Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak motywować pracowników?

wróć do serwisu Kadry 32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515594 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 18:49

Komentarz do artykułu: Jak motywować pracowników?

#2 Guest_patrycka

Guest_patrycka
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 18:49

Ja posiadając swoja firmę tez się wielokrotnie nad tym zastanawiałam, ale tak naprawdę wszystko zależy od zespołu i od panującej w nim atmosfery. Oczywiście nie możemy zapominać ze menager tez ma tutaj swoją role i za wszystkie pozytywne strony jak i sama współprace należy wynagradzać swoich pracowników. U nas jest coś takiego jak multikarnet ok, taka nasza forma wynagrodzenia pracowników za swoją pracę. Otrzymują ją 2 razy w roku. Karta upoważnia na wejść na basen, siłownie, solarium itp. Czyli na wszystko to co jest potrzebne pracownikowi aby mógł znowu pokochać swoją prace ;)

#3 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 19:55

Dobrze ze o tym piszesz, bo my do tej pory mieliśmy u siebie benefit i nie kazdemu pracownikami odpowiadały takie karnety. Dobrze ze jest taka różnorodność i wybór czegoś innego często też lepszego.

#4 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 19:58

Ja Wam powiem ze jest coś takiego jak siła przyzwyczajenia i jesli przyzwyczaisz sie do czegoś to potem trudno jest to zmienić, bo albo sie nie che, albo strach przed nowym. My teraz tez zdecydowaliśmy sie w firmie na zmiany na MultikarnetOk, chociazby ze względu na zupełnie inna, bogatszą ofertę. Trzeba też pomysleć o dobru i zadowoleniu pracowników.

#5 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 14:21

Zajrzyj sobie na ich stronkę http://www.oksystem.pl/
Tu masz dokładnie wszystko wyszczególnione i opisane.

#6 Guest_Iron

Guest_Iron
  • Goście

Napisano 20 październik 2012 - 18:45

http://motywacjawpracy.pl.tl/
Autor tej strony pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z motywacją pracowników.

#7 Guest_tungus

Guest_tungus
  • Goście

Napisano 29 październik 2012 - 13:04

Najlepsza motywacją jest premia albo podwyżka, a nie 2 razy w roku wejściówka na basen ;)

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 10:36

to wszystko to kwestia kultury organizacyjnej firmy, struktury itp ale jeśli chodzi o pozafinansową motywacje to myślę, że można dać pracownikom możliwość podejmowania jakichś decyzji z firmie (oczywiście na odpowiednim szczeblu), współudział w zarządzaniu sprawi, że poczują się bardziej "związani" z firmą. A karnety sportowe są też jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

#9 Guest_celina378

Guest_celina378
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 10:37

to wszystko to kwestia kultury organizacyjnej firmy, struktury itp ale jeśli chodzi o pozafinansową motywacje to myślę, że można dać pracownikom możliwość podejmowania jakichś decyzji z firmie (oczywiście na odpowiednim szczeblu), współudział w zarządzaniu sprawi, że poczują się bardziej "związani" z firmą. A karnety sportowe są też jak najbardziej dobrym rozwiązaniem.

#10 Guest_gracja867

Guest_gracja867
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 12:52

Motywacja pracowników jest bardzo ważna. Prawodawca chce mieć efektywnych pracowników a pracownik chce mieć korzystne warunki zatrudnienia i posiadać satysfakcje ze swojej pracy. Dlatego trzeba zadbać o inne motywatory niż tylko finansowe. Tak jak wcześniej wspomniano dobrym rozwiązaniem są karnety sportowe, kulturalne. Nie każdy przedsiębiorca umie właściwie zarządzać personelem. Powinien poznać techniki HR zarządzania zasobami ludzkimi aby obie strony odnosiły korzyści i były zadowolone.

#11 Guest_keryyn

Guest_keryyn
  • Goście

Napisano 16 luty 2013 - 16:04

Mmoże bony towarowe albo podwyżka czy też dzień wolnego więcej. Mnie to nawet uśmiech szefa z rana motywuje, bo poprzedni był takim za przeproszeniem chamem, że aż się człowieku pracować nie chciało. Także i samo nastawienie kadry zarządzającej jest bardzo ważne ;)
- Czyli, że mam dodatkowo zapłacić obcym ludziom za to, że mi powiedzą ile mam dodatkowo zapłacić swoim pracownikom? Proszę o usunięcie.

Najbardziej znane to chyba te Sodexo, ale ja bardziej preferuję chociażby te do Polo Market, bo bardzo dobra firma, miła w kontakcie, prosto i bezproblemowo się to wszystko załatwia a i bonusy dają ;)

#12 Guest_majadudzik

Guest_majadudzik
  • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 20:18

moja Firma zorganizowała szkolenia motywacyjne i takie na stworzenie własnej marki czyli personal branding i to było to czego mi było potrzeba! szkolenia prze[prowadzała z Nami Pani Renata Wasylów http://renata.wasylow.com/ tez mielismy szkolenia ze szkół językowych, które też polecam jako czynnik motywujący do pracy. Pozdrawiam Maja

#13 Guest_Trynits

Guest_Trynits
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 12:18

Wydaje mi się, że motywacja pracowników jest konieczna dla dobrej współpracy, a przede wszystkim skutecznej pracy. Na http://www.optihr.pl/ podano dość interesujący metody motywujące, które ułatwiają managerom stwarzanie mozliwości awansu dla pracowników.

#14 Guest_Kozako

Guest_Kozako
  • Goście

Napisano 08 marzec 2013 - 11:42

Przede wszystkim premiami:)
----------
http://wypadek-w-niemczech24.pl/

#15 Guest_Sebastian Frańczuk

Guest_Sebastian Frańczuk
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 16:24

Motywacja jest bardzo ważnym aspektem w kierowaniu zasobami ludzkimi. Dobrym sposobem jest motywowanie pracownika poprzez tworzeniu bardziej komfortowych stanowisk pracy, przy których pracownik będzie bardziej zrelaksowany i gotowy do działania. Lecz nie tylko ta kwestia stoi za motywowaniem pracownika. Bardzo ważną rolę odgrywa poczucie rozwijania. Bo gdy pracownik zdobywa nowe umiejętności i rozszerza swoje kompetencje odczuwa większy niedosyt. Kiedy czuje że dalsze kroki samorealizacji zawodowej pomagają w zdobywaniu lepszej pozycji w firmie, a co za tym idzie większych zarobków. Dlatego dość ważnym aspektem jest organizowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Oczywiście sprawdza się to tylko wtedy gdy po przekroczeniu pewnego progu kwalifikacje jest możliwość awansu – nagrody. Niestety motywowanie do działania jest bardzo złożonym czynnikiem, które nie może ograniczyć się do pojedynczych szkoleń czy poprawy komfortu. Jest to proces ciągły i o ile pracodawca będzie dbał o pracownika, to jego praca będzie bardziej owocna, co z czasem zaprocentuje w sukcesach i osiągnięciach firmy.

#16 Guest_dryg

Guest_dryg
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2013 - 19:56

Premie, procent od transakji, szkolenia, dodatkowe dni wole, wyższe stanowiska.

#17 Guest_Kaja

Guest_Kaja
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 14:22

Jest wiele możliwości, multi sport ok

Ważna jest też oczywiście atmosfera w pracy
http://monitor-inwes...zic-pracownika/

#18 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 13 luty 2014 - 12:36

Benefit, OK system, premie uznaniowe, prowizje, bony świąteczne, wyjazdy integracyjne, dodatkowe szkolenia (tu polecam www.hprgroup.pl ), dodatkowo też pochwały udzielane publicznie...

#19 Guest_maareek

Guest_maareek
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 14:17

my jesteśmy motywowani wyjazdami biggrin.png agencja power w naszej firmie raz do roku organizuje takie wyjazdu motywacyjne, w ciągu roku realizujemy zadania i potem najlepsi mają możliwość wyjazdu wink.png aa że zawsze to bardzo bardzo dobrze zorganizowane i bardzo fajne wyjazdy to wszyscy się starają smile.png

#20 Guest_michalwilk

Guest_michalwilk
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2014 - 12:11

podwyżki, podwyżki i jeszcze raz podwyżki!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych