Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robić, gdy pracodawca nie płaci wynagrodzenia?

wróć do serwisu Kadry 37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515551 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 15:28

Zdarzają się niestety przypadki, kiedy pracodawca nie płaci pracownikom wynagrodzenia. Jest to bardzo przykre dla pracownika, który zostaje często bez środków do życia. Sytuacja taka może się odmienić i to dla pracodawcy niewypłacania wynagrodzenia będzie przykra. Sprawdź jak walczyć z pracodawcą, który nie wypłaca wynagrodzenia. 

Powrót do artykułu: Co robić, gdy pracodawca nie płaci wynagrodzenia?

#2 Guest_iga

Guest_iga
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 23:46

mój mąż od 4 miesięcy dostaje groszowe wypłaty obecnie pracodawca jest mu dłużny 3500 tyś jak poszli teraz 10 grudnia po pieniądze to szef powiedział że mają oszczędnie żyć i wypłaty nie będzie a my dostaliśmy przez dwa miesiące 2tyś zł zostało mi 100zł i jak tu żyć jak spłacać kredyt robić opłaty my już nie mamy z czego a tu święta idą a my mamy szron w lodówce a szef był dwa razy na urlopie za granicą miesiąc temu był w Nepalu a ludzie nie mają co jeśc

#3 Guest_BORYS

Guest_BORYS
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 22:20

PRACODAWCA WYZWAL MNIE OD SZMATY NIE CHCE WYPLACIC WYNAGRODZENIA GROZI ŻE MA UKŁADY I NIE DOSTANE ANI ZŁ .MAM TRÓJKE DZIECI NA UTRZYMANIU,CO ROBIĆ

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10986 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2014 - 22:23

a dlaczego nie chce ci wypłacić wynagrodzenia ?

#5 Guest_BORYS

Guest_BORYS
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 22:48

a dlaczego nie chce ci wypłacić wynagrodzenia ?

DOWIEDZIAŁ SIE ŻE ODCHODZE Z FIRMY ,UMOWA WYGASŁA MIESIĄC TEMU NA CZAS OKRESLONY ,TWIERDZI ZE MAM CIAGŁOŚĆ JUŻ NA NIEOKREŚLONY .NICZEGO NIE PODPISYWAŁEM NAWET GROZI DYSCYP..

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10986 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 grudzień 2014 - 22:50

nie wiem co masz na myśli, ale pracownikom często pomaga PIP, może tam się zwróć

#7 Guest_aa

Guest_aa
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2015 - 12:59

W Bydgoszczy jest super radca prawny w Inspekcji pracy. Doradzi i pomoże a w dodatku poradzi jak czlowiek a nie slużbista

#8 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2015 - 18:46

Ja pracowalem na czarno i nie chce mi wyplacic byly szef zaleglej pensji co zrobic?

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10986 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 styczeń 2015 - 21:57

skoro pracowałeś na czarno, to jak udowodnisz, że coś ci się należy za taką pracę ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2015 - 21:24

mi szew wisi dwie pesje i cały urlop i co mam zrobic

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2015 - 11:08

mi szew wisi dwie pesje i cały urlop i co mam zrobic

Inspekcja pracy i sąd pracy, innej drogi nie ma, niestety.

#12 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 16:07

Dlaczego szefowa nie płaci mi za praktyki co mam zrobić?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 20:02

Przede wszystkim musisz o to zapytać szefową, my nie zgadniemy.

#14 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10986 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 luty 2015 - 22:41

może się obijasz zamiast pracować

#15 Guest_Krystyna01

Guest_Krystyna01
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 20:57

Sądy to długa i mocno niepewna droga niestety.W małych miejscowościach ,a i w większych pewnie też najlepiej w nocy zawiesić transparent przed domem właściciela (zwykle dbają przedsiębiorcy -złodzieje o opinię ) i wtedy zaraz się pieniądze znajdą , byłam świadkiem sytuacji obwieszenia w ogłoszenia całej ulicy w małym mieście i od razu się pieniądze znalazły! Ktoś w nocy porozwieszał ogłoszenia , a pół miasta czytało idąc rano do pracy....pracownicy mówili ,że sposób mega skuteczny był ,choć do dziś nie wiadomo kto to zrobił.....a mógł pomysł opatentować (ha,ha!)

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:26

w takiej sytuacji trzeba szukać porad, w internecie jest mnóstwo i w dodatku za darmo choćby tu poradnikpracownika.pl/pracodawca-nie-wyplacil-wynagrodzenia/

#17 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13897 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 03 lipiec 2015 - 12:33

Gościu, a ty tak całkiem za darmowink.pngtongue.png wrzucasz te reklamy? Po czasie......

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 12:31

Państwa Inspekcja Pracy i inne organy włady za mało ścigają nie uczciwych pracodawców więc czują się bezkarni a pracownik zostaje sam z swojmi kłopotami. Jak już zostanie przyjęty to jakiś okres pracuje nielegalnie po jakimś czasie doczeka się umowy oczywiście śmieciowej z płacą minimalną i chcesz czy nie chceż podpiszesz umowę, bo nie ma za co żyć. Młode roczniki nie będą stanie do wieku emertalnego wypracowac legalnie wymagane 20 lub 25 lat więc trzeba podnosić wiek emerytalny i przyszłości nie liczni co się doczekają będą mieli głodowe emerytury.

#19 Guest_Mikołaj

Guest_Mikołaj
  • Goście

Napisano 19 listopad 2015 - 16:56

Byłem zatrudniony na czarno, nie dostałem wynagrodzenia dzwoniąc do PIP'u powiedzieli mi że można złożyć skargę ale to nic nie da więc jedynym roziwązaniem jest pozew

#20 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 12:07

Niestety nie ma bata na niesolidnych pracodawców. ZUS nie reaguje - widząc w systemie, że pracownicy są zgłoszeni do ubezpieczeń, a składki nie są naliczane (bo wynagrodzenia nie są wypłacane). ZUS reaguje dopiero wówczas kiedy nie wpłyną naliczone składki, a reakcja ogranicza się do przysłania upomnienia, ewentualnie zajęcia wierzytelności. Jakie możliwości ma pracownik, za którego pracodawca nie płaci ZUS? Żadne, a konsekwencje tak duże jakby to on sam tych składek nie zapłacił (mniejsza emerytura). Wyrok sądu zasądzający wypłatę zaległego wynagrodzenia to często za mało bo okazuje się, że z postępowaniem komorniczym dobry prawnik sobie poradzi (czytaj: odwlecze w czasie). Tymczasem pracownik ma do zapłacenia rachunki, odsetki, kredyty, pożyczki, musi po prostu żyć. Zaczyna spieniężać własny majątek (zakładając, że go ma bo przecież wielu żyje od pierwszego do pierwszego) bo potrzebuje gotówki. Czytając porady na temat "co zrobić jak pracodawca nie płaci" mam wrażenie, że każdy z autorów odfajkowuje temat. Przeciętny pracownik wie co powinien zrobić, podobnie jak przeciętny pracodawca wie jak uniknąć odpowiedzialności.  Powstaje pytanie - czy może zrobić coś innego, ale skutecznego (jak najbardziej legalnego)?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych