Skocz do zawartości

Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

okna oknoplast drutex wymiana okien

312 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 07:26

Planuję wymianę okien w bloku zastanawiam się nad dwiema markami DRUTEXEM i OKNOPLASTEM.

OKNOPLAST - okna model Konspekt

• Klasyczny, prosty kształt profilu, klasa A (ścianki 3mm)

Szyba

• Zespolona Neutral Ug=1,0
  • w opcji możliwość hartowania przeszkleń
Okucia Maco dESIGN+
  • zaczep antywyważeniowy Safety Plus, przykręcany do stalowego wzmocnienia profilu, zdecydowanie utrudnia złodziejowi otwarcie okna
  • specjalne czopy i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które współpracując z zaczepami wpływają na lekką i precyzyjną pracę okucia oraz zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia
  • opływowy kształt zaczepu wraz z klamką i osłonkami zawiasów tworzą spójną linię stylistyczną dESIGN+
Klamka
  • Klamka dESIGN+ dostępna wyłącznie w OKNOPLAST
Koekstruzja
  • Profil barwiony w masie

Uszczelki

• EPDM

Wzmicnienie

• 1,5 mm wielokrotnie gięte

Konspekt ma tzw. "ciepłą ramke" ,która jest dość zachęcająca, ale te okna sa o ok 1000 zł droższe niż te porównywalne w DRUTEXIE. Co byście polecili? Ma ktoś okna tych firm i mógłby mi coś polecić?

Rozważam też okna DRUTEXA - IGLO 5

Okna PVC z profilem GL SYSTEM to pięciokomorowy system o głębokości ramy 70mm z uszczelnieniem zewnętrznym.
Ciepły profil GL SYSTEM jest systemem zaprojektowanym przez firmę DRUTEX S.A. stworzonym dla Klientów ceniących sobie estetykę i nowoczesność. Pięciokomorowa budowa profilu z odpowiednim uszczelnieniem szyb oraz ramy zapewnia świetną izolację termiczną Uw = 0,95 W/(m2K). Okna PVC IGLO5 wykonane w systemie GL SYSTEM oferowane są w różnych kształtach, a zaokrąglone linie profilu odpowiadają najnowszym trendom na rynku stolarki okiennej PVC. GL SYSTEM kreuje możliwość oferowania Klientom okien spełniających wszelkie wymogi funkcjonalne, a jednocześnie odzwierciedlających najwyższą jakość pod względem estetyki. System jest dostępny w wersji półzlicowanej o głębokości ramy 70mm i skrzydła 80mm.

Proszę o poradę.

Aga

#2 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 08:33

O Drutexie mówi się, że są to okna - jedne z najtańszych na rynku, dlatego są tańsze niż Oknoplast. Oknoplast korzysta m.in. z profili Veki - choc są droższe, myślę, że warto w nie zainwestować. Choć jeśli bardzo zależy Ci na kosztach, myślę, że zakup okien Drutexa nie będzie taki najgorszy. Najgorsze co można zrobić to kupić okna "no name", oczywiśie wazny jest takze porządny montaż. Nawet jak będziesz mieć okna najlepsze, przy złym motażu nie spełnią one swojej funkcji.

#3 Guest_torens

Guest_torens
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2014 - 10:23

Witam niedawno też miałem taki dylemat w naszym mieście( ludność około 15000 )czyli male miasto mamy dwa salony okien znanych firm czyli Drutex i Oknoplast . Po podaniu wymiarów stolarki na cały dom zaznaczę ze stolarka w kolorze orzech otrzymałem wyceny z dwóch punktów i szczerze złapałem się za głowę jakie są różnice cenowe .Drutex wycena 12000tyś z małym hakiem a oknoplast prawie 15 000 tysiecy .wiec spora różnica oczywiście okna z montażem .długo nie potrafiłem podjąć decyzji ale zdecydowałem sie na droższe okna przeważył fakt iz stolarka drutexu jest wykonana mało estetycznie ,w drzwiach balkonowych konieczność montażu poprzeczki ,(czego niema w oknoplascie  porostu mocniejsza stal  a jako laik po spędzeniu kilka wieczorów przy kompie wiem juz ze sztywność okna to głównie stal a nie plastik ) ,okucia tez juz wiem ze mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie i żywotność stolarki .Oknoplast niema nic do ukrycia i podaje wszystkie parametry certyfikaty czego zabrakło mi w drutexie .wiec moim zdaniem jednak oknoplast może się mylę ale rozmowa z jednym i drugim sprzedawcą to jak jechać maluchem a mercedesem z tego samego roku .pozdrawiam i życzę dokonania trafnego wyboru bo okien nie wymienia się co roku ani nawet co 5 lat 

#4 Guest_bernie

Guest_bernie
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 12:49

A nie myślałaś np. o Fakro? Tu sobie można poczytać http://www.veldach.c....php?subcatID=1. Z tego co widzę, jest w czym wybierać. Poza tym najlepiej chyba kiedy ci doradzi dekarz, przynajmniej jeśli chodzi o okna na poddasze.

#5 Guest_daylight

Guest_daylight
  • Goście

Napisano 27 maj 2014 - 12:15

dla mnie lepsze są drutexym sama kupowałam w styleline i sobie chwalę i montaż i jakość wykonania i to jak one się prezentują. Moim zdaniem jedna z lepszych firm produkujących okna na rynku

#6 Guest_diddy

Guest_diddy
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 13:59

ja mam okna fakro, kupowalem w dachluxie. Swietnie sie sprawdzaja jako okna na poddasze. Sa bardzo szczelne i z tego co sie orientuje to sa teraz jedne z najlepszych okien na rynku

#7 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 219 postów

Napisano 07 czerwiec 2014 - 18:25

My montowaliśmy z Oknoplastu na wymiar. Panowie przyjechali i pomierzyli. Za jakiś czas przywieźli okna i jaka niespodzianka - za szerokie, więc musieli kuć.

#8 Guest_bbw

Guest_bbw
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2014 - 09:54

O Drutexie mówi się, że są to okna - jedne z najtańszych na rynku, dlatego są tańsze niż Oknoplast. Oknoplast korzysta m.in. z profili Veki - choc są droższe, myślę, że warto w nie zainwestować. Choć jeśli bardzo zależy Ci na kosztach, myślę, że zakup okien Drutexa nie będzie taki najgorszy. Najgorsze co można zrobić to kupić okna "no name", oczywiśie wazny jest takze porządny montaż. Nawet jak będziesz mieć okna najlepsze, przy złym motażu nie spełnią one swojej funkcji.

Są relatywnie tanie ale nie demonizowałbym tego faktu i nei robiłby z nich taniochy. Całkiem przyzwoite okna, przynajmniej u nas od lat są i nie dzieje sięnic złego.

#9 Guest_lovely

Guest_lovely
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 09:04

ja postawiłam na drutex, moim zdaniem jedna z lepszych firm na rynku jeśli chodzi o okna, no i też styleline bardzo dobrze się spisała z montażem. Poszło bardzo szybko i sprawnie

#10 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2014 - 15:53

ja postawiłam na drutex, moim zdaniem jedna z lepszych firm na rynku jeśli chodzi o okna, no i też styleline bardzo dobrze się spisała z montażem. Poszło bardzo szybko i sprawnie

Mi w Oknoplaście wycenili trzyszybowe okna z tej nowej linii WND na poziomie ceny drutexu i o wiele ładniejsze .

#11 a.kowal

a.kowal

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 15:26

Jedna i druga firma to solidne wykonanie!

Teraz tylko trzeba się zastanowić nad ceną, możliwością montażu itp.

My w swoim nowym "M" wrzuciliśmy oknoplast na parterze, jednak na poddaszu wylądowały Drutexu z racji tego, ze lepiej nam pasowały.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2014 - 20:19

Wizualnie ?

#13 kamsikora85

kamsikora85

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 16 wrzesień 2014 - 23:15

Hm ciężko powiedzieć - pewnie to tak jak porównywać BMW i Mercedesa - kto co woli. Ja preferuje oknoplast, ale to tylko moja opinia. Obie firmy produkuja solidne okna plastikowe.

Jeśli szukasz okien plastikowychokien pcv we Wrocławiu - PHU Okno - sprawnie i w najwyższej jakości.

#14 Guest_Andka

Guest_Andka
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 12:33

Wybór jest ciężki - szczególnie dla kobiety. Od paru miesięcy się waham jakie wybrać. Wczoraj koleżanka poleciła mi firmę euro-windows .pl i chyba do nich zadzownie i może mi coś dobiorą. Jestem zielona w tych sprawach.

#15 Guest_aneta

Guest_aneta
  • Goście

Napisano 06 październik 2014 - 17:37

ODRADZAM SZCZERZE OKNA FIRMY OKNOPLAST, 3 lata temu kupiłam okna tej firmy do domu typu bliźniak + 3 budynek, okna o podwyższonym standardzie, antywłamaniowe, zapłaciłam 50 tys, dziś (X 2014) wszystkie uszczelki od południowej strony są strasznie sparciałe, praktycznie ich nie ma (zamierzam  wkrótce zamieścić zdjęcia w necie żeby przestrzec wszystkich zainteresowanych zakupem okien tej firmy). Oczywiście złożyłam reklamację poprzez sprzedawcę, do dnia dzisiejszego zero odpowiedzi, jedynie jakieś wzmianki o wymianie uszczelek, nie wiadomo kiedy Idzie zima a ja mam dziurawe okna. Wiem że nie tylko ja złożyłam reklamację, ale wielu klientów. Producent nawet nie raczy poinformować co do terminów naprawy okien a nie jest to obojętne bowiem za chwilę uruchomię ogrzewanie w domu w którym mieszkają małe dzieci. Ciekawa jestem kto zapłaci za ogrzanie wyziębionego domu podczas wymiany uszczelek przy zdjętych skrzydłach okiennych? Bo ja nie zamierzam ponosić z tego tytułu kosztów. Oczywiście sprawy tak nie zostawię i nie zamierzam czekać bezczynnie aż ktoś raczy odpowiedzieć na moją reklamację. Wkrótce udostępnię zdjęcia aby pokazać jak wyglądają okna OKNOPLAST po 3 latach. To jest atrapa nie okna, przereklamowana firma, przestrzegam wszystkich zainteresowanych

#16 Guest_M,

Guest_M,
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 10:51

Ja aktualnie kupuje okna abakus.

#17 Guest_Jalka

Guest_Jalka
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 10:53

ODRADZAM SZCZERZE OKNA FIRMY OKNOPLAST, 3 lata temu kupiłam okna tej firmy do domu typu bliźniak + 3 budynek, okna o podwyższonym standardzie, antywłamaniowe, zapłaciłam 50 tys, dziś (X 2014) wszystkie uszczelki od południowej strony są strasznie sparciałe, praktycznie ich nie ma (zamierzam  wkrótce zamieścić zdjęcia w necie żeby przestrzec wszystkich zainteresowanych zakupem okien tej firmy). Oczywiście złożyłam reklamację poprzez sprzedawcę, do dnia dzisiejszego zero odpowiedzi, jedynie jakieś wzmianki o wymianie uszczelek, nie wiadomo kiedy Idzie zima a ja mam dziurawe okna. Wiem że nie tylko ja złożyłam reklamację, ale wielu klientów. Producent nawet nie raczy poinformować co do terminów naprawy okien a nie jest to obojętne bowiem za chwilę uruchomię ogrzewanie w domu w którym mieszkają małe dzieci. Ciekawa jestem kto zapłaci za ogrzanie wyziębionego domu podczas wymiany uszczelek przy zdjętych skrzydłach okiennych? Bo ja nie zamierzam ponosić z tego tytułu kosztów. Oczywiście sprawy tak nie zostawię i nie zamierzam czekać bezczynnie aż ktoś raczy odpowiedzieć na moją reklamację. Wkrótce udostępnię zdjęcia aby pokazać jak wyglądają okna OKNOPLAST po 3 latach. To jest atrapa nie okna, przereklamowana firma, przestrzegam wszystkich zainteresowanych

A można wiedzieć gdzie kupowałaś ona? Żeby tam nie chodzić...

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 20:17

A można wiedzieć gdzie kupowałaś ona? Żeby tam nie chodzić...

Oczywiście napiszę ponieważ sprzedawca też nie zachowuje się w porządku, nikt nie raczy zadzwonić, poinformować kiedy nastąpi naprawa,  żadnego zainteresowania zarówno ze strony sprzedawcy jak i producenta. Kompletne lekceważenia klienta, reklamacja jakby trafiła w próżnię.  W weekend na tym forum oraz na innych zamieszczę zdjęcia moich dziurawych nowych okien firmy Oknoplast - Okna z Krakowa. Okna kupiłam w Kielcach na ul. Warszawskiej od firmy CDB. Odradzam stanowczo okna tej firmy, to co stało się z uszczelkami w tych oknach to skandal, a jeszcze większym skandalem jest kompletna cisza ze strony sprzedawcy jak i producenta w sprawie reklamacji.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 październik 2014 - 17:52

Oczywiście napiszę ponieważ sprzedawca też nie zachowuje się w porządku, nikt nie raczy zadzwonić, poinformować kiedy nastąpi naprawa,  żadnego zainteresowania zarówno ze strony sprzedawcy jak i producenta. Kompletne lekceważenia klienta, reklamacja jakby trafiła w próżnię.  W weekend na tym forum oraz na innych zamieszczę zdjęcia moich dziurawych nowych okien firmy Oknoplast - Okna z Krakowa. Okna kupiłam w Kielcach na ul. Warszawskiej od firmy CDB. Odradzam stanowczo okna tej firmy, to co stało się z uszczelkami w tych oknach to skandal, a jeszcze większym skandalem jest kompletna cisza ze strony sprzedawcy jak i producenta w sprawie reklamacji.

ja też kupowałam okna w tej firmie CDB ale reklamacja była załatwiona w przeciągu miesiąca i jak na razie wszystko wporządku. Firma umówiła się ze mną po telefonie od producenta (na który też trochę czekałam) na konkretny dzień załatwienia reklamacji. Co do fiemy CDB nic nie mam ale jak w każdej innej firmie są jakieś niedociągnięcia i nigdzie nic nie jest załątwiane od ręki

#20 Guest_hear

Guest_hear
  • Goście

Napisano 02 listopad 2014 - 17:05

no względy wizualne też są dość istotne jeśli chodzi o dobór okien. Ja postawiłam na Drutex Styleline, jednak co renoma to renoma. Bardzo sobie te okna chwalę. Są szczelne, dzięki temu zatrzymują ciepło w domu. Ładnie się prezentują.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: okna, oknoplast, drutex, wymiana okien

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych