Skocz do zawartości

praca we własnej spółce

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 10:26

Witam. Jestem prezesem jednoosobowej spółki z o.o. i jej właścicielem. Firma jest firmą odzieżową, czy wobec tego mogę sam w niej pracować, czyli przywozić towar, wykładać, sprzedawać itd.? Czy powinienem zatrudnić osobę na takie stanowisko?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10997 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 kwiecień 2014 - 18:59

Ta spółka w ogóle nie zatrudnia pracowników ?

#3 dakar

dakar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 191 postów

Napisano 09 marzec 2016 - 14:43

stary temat ale mam podobne pytanie, czy wspólnik spółki może wykonywać na jej rzecz pracę bez zawarcia umowy?

czy mimo wszystko muszę mieć umowę ze spółką, np o pracę ze wszystkimi jej konsekwencjami (czas pracy, badania lekarskie, bhp)?

#4 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 870 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2016 - 14:16

Sądzę, że o spółkach można sporo się dowiedzieć na http://firma.wortale...h-warunkach,270. Jeśli więc ktoś z was szuka porad w tym temacie, może sprawdzić ten artykuł, bądź inne artykuły publikowane w tym portalu. Jest to świetne miejsce dla osób szukających porad biznesowych. 

#5 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 13:47

Witam, 

Jestem zatrudniona w firmie na umowę o pracę (na stanowisku pomoc księgowej). Planuję założyć własną działalność gospodarczą w formie sp. z o.o. (nie związaną z księgowością). Czy mimo że będę pracować w księgowości w innej firmie mogę prowadzić księgowość we własnej firmie? Proszę o jakąś podstawę prawną, Pozdrawiam

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10997 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 luty 2017 - 22:46

Spółka z o.o. nie musi zatrudniać księgowej, księgi może prowadzić osoba, która zna się na księgowości.

Bez urazy, ale twoje pytanie sugeruje, że chyba niezbyt jesteś zaznajomiona z tematyką prowadzenia spółki z o.o. Tym bardziej, że piszesz o założeniu własnej działalności gospodarczej - bo taka spółka to jest osoba prawna, a nie własna dg.

Będąc udziałowcem spółki z o.o. nie jesteś przedsiębiorcą prowadzącym własną dg.    

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych