, że wykorzystasz wszystko co ma aplikacja bo to już zależy przede wszystkim od Was -  potrzeb firmy. Przy czym jednak powinniście znaleźć rozwiązania pod każdy problem - to kompleksowa aplikacja, która powinna pomóc.

• 5 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o system ERP to mogę Symfonię polecić. Miałam okazje przetestować i oprogramowanie znacznie usprawnia prowadzenie firmy i utrzymanie wszystkiego w należytym porządku. Tylko polecam kupując licencję wziąć pod uwagę zakup gwarancji dodatkowej. W razie jakichkolwiek problemów z oprogramowaniem porady i pomoc specjalistów jest w ramach gwarancji. 

• 2 tygodnie później...

Słowo firma dla mojej działalności to za dużo powiedziane. Można powiedzieć, że prowadzę firemkę transportową, ponieważ mam tylko dwa samochody. Z racji tego, że firma nie jest duża, staram się obcinać wydatki i rozliczam się sam. Nie jest to trudne. Jest sporo programów do rozliczania. Ja korzystam z platformy Superksięgowej, ponieważ jest prosta w użytkowaniu. W zasadzie wystarczy wprowadzić tylko dane, a program sam wszystko liczy. Jest to wygodne rozwiązanie, bo nie zajmuje mi to niewiele czasu w miesiącu.

a próbowałeś wfirma.pl ? Moj znajomy coś podobnego do Twojego biznesu prowadzi i wprawdzie od niedawna z tego korzysta ale jest bardzo zadowolony.

Szczególnie że ma za darmo bo zarejestrował się na z tego co dobrze pamiętam na stronie programaktywizacja.pl

• 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Szeroką ofertę programów, które ułatwiają prowadzenie firmy, rozliczenia, wystawianie faktur, urzędowe sprawy itp proponuje RESET2. Warto zajrzeć na ich stronę i spróbować zaznajomić się z ich oprogramowaniem przez okres próbny. 

• 5 miesięcy temu...

Biuro rachunkowe, które ma też zdolności konsultingowe i dobre relacje z niemieckim rynkiem to ed-pro.pl. U mnie wzięli na siebie odpowiedzialność za kadrowo – płacowe sprawy. 50% kadry przeszła na inne umowy, niektórych pracowników zatrudniłem zdalnie – umowy o dzieło, więcej na rękę, ja płacę mniej podatków. Ostatnio również biuro wspiera mnie przy pozyskaniu funduszy unijnych. Przekonali mnie, abym zaryzykował i teraz widzę, że sprawa się opłaci. Pomagają dostać się do Niemiec z produktami/ usługami. Bardzo rozbudowana działalność. Dla małych podmiotów może niekoniecznie, ale dla średnich i dużych, jak najbardziej.

• 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chodzi o księgowość, to na pewno warto sobie zerknąć tutaj https://wfirma.pl . Są tam bowiem narzędzia do prowadzenia samodzielnej księgowości. Koszt takiej usługi jest niewielki, więc można sporo zaoszczędzić. Poza tym mamy dostęp do wielu ekspertów, a to też jest plus.

Najlepiej zerknąć sobie tutaj https://wfirma.pl/program-do-faktur-online , jeśli poszukujecie programu do wystawiania faktur . Można go z powodzeniem zintegrować z innymi narzędziami. Poza tym jest niedrogi. Daje możliwość wystawiania faktur w 6 wersjach językowych oraz w wybranych walutach obcych.

• 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o płatne programy- wolałabym na Twoim  miejscu zainwestować w dedykowany system CRM do przedsiębiorstwa. Na rynku istnieje obecnie wiele firm, które tym się zajmują. Sama korzystam z takiego systemu, system jest prosty i intuicyjny, zawsze dostępna jest pomoc techniczna, która pomaga, gdy w czymś się pomylę.

• 3 miesiące temu...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...