Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa licencyjna

wróć do serwisu Moja Firma 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102839 postów

Napisano 06 luty 2010 - 16:50

Komentarz do artykułu: Umowa licencyjna

#2 Guest_up72156

Guest_up72156
  • Goście

Napisano 06 luty 2010 - 16:50

Chcę przenieść prawa majątkowe z utworu literackiego na córkę, a utwór przekazać droga licencji wydawcy. W aktach prawnych nie znajduję wyraźnych ustaleń, jak to zrobić.Nie dysponuję dużą znajomością prawa. Proszę kogoś o informację na adres email lub w inny sposób. Myślę,że należy spisać osobna umowę z córką, a osobną umowę licencyjną z wydawcą. Czy mam racje ? up72156

#3 Guest_MW

Guest_MW
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 00:12

Zależy jaki skutek chce Pan osiągnąć.
Może Pan najpierw udzielić licencji wydawnictwu a potem przenieść na córkę prawa majątkowe do utworu "definitywnie", z zastrzeżeniem, że prawa obciążone są licencją.
Może Pan też przenieść najpierw prawa na córkę a potem córka jako dysponent praw majątkowych zawrze z wydawnictwem umowę licencyjną. W tedy to na rzecz córki zostanie wypłacone wynagrodzenie.
Co do zasad redakcyjnych umów dotyczących praw autorskich, nie sposób tu szerzej pisać.

#4 Guest_ziuta1980

Guest_ziuta1980
  • Goście

Napisano 02 marzec 2010 - 13:40

Witam
Mam dwa pytania dotyczace umów o przekazanie majątkowych praw autorskich
1. Czy jako dysponentka majątkowych praw autorskich do ilustracji (na podstawie odpowiedniej umowy przekazania tychże przez autora) mogę odstapic je kolejnemu podmiotowi tylko w formie ustnej? Bardzo proszę o konkretne przepisy które takie sprawy regulują.
2. Czy jeśli dojdzie już do podpisania umowy o przeniesienie majątkowych praw autorskich między autorem i nabywcą-zleceniodawcą i zapisy tej umowy będa niejasne (co pozwala na ich interpretacje na niekorzysc jednej ze stron) lub krzywdzące wprost autora, to czy istnieje jakies prawo które nakazuje w takiej sytuacji by tego rodzaju zapisy rozstrzygac na korzysc autora? Także proszę o podanie odpowiednich przepisów (jeśli są) regulujących te sprawy.

Dziekuje i pozdrawiam

#5 Guest_gościu z piany morskiej

Guest_gościu z piany morskiej
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 04:34

1. Jestem autorem. Czy umowę licencyjną mogę podpisać jako osoba prywatna, nie prowadząc działalności gospodarczej?
2. Jeśli tak, czy taką umowę, dot. tego samego dzieła, mogę podpisywać z różnymi podmiotami?

#6 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 20:34

Witam, artykuł mówi, że:

umowy licencyjne wyłączne – licencjobiorca ma wyłączne prawo do korzystania z utworu na określonym w umowie polu eksploatacji, oznacza to, że licencjodawca nie może innym osobom udzielić licencji do korzystania z utworu w ten sposób.

Chciałem zapytać, czy licencjodawca udzieliwszy takiego prawa jednej osobie, sam może także korzystać z własnego utworu. Chodzi tu o znak towarowy, czy udzieliwszy wyłącznego prawa do używania tego znaku spółce, sam może też go używać?

#7 Guest_kutas

Guest_kutas
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 16:51

ch...j

#8 Guest_tajemniczy gość;D

Guest_tajemniczy gość;D
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2013 - 14:40

czyli że coś z płaceniem??????????????????????kur.a

#9 Guest_agnieszka truszkowska agnes tru.th

Guest_agnieszka truszkowska agnes tru.th
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 15:48

witam, jestem ofiarą braku podpisania osobiscie i swiadomie umowy licencyjnej jako tworca, co daje pole do rozwoju przemyslowego i zapewne % od sprzedazy . moje obrazy i ich elementy są na rożnych produktach, dlaczego pomagierzy nie napisali maila lub listu intencyjnego domnie lub um sprzedazy z lub bez praw autorskich profesjonalnie? kradziez obrazow i wyposazenia mieszkania pod moja nieobecnosc nie jest forma wspolpracy ...prawda? prosze o uruchomienie dzialan ktore posluza by agnieszka truszkowska uzyskala nalezne jej co money.pl pieniadze. moge sie nie zgodzic na pewne rozwiazania a sa one np stosowane. majbee itp. moj wizerunek chce by byl wraz z tw , c, r ... theartofwellness by Agnes.majbee with Agnes.Tru a gdzie jest uznanie? mieszkam w budynku gdze ciagle sa awarie gazowe hmmm/ ? co na to swps, kozminski itp?

#10 Guest_czsc

Guest_czsc
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:05

czesd

#11 Guest_AniaDziewica

Guest_AniaDziewica
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:05

szukam hlopaka

#12 Guest_Grzegorz szatk

Guest_Grzegorz szatk