Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

465 odpowiedzi w tym temacie

#461 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 12:48

Ja poleciłbym okna z PVC w systemach Schuco. Mają lepsze parametry, niż wymaga tego prawo budowlane i co ważne – dzięki trwałej konstrukcji i dobrej jakości materiałom zachowują swoje właściwości przez dekady. Osobiście mam dobre doświadczenia z firmą Oknostyl z Jabłonnej, która jest producentem właśnie tych okien. Są bardzo solidne i dopracowane z dbałością o detal, a oszczędności na ogrzewaniu mówią same za siebie :)

#462 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 17 sierpień 2020 - 07:09

a ja to ci w ogóle polecę aluplast :) zdecydowałem się na nie po wizycie w salonie Ostium na Broniewskiego w Warszawie. Tam mi przedstawili kilka fajnych modeli o dobrych paramterach, ceny też mają spoko. No i nie musiałem wydawać majątku a okna są szczelne .

#463 Fera

Fera

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 08:47

Ja mam dom w dość zacienionym miejscu i potrzebowałam go nieco rozświetlić w środku. Wiązało się to z tym, że okna muszą mieć smuklejsze ramy kosztem większej powierzchni przeszklenia. Kolega polecił nam znajomego, który sprzedaje okna ale u niego niestety smukłych ram nie znaleźlismy. Bardziej standardowe, w innej firmie podobnie. Poszperałam w necie i akurat trafiłam na artykuł o oknach Prismatic wypuszczonych na rynek przez Oknoplast. Od razu spodobała mi się nazwa, która sugerowała, że mogą to być okna dla nas. Po przeczytaniu specyfikacji technicznej tych okien utwierdziałam się w tym. Okna mimo iż mają smuklejsze ramy i pozwalają na dotarcie do wnętrza większej ilości światła to przy tym są oknami ekonomicznymi, cechując się wysoką izolacyjnością termiczną. Strzał w 10. Zaryzykowaliśmy i zamówiliśmy właśnie te okna. Nikt wśród naszych znajomych i rodziny ich nie miał, my byliśmy swego rodzaju prekursorami, ale jakże udanymi :D Na prawdę okna idealne pod nasze wymagania. Ciepłe i pozwalają na dotarcie wiekszej ilości światla. Warto sprawdzić, jeśli szukacie takich okien jak my właśnie chcieliśmy znaleźć ;)

#464 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 08:44

Okna to dość spora inwestycja, dlatego uważam, że przy tego typu zakupie nie ma się co spieszyć i warto poznać różne opcje dostępne na rynku. Nie chodzi o to, by kupić najtańsze, ale kupić okna dobre, które wytrzymają lata, w rozsądnej cenie. Polecam artykuł: https://eurocolor.co...-zwrocic-uwage/ - co jest ważne przy wyborze okien. Oczywiste jest, że trzeba zwrócić uwagę na izolację, ale dla niektórych znaczenie ma również ich prezentacja. Mnie bardzo podobają się okna Okna REHAU Synego w wariancie kolorystycznym "szary fakturowany" - w realizacjach prezentuje się naprawdę pięknie. 

#465 Guest_Kurazin

Guest_Kurazin
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2020 - 12:42

Zdecydowanie firma Budvar - są bardzo doświadczeni w produkcji porządnych okien PCV, my zamawialiśmy od razu z parapetami, ceny świetne, szybkość zamówienia też robiła swoje. No dla nas byli najlepszą opcją.

#466 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 41 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:20

Ja tam polece rozwiązania oknoplastu. Nas namówili w Sampre w Bydgoszczy i jesteśmy zadowoleni z wyboru. Maja naprawdę fajny wybór rozwiązań, już nie wspominając o kolorach. Jakość jak dla mnie pierwsza klasa. Ciepłe i szczelne. I na pewno dobrze wykonane. Montaz od Sampre tez był bardzo szybki, więc jak ktoś z okolicy to polecam do nich się wybrać.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych