Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zespół cieśni nadgarstka i choroby kręgosłupa pracowników biurowych

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516495 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 18:58

Pozycja siedząca dominuje w pracy biurowej. Nie wymaga ona dużego wysiłku fizycznego, lecz praca wykonywana przez dłuższy czas w tej pozycji powoduje dolegliwości bólowe i zmiany zwyrodnieniowe w narządzie ruchu, głównie w kręgosłupie. Warto pamiętać, że rodzaj i stopnień obciążenia pracowników zależy od wymiaru czasu pracy przy komputerze, stopnia trudności wykonywanych zadań, zaangażowania i znajomości obsługi programów. W czasie kontroli warunków pracy i szkoleń, zwłaszcza dla osób kierujących pracownikami, odpowiedzialnych za organizację pracy, warto rozmawiać o dolegliwościach, jakie może powodować praca w niewłaściwych warunkach, a także doradzać, jak można tym dolegliwościom zapobiegać.

Powrót do artykułu: Zespół cieśni nadgarstka i choroby kręgosłupa pracowników biurowych

#2 Guest_Feel it

Guest_Feel it
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2014 - 18:59

Nasza firma znalazła na to sposób !

www.masazbiurowy.com

#3 Guest_nasta

Guest_nasta
  • Goście

Napisano 19 maj 2014 - 08:55

Niestety, problem z kręgosłupem chyba każdego siedzącego pracownika dopada wcześniej czy później... Najlepsza profilaktyka to dużo ruchu po pracy, spacery rower. Ewentualnie można spróbować metody McKenziego, z tego co wiem dobrze redukuje takie "siedzące" bolączki.

#4 Guest_xoxo

Guest_xoxo
  • Goście

Napisano 30 marzec 2018 - 17:01

Czy zespół cieśni nadgarstka da się wyleczyć? 

#5 Guest_agusia

Guest_agusia
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2018 - 22:53

Operacją tak, choć wiadomo - nie zawsze potem ta ręką jest taka jak przed zespołem. Wszystko zależy od tego jak lekarze tam coś natną. Niby są też jakieś metody poza operacją, ale ja się na tym nie znam.

#6 Guest_wer

Guest_wer
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 22:36

No są. Metoda BP jest bardzo skuteczna

#7 Guest_soda

Guest_soda
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 23:47

A co to jest? To działa? U mnie stwierdzono ten zespół, ale jak nie chce operacji, bo to wiadomo - ryzykowne.

#8 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 30 marzec 2019 - 23:10

W necie można znaleźć sporo informacji na ten temat. Faktycznie jest to dobra alternatywa. 

#9 Guest_mychra

Guest_mychra
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2019 - 22:47

Wszystko co nie wiąże się z operacją czyli generalnie jakąś ogromną ingerencją jest dobre, bo bezpieczne. Ja się dziwię, że ludzie jak mają ten zespół cieśni to dają się kroić jak jest coś innego, co tego nie wymaga i faktycznie pomaga 

#10 G0siaa

G0siaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 296 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 22:36

Ja także bardzo długo męczyłam się z tą chorobą. Na szczęście udało mi się ją wyleczyć bez ingerencji chirurgicznej. Chodziłam na nowoczesną terapię falą uderzeniową do centrum rehabilitacji Finmed w Szczecinie. Wróciłam do pełnej sprawności, dzięki czemu mogę być aktywna fizycznie i zawodowo. Więcej informacji możesz przeczytać na stronie: http://finmed.com.pl/uslugi/terapia-fala-uderzeniowa.

#11 Ares990

Ares990

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów

Napisano 13 lipiec 2020 - 15:20

Zdecydowanie zabiegi fali uderzeniowej mogą okazać się bardzo pomocne. Polecam sprawdzić https://fala-uderzeniowa.warszawa.pl/ bardzo dobre centrum medyczne, który rozwiąże wasz problem.

Najmroczniejsze czeluści piekieł zarezerwowane są dla tych, którzy zdecydowali się na neutralność w dobie kryzysu moralnego...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych