Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

467 odpowiedzi w tym temacie

#441 Guest_maciek8988

Guest_maciek8988
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 09:28

Miałem okazję przejrzeć już naprawdę bardzo dużo różnych opinii na temat tych dwóch firm i jakoś zdecydowanie bardziej przekonany jestem do Drutexu. Mają fajne okna, które bardzo długo pozostają w idealnym stanie. Do wyboru okien mam jeszcze trochę czasu, ale chyba to będzie właśnie to.

#442 Guest_budowlaniec z zawodu

Guest_budowlaniec z zawodu
  • Goście

Napisano 27 listopad 2019 - 10:49

Chłopie, to jest tak jakbyś porównywał Mercedesa (Oknoplast) do Fiata (Drutex). 
OKNOPLAST to okna o jakości premium, a Drutex to ekonomia... Największa i jedyna zaleta Drutexu do cena. Bierz w ciemno Oknoplast bo w perspektywie lat wytrzymają Ci te okna dłużej, a i oszczędzisz dużo więcej na ogrzewaniu tym bardziej, że ceny prądu będą szły w górę! 

#443 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 42 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 12:55

Bez dwóch zdań Oknoplast. I Świetnie to mój poprzednij określił :) Nie porównujmy mercedesa do fiata :) Mam tego mercedesa wśród okien od lat i jestem bardzo zadowolony z ich jakości i wyglądu. Poza tym kontakt z producentem bez problemowy. Na prawdę z czystym sumieniem mogę polecić ich okna. 

#444 Guest_patrykkamielnicki

Guest_patrykkamielnicki
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 13:27

Korzystałem z oferty oknoplastu z piaseczna przez dilera OKNA PL gdzie mają pcvki w kolorze drewnopodobnym do zludzenia wygladajace jak okna drewniane co dla mnie okazało się idealnym rozwiązaniem. Okna nowoczesne, duże i przyjemne w obsłudze.

#445 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 428 postów

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:28

Moim zdaniem warto sprawdzić sobie ofertę firmy Drutex. Mają czym się pochwalić i mają naprawdę świetne okna, które są inwestycją na długie lata. Nie musicie się obawiać, że coś się z nimi stanie.

#446 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 43 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 17:32

Chłopie, to jest tak jakbyś porównywał Mercedesa (Oknoplast) do Fiata (Drutex). 
OKNOPLAST to okna o jakości premium, a Drutex to ekonomia... Największa i jedyna zaleta Drutexu do cena. Bierz w ciemno Oknoplast bo w perspektywie lat wytrzymają Ci te okna dłużej, a i oszczędzisz dużo więcej na ogrzewaniu tym bardziej, że ceny prądu będą szły w górę! 

Popieram. Oknoplast ma niesamowite rozwiązania i jakość wykonania pierwsza klasa. Mnie namówili na te okna w Sampre. Trochę poczytałem i jestem zadowolony z wyboru. Co prawda nie mam ich rozwiązania passive ale nie mam aż tak ciepłego domu ;)

#447 Caryk88

Caryk88

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 127 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 09:14

Oferta w firmie https://vitopolska.com/wygl ąda solidnie jeśli chodzi o okna PCV. Firma sama przygotowuje okna, ma jakieś swoje modele wprowadzane do sprzedaży więc faktycznie można liczyć na to, że będzie to dobra jakość i jednocześnie będzie można pewnie zamówić praktycznie każdy rozmiar okna.

#448 Guest_sabina39292

Guest_sabina39292
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 08:14

No to ja powiem, że też zainteresowałyby mnie okna Drutex z tego względu, że jest to firma z naprawdę sporym doświadczeniem, a takie doświadczenie sprawia, że okna są dobrze wykonane i mogą być inwestycją na długie lata. Ja nie potrzebuję niczego dużego, ponieważ stawiam na klasyczne rozwiązania.

#449 Guest_amelia9090

Guest_amelia9090
  • Goście

Napisano 06 luty 2020 - 09:46

Z tych dwóch firm zdecydowanie wybrałam Drutex z racji tego, że mają ciekawą ofertę, no i przede wszystkim ogromne doświadczenie i wiele lat pracy za sobą. To moim zdaniem  sprawia, że usługi są na wyższym poziomie. Poza tym wiele osób pozytywnie ocenia działania firmy Drutex.

#450 Guest_Wojciech

Guest_Wojciech
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 12:10

Ja bym nie szedł ani w jedne ani w drugie. Zaufałem marce Budvar, bo znajomy, co prowadzi aptekę mi polecił - robili mu drzwi wejściowe z tym okienkiem aptekarskim. Solidne drzwi PCV, widać że konkretna robota. Zamówiłem do domu i to samo - konkret i solidność.

#451 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2020 - 12:45

Jeśli masz dostęp do okien firmy Budvar (ŁÓDŹ) to proponuję ich produkty, bo są naprawdę solidne i można im zaufać. Wydaje m isię, zę co do innych to bym nie był taki pewny. Budvar robi bardzo solidne PCV do tego można domówić parapety tanio.

#452 Guest_wieric

Guest_wieric
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2020 - 14:16

budvar z łodzi to są dobre okna - mają szeroką gamę, możnas pokojnie wszystko konfigurować pod siebie i wg mnie ceny tez zachęcające. 

#453 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 418 postów

Napisano 23 kwiecień 2020 - 10:22

Podczas remontu domu postanowiłam wymienić także okna. Zdecydowałam się na okna PCV Drutex Iglo Energy w odcieniu kremowym. Posiadają estetyczny wygląd, wysoką funkcjonalność oraz bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła. Okna zamówiłam w przystępnej cenie od firmy www.debo.pl.

#454 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 26 kwiecień 2020 - 14:52

Oknoplast Pixel polecam bardzo. Mamy ten model właśnie. Świetna termika, profil ma właściwości energooszczędne, dzięki niskiej wartości parametru Uw. Jeśli ktoś szuka porządnej stolarki to z pewnością zwróci uwagę na ten model. 

#455 JarekDon

JarekDon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 364 postów

Napisano 06 maj 2020 - 12:52

W mojej opinii warto zwrócić uwagę na wybór dobrej jakości rozwiązań w zakresie stolarki okiennej która wyróżnia się izolacją, estetyką oraz zabezpieczeniami pod względem antywłamaniowym. Firma Domega w Poznaniu na szczęście znacząco rozjaśniła nam ten problem. Są na rynku od ponad 20 lat,także dokładnie wiedzą na jakiego producenta i modele warto postawić uwzględniając stosunek jakość-cena. U nas wygrały okna PCV Oknoplast. Poza tym zmieściliśmy się w budżecie i jakoś długo nie trzeba było czekać. 

#456 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 12 maj 2020 - 12:29

Jeśli poszukujecie dobrych okien, warto tez wrócić uwagę na okna Schuco. Mają bardzo dobre parametry cieplne, a przy tym są trwałe i solidnie wykonane. Jeśli jesteście ze Szczecina lub okolic, to w Goleniowie jest firma Marsel, która produkuje bardzo dobrej jakości okna w tych systemach.  http://marsel.com.pl/index.php?system_cms=4&s=2&o=2&jezyk=pl Mnie osobiście przekonał też bardzo szeroki wybór kolorystyczny, mają nawet okna z ramami o wyglądzie malowanego drewna czy aluminium.

#457 pawelszabla

pawelszabla

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 479 postów

Napisano 19 maj 2020 - 10:40

W mojej ocenie bardzo dobre okna można kupić w sklepie safedoor.pl/. Współpracowałem z nimi i wydaje mi się, że to co pojawia się w sprzedaży to faktycznie produkty sprawdzone, dodatkowo jest tego sporo więć każdy może liczyć na to, że znajdzie dla siebie dobre propozycje.

#458 rufus

rufus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 09 czerwiec 2020 - 08:41

Oknoplast ma dobry stosunek ceny do jakości. Zamawialiśmy od nich w zimowej promocji, ale warto obserwować ich np. na Facebooku albo sprawdzać stronę, ponieważ często są u nich promocje. Dla nas te 10% to było na prawdę sporo przy 11 oknach ;)  Jestem zadowolony z wybory, model Prolux kolor antracyt quartz od zewnątrz, a białe od środka. 

#459 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2020 - 16:55

Ja znam akurat najlepiej firmę Budvar bo u nich już trochę zamówień do firmy było - okna porządne i solidne, miałem robione 4 inwestycje pod Łodzią i wszystkie świetne przeprowadzone. Firma uczciwa i rzetelna.

#460 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 862 postów

Napisano 01 lipiec 2020 - 12:39

Dobrze jest na pewno kierowac się parametrami oszczedności okien, szczególnie biorąc pod uwagę zwiększone koszta energii elektrycznej oraz ogrzewania. Przez okna ucieka sporo ciepła tak wiec porządne okna równają sie porządnym oszczędnościom. Dostępne są modele dwuszybowe jak również trzyszybowe. Optymalne są trzyszybowe. Ze swojej strony polecam pcv, mają takie same wartości energooszczędności jak okna drewniane. Jednocześnie dają dobrą izolację akustyczną. Współczynnik przenikania ciepła w oknach z PCV wynosi od 0,7 W/(m2·K), czyli spełnia normy dla typowych okien energooszczędnych. Ze swojej strony polecam okna od tego producenta: https://www.kapica.pl/ Duże doświadczenie oraz dobra jakość w stosunku do ceny. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych