Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa o przeniesienie praw autorskich

wróć do serwisu Moja Firma 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102986 postów

Napisano 26 luty 2010 - 18:14

Komentarz do artykułu: Umowa o przeniesienie praw autorskich

#2 Guest_ziuta1980

Guest_ziuta1980
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 18:14

Witam
Mam dwa pytania dotyczace umów o przekazanie majątkowych praw autorskich
1. Czy jako dysponentka majątkowych praw autorskich do ilustracji (na podstawie odpowiedniej umowy przekazania tychże przez autora) mogę odstapic je kolejnemu podmiotowi tylko w formie ustnej? Bardzo proszę o konkretne przepisy które takie sprawy regulują.
2. Czy jeśli dojdzie już do podpisania umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich między autorem i nabywcą-zleceniodawcą i zapisy tej umowy będa niejasne (co pozwala na ich interpretacje na niekorzysc jednej ze stron) lub krzywdzące wprost autora, to czy istnieje jakies prawo które nakazuje w takiej sytuacji by tego rodzaju zapisy rozstrzygac na korzysc autora? Także proszę o podanie odpowiednich przepisów (jeśli są) regulujących te sprawy.

Dziekuje i pozdrawiam

#3 Guest_Jaguś

Guest_Jaguś
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2010 - 23:03

Witam.
Mój stażysta w czasie pracy stworzył logo mojej firmy, które mi się podoba.
Chciałabym żeby firma, którą reprezentuję - miała prawo do jego używania. Dodam, że jest to działalność niekomercyjna (chodzi o instytucję kultury). Jak powinniśmy sformułować umowę o przeniesienie majątkowych praw autorskich, żeby i autor był syty, i nasza instytucja cała?
Pozdrawiam

#4 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 12 listopad 2010 - 14:40

Jaguś, od siebie mogę Ci jedynie polecić dobre, miejsce, z którego możesz sobie pobrać wzór takiej umowy.

#5 Guest_grafik

Guest_grafik
  • Goście

Napisano 23 maj 2013 - 12:05

W przypadku pracownika, masz prawa do wszystkiego co robi w pracy i w jej ramach (o ile ma to w obowiązkach). Co do stażysty to teoretycznie można by próbować przenieść nieodpłatnie, jednak polecam zawrzeć umowę na jakąś kwotę.
Z dwóch względów - po pierwsze masz 100% pewności że wszystko będzie w przyszłości ok, po drugie - stworzenie loga wcale nie jest takie proste jak się wszystkim wydaje, więc warto nagrodzić stażystę. Nie musi to być przecież wielka kwota. Żeby nie narazić się na śmieszność nie schodziłbym poniżej 100 PLN netto.

#6 Guest_Ciekawski

Guest_Ciekawski
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2020 - 19:28

Witam, czy istnieje jakiś przejrzysty przelicznik jak wycenić przeniesienie autorskich praw majątkowych oraz pola eksploatacji w stosunku do wartości dzieła? Oraz jak wycenić przeniesienie autorskich praw majątkowych na wszystkie pola eksploatacji, umieszczone w Ustawie? Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych