Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

437 odpowiedzi w tym temacie

#421 Guest_katarinsa

Guest_katarinsa
  • Goście

Napisano 28 luty 2019 - 13:49

Jestem zadowolona z oddziału Oknoplastu w Piasecznie gdzie robiłam zamówienie. Różne rzeczy czytałam o innych oddziałach, ale tutaj wszystko poszło bez problemów. Pomiary, transport, montaż, wszystko na czas. Do tego gwarancja na 7 lat i jeszcze w pakiecie opieka posprzedażowa.

#422 pro3l8m

pro3l8m

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 07 marzec 2019 - 19:07

Co czytałaś? Ja nie spotkałem się z niczym nieprzyjemnym z ich strony. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zamówiliśmy okna w Oknoplaście. Polecili nam tą firmę nasi znajomi, a także mój szef, który zarówno do domu jak i do biura kupił okna w tej firmie. Podobało mi się to, że w Oknoplast wszystkie ważne kwestie nam wytłumaczono, bo zarówno ja jak i moja żona byliśmy zielony w tym wszystkim. Nie sądziliśmy jak ważny jest współczynnik Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła oraz klasy okien. Gdy dane okno nie spełnia określonych wartości to trzeba je wymienić. Konkurencja nas o niczym nie powiadomiła. Nie pytali się o to jaki mamy dom, gdzie położony... Miałem wrażenie, że po prostu chcieli nam opchnąć swój produkt i tyle. Natomiast w Oknoplast pełen profesjonalizm. Zostaliśmy o wszystkim powiadomieni, sprzedawca wypytał nas o położenie domu, ponieważ od tego zależy np. grubość pakietu szyb i ilość szyb w pakiecie, a także kształt profilu. Teraz jestem mądry bo to wszystko wiem od nich. Podoba mi się też, że mieli duży wybór kształtów profili i ciekawą kolorystykę. Ja i żona jesteśmy wesołymi ludźmi i lubimy kolorowe dodatki. Nawet wybraliśmy żółty kolor okleiny okna w salonie, bo po prostu nam pasował tak samo w kuchni mamy czerwoną okleinę :D Tak jak wspomniała Katarinsa mega plusem jest 7-letni okres gwarancji na elementy stolarki. Okno pracuje, cały mechanizm musi dobrze działać dlatego gwarancja i opieka posprzedażowa jest bardzo ważna. My chcieliśmy okna wysokiej jakości, które będą nam służyć na wiele lat. Myślę, że dobrze zdecydowaliśmy. 

#423 Guest_milenawojek

Guest_milenawojek
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 12:03

ja jestem zadowolona z okien od ODB Kielce, świetna jakość i wykonanie a co najważniejsze przyjechali, pobrali wymiary i zamontowali!

#424 Guest_Nikss

Guest_Nikss
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 13:23

Wiele osób mówi o producentach, a bardzo mało użytkowników forum pisze o dobrym montażu. A tymczasem to tak samo jest ważne, jak same okna. Dzięki dobremu montażowi wykorzystamy w pełni potencjał okien, a więc w domu będzie cicho i ciepło. Przy zakupie trzeba pytać, jakimi monterami dysponuje firma

#425 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 14:05

Ja zdecydowałem się na okna Vetrex zamówione od firmy BIMM i jestem bardzo zadowolony z jakości i montażu. Wysoka klasa, od razu to widać. 

#426 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 355 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 17:10

również polecam ODB Kielce  ;) oprócz okien mam od nich też drzwi wejściowe, bardzo solidne 

#427 Jacek90

Jacek90

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 09 kwiecień 2019 - 18:38

Co czytałaś? Ja nie spotkałem się z niczym nieprzyjemnym z ich strony. Jesteśmy zadowoleni z tego, że zamówiliśmy okna w Oknoplaście. Polecili nam tą firmę nasi znajomi, a także mój szef, który zarówno do domu jak i do biura kupił okna w tej firmie. Podobało mi się to, że w Oknoplast wszystkie ważne kwestie nam wytłumaczono, bo zarówno ja jak i moja żona byliśmy zielony w tym wszystkim. Nie sądziliśmy jak ważny jest współczynnik Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła oraz klasy okien. Gdy dane okno nie spełnia określonych wartości to trzeba je wymienić. Konkurencja nas o niczym nie powiadomiła. Nie pytali się o to jaki mamy dom, gdzie położony... Miałem wrażenie, że po prostu chcieli nam opchnąć swój produkt i tyle. Natomiast w Oknoplast pełen profesjonalizm. Zostaliśmy o wszystkim powiadomieni, sprzedawca wypytał nas o położenie domu, ponieważ od tego zależy np. grubość pakietu szyb i ilość szyb w pakiecie, a także kształt profilu. Teraz jestem mądry bo to wszystko wiem od nich. Podoba mi się też, że mieli duży wybór kształtów profili i ciekawą kolorystykę. Ja i żona jesteśmy wesołymi ludźmi i lubimy kolorowe dodatki. Nawet wybraliśmy żółty kolor okleiny okna w salonie, bo po prostu nam pasował tak samo w kuchni mamy czerwoną okleinę :D Tak jak wspomniała Katarinsa mega plusem jest 7-letni okres gwarancji na elementy stolarki. Okno pracuje, cały mechanizm musi dobrze działać dlatego gwarancja i opieka posprzedażowa jest bardzo ważna. My chcieliśmy okna wysokiej jakości, które będą nam służyć na wiele lat. Myślę, że dobrze zdecydowaliśmy. 

Też mam takie zdanie. Tylko dużą robotę rrobią ich partnerskie salony. Niektóre mają nawet status Premium, jak np. Sampre z Bydgoszczy. Podejście do klienta bardzo profesjonalne i widać, że zależy im na jakości Stawiają swoje wymagania od dystrybutorów i tego się trzymają.

#428 Guest_barbureczka

Guest_barbureczka
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 12:56

Czytałam o ich oddziałach w Polsce, które nie dotrzymują umów i znikają z powierzchni ziemi zostawiając ludzi z długiem i bez okien więc po prostu trzeba uważać z kim się współpracuję. Ja dokładnie sprawdziłam oddział w Piasecznie zanim podpisaliśmy jakiekolwiek papiery, ale okazali się książkowym biurem ze zgraną ekipą specjalistów, która zgrabnie i w terminie wywiązała się z realizacji. No i ta gwarancja na 7 lat to ogromny plus.

#429 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 253 postów

Napisano 23 maj 2019 - 07:41

Mogą powiedzieć coś tylko na temat firmy Drutex, ponieważ z tą drugą nie miałem nic wspólnego i nawet nie słyszałem żadnych opinii. Na okna firmy Drutex zdecydowali się moi rodzice. Bardzo podobała się im oferta i podejście do klienta. Z rozmów z nimi wynika, że sa zadowoleni, więc myślę, że można się zdecydować.

#430 Luiza82

Luiza82

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 139 postów

Napisano 23 czerwiec 2019 - 19:44

Podczas kapitalnego remontu wymieniliśmy okna w całym biurowcu. Wymiany dokonała firma https://oknadrutex-gniezno.pl/ Fachowcy zrobili to bardzo dokładnie i precyzyjnie. Wszystkie okna są szczelne i elegancko dopasowane. Wykonane z materiału doskonałej jakości. Polecam.

#431 Guest_antek6789

Guest_antek6789
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2019 - 11:00

Ja na Waszym miejscu decydowałbym się na firmę Drutex, ponieważ u nich zawsze można liczyć na najlepszą jakość wszystkich produktów. Dodatkowo firma posiada dobre ceny i świetnych specjalistów oraz można znaleźć ich punkty sprzedaży w różnych miejscach.

#432 Maur80

Maur80

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 12:59

Problem ze szczelnością może wynikać z niedbałego montażu. Aby uniknąć niespodzianek warto zaufać firmie z doświadczeniem. W moim podkrakowskim domu okna i drzwi montowała firma https://bakarokna.pl/ . Jestem bardzo zadowolony z terminu i jakości realizacji. Teraz polecam tego usługodawcę rodzinie i znajomym. 

#433 katarzynka88

katarzynka88

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 13 lipiec 2019 - 09:35

Ja mam z Oknoplastu okna kilka lat i są super. Moja koleżanka niedawno zamówiła u nich okna, drzwi i chyba rolety zewnętrzne bo remontują dom. Za zakup całego pakietu dostała jakiś fajny rabat więc finansowo jej to fajnie wyszło ;) Nie wiem do kiedy to obowiązuje musisz się dowiedzieć. Ja okna polecam od nich bardzo, drugi raz kupiłabym takie same. 

#434 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 12:28

A zna ktoś firmę inter-house.co.uk?

#435 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 83 postów

Napisano 20 lipiec 2019 - 20:51

W Drutexie mają dobre jakościowo okna, o dobrych parametrach i stosunkowo niedrogie. Plastiki iglo są godne polecenia, dużo kolorów do wyboru, większa powierzchnia szklenia, niż w przypadku standardowych okien. Warto.

#436 piotrtalikos

piotrtalikos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 lipiec 2019 - 17:49

Ja polecam Drutexy . Mi służą już kilka lat

#437 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 14 sierpień 2019 - 13:17

Szukając dobrych okien, nie warto ograniczać się do dwóch firm. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z oknami na niemieckich profilach Schuco, są dostępne w całej Polsce. Szczególnie cenię sobie współpracę z firmą Empol z Wrocławia, bardzo chętnie pomagają w wyborze, robią bezpłatną wycenę i pomiar. Montaż też przebiegł terminowo i bezproblemowo.

#438 wizawi

wizawi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 31 sierpień 2019 - 18:23

Jak dla mnie Oknoplast i okna Winergetic Premium, które mam. Zależało mi na oknach energooszczędnych, o niskim współczynniku przenikania ciepła dla klasyczneo budownictwa. Nie mamy domu pasywnego ale chcieliśmy zaoszczędzić na ogrzewaniu na przyszłość. Te okna poleciła mi moja szefowa, jakościowo są na prawdę świetne. Ciepłe, ładne, solidnie wykonane. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych