Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

477 odpowiedzi w tym temacie

#461 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 14 lipiec 2020 - 12:48

Ja poleciłbym okna z PVC w systemach Schuco. Mają lepsze parametry, niż wymaga tego prawo budowlane i co ważne – dzięki trwałej konstrukcji i dobrej jakości materiałom zachowują swoje właściwości przez dekady. Osobiście mam dobre doświadczenia z firmą Oknostyl z Jabłonnej, która jest producentem właśnie tych okien. Są bardzo solidne i dopracowane z dbałością o detal, a oszczędności na ogrzewaniu mówią same za siebie :)

#462 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 115 postów

Napisano 17 sierpień 2020 - 07:09

a ja to ci w ogóle polecę aluplast :) zdecydowałem się na nie po wizycie w salonie Ostium na Broniewskiego w Warszawie. Tam mi przedstawili kilka fajnych modeli o dobrych paramterach, ceny też mają spoko. No i nie musiałem wydawać majątku a okna są szczelne .

#463 Fera

Fera

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 20 sierpień 2020 - 08:47

Ja mam dom w dość zacienionym miejscu i potrzebowałam go nieco rozświetlić w środku. Wiązało się to z tym, że okna muszą mieć smuklejsze ramy kosztem większej powierzchni przeszklenia. Kolega polecił nam znajomego, który sprzedaje okna ale u niego niestety smukłych ram nie znaleźlismy. Bardziej standardowe, w innej firmie podobnie. Poszperałam w necie i akurat trafiłam na artykuł o oknach Prismatic wypuszczonych na rynek przez Oknoplast. Od razu spodobała mi się nazwa, która sugerowała, że mogą to być okna dla nas. Po przeczytaniu specyfikacji technicznej tych okien utwierdziałam się w tym. Okna mimo iż mają smuklejsze ramy i pozwalają na dotarcie do wnętrza większej ilości światła to przy tym są oknami ekonomicznymi, cechując się wysoką izolacyjnością termiczną. Strzał w 10. Zaryzykowaliśmy i zamówiliśmy właśnie te okna. Nikt wśród naszych znajomych i rodziny ich nie miał, my byliśmy swego rodzaju prekursorami, ale jakże udanymi :D Na prawdę okna idealne pod nasze wymagania. Ciepłe i pozwalają na dotarcie wiekszej ilości światla. Warto sprawdzić, jeśli szukacie takich okien jak my właśnie chcieliśmy znaleźć ;)

#464 Elvira

Elvira

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 21 sierpień 2020 - 08:44

Okna to dość spora inwestycja, dlatego uważam, że przy tego typu zakupie nie ma się co spieszyć i warto poznać różne opcje dostępne na rynku. Nie chodzi o to, by kupić najtańsze, ale kupić okna dobre, które wytrzymają lata, w rozsądnej cenie. Polecam artykuł: https://eurocolor.co...-zwrocic-uwage/ - co jest ważne przy wyborze okien. Oczywiste jest, że trzeba zwrócić uwagę na izolację, ale dla niektórych znaczenie ma również ich prezentacja. Mnie bardzo podobają się okna Okna REHAU Synego w wariancie kolorystycznym "szary fakturowany" - w realizacjach prezentuje się naprawdę pięknie. 

#465 Guest_Kurazin

Guest_Kurazin
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2020 - 12:42

Zdecydowanie firma Budvar - są bardzo doświadczeni w produkcji porządnych okien PCV, my zamawialiśmy od razu z parapetami, ceny świetne, szybkość zamówienia też robiła swoje. No dla nas byli najlepszą opcją.

#466 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 21 wrzesień 2020 - 08:20

Ja tam polece rozwiązania oknoplastu. Nas namówili w Sampre w Bydgoszczy i jesteśmy zadowoleni z wyboru. Maja naprawdę fajny wybór rozwiązań, już nie wspominając o kolorach. Jakość jak dla mnie pierwsza klasa. Ciepłe i szczelne. I na pewno dobrze wykonane. Montaz od Sampre tez był bardzo szybki, więc jak ktoś z okolicy to polecam do nich się wybrać.

#467 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 609 postów

Napisano 16 październik 2020 - 09:03

To wszystko zalezy tez od dostepnosci danego produktu na Twoim terenie, i od tego jaki masz budżet. Ja po wielu tygodniach poszukiwań/analiz wybrałam ostatecznie okna od firmy Kapica https://www.kapica.pl/. Chociazby z tego powodu ze mialam dobry kontakt z handlowcem co bylo dla mnie niezmiernie wazne. Okna kupilam mozna powiedziec poprzez Internet, nie "macając" ich w ogole. Zamontowane od tygodnia, nawet ich jeszcze nie widzialam. Aktualnie jestem w trakcie budowy domu. Tak więc jeśli masz jakieś pytania - wal śmiało. Postaram się odpowiedzieć.

#468 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 592 postów

Napisano 16 październik 2020 - 11:00

Jak najbardziej OknoPlast, natomiast jeżeli chodzi o wybór firmy która zajmie się wykonaniem prac montażowych, czy także całą realizacją zamówienia to w Poznaniu polecam zwrócić uwagę na firmę Domega. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalne podejście do klienta i efekty końcowe które w naszym przypadku są jak najbardziej zadowalające. 

#469 Caryk88

Caryk88

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 212 postów

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:21

Chcieliśmy na firmowych budynkach zrobić rolety antywłamaniowe i się zdecydowaliśmy ostatecznie na ofertę firmy Okna Cichosza Kraków (oknapcvkrakow.pl). Mają właśnie specjalne aluminiowe rolety antywłamaniowe. Dobra cena a jakość na wysokim poziomie, poza tym mają też zdalne sterowanie więc to też plus dla nich. Poza tym dają 10 lat gwarancji więc najlepsza opcja na rynku.

#470 pro3l8m

pro3l8m

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 15 luty 2021 - 11:09

Oknoplast ma na prawdę dobrą jakość tych okien. Powiem szczerze, tani nie są ale też nie ma co przesadzać, że strasznie drodzy bo nie jest tak. Dwie firmy wyceniły nam drożej. Oknoplast miał lepsze opinie wśród naszych znajomych dlatego na ich ofertę postawiliśmy. Generalnie nie żałujemy, nie mam uwag do okien, szczelne ciepłe i estetyka też super. 

#471 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2021 - 17:56

polecam okna od rosiak-okna.pl

#472 panidomu2000

panidomu2000

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 22 luty 2021 - 15:45

Ja mam okna Pixel z Oknoplast 6 sztuk w domu + 1 okno HST na tarasie. Do tego teraz będę zamawiać jeszcze bramę garażową z Oknoplast, bo firma zaufana dla nas. Okna nas nie zawiodły więc myślę, że i brama będzie ok. O oknach sporo opinii można poczytać, szczególnie te nasze pixele są dość popularne. Pomogło mi to w decyzji. Jestem zadowolona i serdecznie polecam. Mega plus za opiekę posprzedażową interesują czy wszystko okej. Pierwszy raz się spotkałam z takim podejściem. 

#473 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 544 postów

Napisano 23 luty 2021 - 20:37

Jeśli zmiany w domu lub jeśli budujecie dom, to zarówno okna, jak i drzwi muszą zostać odpowiednio dobrane do Twojego domu, dlatego myślę, że odpowiednią opcją będzie znalezienie dobrych doradców, którzy we wszystkim pomogą. Szukać ich możesz w różnych firmach, ale ostatnio bardzo dobrymi opiniami cieszy się firma Drutex.

#474 kosek77

kosek77

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 188 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 14:12

Tez już miałem kilka osób, które mi polecały Okna Cichosza Kraków więc się na te zdecydowałem, w tej najbardziej wypasione jak to można powiedzieć wersji z trzema szybami i mam nadzieje, że będzie ok jeśli chodzi o jakość i wytrzymałość tych okien, ale to wiadomo okaże się za jakiś czas.

#475 izapas

izapas

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 marzec 2021 - 15:22

Nie polecam okien oknoplast. Nasz okna mają niecałe 10 lat a okazuje się że parcieją uszczelki przyszybowe. Wyczytałam na inncyh forach że był to problem i wymieniali wadliwe uszczelki. Niestety ze mna nikt się nie kontaktował a jak stwierdził okno plast gwarancji już nie mamy. Więc chetnie mi pomogą bo ich obsługa jest na "wysokim poziomie" i wymienią mi uszczelki za 5 tys zł . Jestem w szoku firma która chwili się taka jakością wypuściła taki bubel i mają to totalnie gdzieś. Jeśli niezapłacę to mam problem bo za rok pewnie wypadną szyby z okien ( na szczęscie mam 3) nie wiem czy nie lepiej wymienić okna na tańsze za jakiś czas i wtedy mieć kasę na serwisy. Bo wydając na okna 50 tyś zł nigdy się nie spodziewałam takiej sytuacji. Okazuje się że nie jesteśmy jedyni 2 inne domki na naszym osiedlu mają tak samo oknoplast i ten sam problem , choć może większy bo maja tylko dwie szyby.

#476 pro3l8m

pro3l8m

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 58 postów

Napisano 17 marzec 2021 - 08:49

Ja mam okna Pixel z Oknoplast 6 sztuk w domu + 1 okno HST na tarasie. Do tego teraz będę zamawiać jeszcze bramę garażową z Oknoplast, bo firma zaufana dla nas. Okna nas nie zawiodły więc myślę, że i brama będzie ok. O oknach sporo opinii można poczytać, szczególnie te nasze pixele są dość popularne. Pomogło mi to w decyzji. Jestem zadowolona i serdecznie polecam. Mega plus za opiekę posprzedażową interesują czy wszystko okej. Pierwszy raz się spotkałam z takim podejściem. 

Widzę, że nie tylko ja mam dobre doświadczenia.

#477 AdamBiałystok

AdamBiałystok

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 kwiecień 2021 - 07:37

Oprócz Oknoplastu i Drutexu jest jeszcze wiele innych firm którymi warto by było się zainteresować.

#478 rufus

rufus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 29 postów

Napisano 09 czerwiec 2021 - 10:00

Mojej koleżance szybko rozszczelniły się okna a mówiłem jej żeby nie żałowała i wybrała lepszą firmę. Tak to jest jak kupujesz okna "co robi znajomy znajomego bede miec taniej" i co? Nawet gwarancji żadnej nie dostawała, nie dogadała tego, umowa sprzedaży okien "na słowo". Nie rozumiem jak można być tak bezmyślnym. Sprzedawca tj: znajomy umywa rączki.Ja kilka lat temu wybrałem uważam producent premium tj: Oknoplast. Okna szczelne, ładne i ciepłe.  Drugi raz wybrałbym tak samo, a upewniam się przy tym jeszcze bardziej jak widzę co teraz przeżywa ta moja koleżanka. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych