Skocz do zawartości

Zdjęcie

3 maja i termin odbioru dla wszystkich

macierzyński urlop dzień wolny

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aga1609

Aga1609

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 14:41

Witam,

Potrzebuję porady HRowego fachowca. Mój pracodawca za 3 maja ustalił dzień wolny 20 czerwca. Jestem w zaawansowanej ciąży, ale jeszcze pracuję i będę pracować jeszcze ze 2-3 tygodnie, czyli tego 3 maja nie będę ani na zwolnieniu lekarskim ani urlopie  macierzyńskim. Za to termin porodu mam na 11 czerwca, więc tego 20 czerwca na bank mnie nie będzie w firmie.

Na moje zapytanie HRy odpowiedziały że nie przysługuje mi inny dzień wolny.

Czy to prawda? 

[Rozumiem, że jeśli jestem 3 maja na zwolnieniu lub macierzyńskim, to wtedy mi nie przysługuje, ale ja będę normalnym pracownikiem jak każda inna osoba... ]

Poproszę o poradę, najlepiej z jakimś paragrafem na jaki się mogę powołać, bo prawo pracy wprost tego nie interpretuje.

Pozdrawiam,

Aga

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20740 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 kwiecień 2014 - 15:08

Według mnie nie przysługuje ci inny dzień wolny jeśli odgórnie został ustalony dzień 20 czerwca.

#3 Aga1609

Aga1609

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 kwiecień 2014 - 08:26

a jest na to jakiś przepis w Kodeksie Pracy?
Bo nie mogę znaleźć nic sensownego poza art 130 KP, który jednak nie precyzuje takiego przypadku...

Czy to tylko przyjęta zasada, że pracodawca może wyznaczyć konkretny dzień dla wszystkich i kropka?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: macierzyński, urlop, dzień wolny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych