Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co zrobić z kredytem we franku?

wróć do serwisu Moja Firma 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102370 postów

Napisano 24 październik 2013 - 13:50

Komentarz do artykułu: Co zrobić z kredytem we franku?

#2 Guest_akoso

Guest_akoso
  • Goście

Napisano 24 październik 2013 - 13:50

proszę autora artykułu o wskazanie banku, w którym można założyć konto walutowe we Frankach Szwajcarskich albo o nie pisanie podobnych bzdur !!!

#3 Guest_w

Guest_w
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2013 - 21:11

Bzdury. Fajnie jest napisać "płać".Płaciłam 500zł a teraz 1200.Fajnie....

#4 Sebastian_M

Sebastian_M

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 wrzesień 2015 - 06:24

W wielu sytuacjach przewalutowanie kredytu z franków na złotówki jest nieopłacalne - http://www.niezalezn...z-przewalutowac. Wiele osób ani myśli zmienić walutę swojego kredytu hipotecznego. Szkoda, że nie tylko politycy, ale i dziennikarze wypowiadają się często na tematy, w których się totalnie NIE ORIENTUJĄ ...

#5 Snt

Snt

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 473 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 13:46

Bzdury. Fajnie jest napisać "płać".Płaciłam 500zł a teraz 1200.Fajnie....

Tylko zauważ, że jak Ty płaciłaś 500 to inni w złotówkach płacili 1200, albo i więcej. Chce ktoś przewalutować ? Proszę bardzo, ale różnica, którą stracił lub oszczędził w porównaniu z kredytem złotówkowym - do zwrotu :-) Teraz już nie ma ale jak jeszcze kredyty we frankach były dostępne to można było sobie sprawdzić chociażby na

http://www.terve.pl/ jak wyglądały raty w jednej i w drugiej walucie. Nie mamy raczej o czym mówić moim zdaniem. Hipokryzja

#6 meleks

meleks

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 12:27

trzeba poczekać rząd ma w końcu do spełnienia obietnice wyborczą ale moim skromnym zdaniem to pogrzebie sektor finansowy, ratingi pospadają a za nimi waluta, więcej o informacjach z branży finansowej można poczytać tutaj http://www.bezbiku.info/blog/

#7 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 13:44

Ciekawe czy ktoś by się tak martwił bankami gdyby sytuacja była odwrotna. Tzn. od groma pożyczek przy franku po 4zł a ten nagle kosztuje 2 zł i kto tylko może spłaca kredyt przed czasem. Też by wszyscy chcieli pomagać czy też mściwe uśmieszki bez świadomości jak działa system bankowy?
Mam nadzieję że nic nie zmienią. Nie mam zamiaru wspierać cwaniaczków. Mi ktoś pomoże w spłacie kredytu gotówkowego? Jeszcze 15 lat.

#8 Kopir

Kopir

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 15:13

Według mnie najlepiej jest go przewalutować, a jeżeli nie chcesz tego robić to szukać korzystnej oferty franka. Najlepiej jest przejść na wymianę pieniędzy online bo tam jest taniej. Kantory internetowe są bardzo innowacyjne i myślę, że są najlepszym rozwiązaniem dla osób mających kredyt w innej walucie. Można w takich katorach śledzić kurs waluty na bieżąco . Dużo słyszałam na temat Ergokantor i z tego co czytałam w sieci ma sporo pozytywnych opinii klientów. Myślę, że na pewno wezmę go pod uwagę gdy będę chciała wymieniać pieniądze :)

#9 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 495 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 06:46

Również wydaję mi się, że najbardziej korzystne będzie przewalutowanie kredytu. O tym jak wygląda przeliczenie kredytu chf na pln możesz przeczytać na stronie kancelarii prawnej: http://www.franki.biz/odwalutowanie/. To profesjonaliści, którzy mają bardzo duże doświadczenie w takich sprawach. Można zwrócić się do nich o pomoc.

#10 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 548 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 14:28

Zawsze to jakaś rada.

#11 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 20:06

Bardzo prostym, pewnym i w pełni legalnym rozwiązaniem jest kupowanie CHF poza bankiem- dużo taniej. Moi sąsiedzi kupują np. w e-kantorze Amronet. Nie narzekają już tak na wysokie raty, z tego co wiem od nich to z 70 zł miesięcznie oszczędzają czy nawet więcej.

#12 Guest_gra_cyjanek

Guest_gra_cyjanek
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2017 - 22:14

Idąc za tym pomysłem (moim zdaniem całkiem dobry) warto sprawdzić kurs CHF na Gieldawalut.com. Kupuję co prawda na tej platformie inne waluty, ale wszystkie ktore mają w ofercie świetnie wyceniają,

#13 Guest_majkel

Guest_majkel
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2018 - 23:15

Co zrobić? Spłacić jak się wzięło. No i dobrać rozwiązanie takie, żeby możliwie najtaniej. Wiem, ze na pewno a Amronet można realizować wszędzie przelewy walutowe, a kursy oferują niezłe, także ja bym się zainteresował kantorem jakbym musiał CHF kupować.

#14 Guest_Edi

Guest_Edi
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 23:47

Dobry kantor, myślę że też i dla spłacających kredyty w walucie to Pluskantor.pl. Ja korzystam przy firmowych transakcjach często, w kilka sekund są zatwierdzane wymiany, spread wyjątkowo niski, jakieś 2 grosze maks jak ostatnio.

#15 Guest_wanda38

Guest_wanda38
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 19:12

Spłacać...ale w miarę najtaniej, sama korzystając z Gieldawalut.com opłacalnie kupuję CHF i przy tym nic na przelew nie wydaję:)

#16 Guest_Gambi

Guest_Gambi
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 20:44

W Gieldawalut.com rzeczywiści niezwykle korzystnie można nabyć i CHF i inne waluty, najlepiej to się kalkuluje z cashback, prowizja niższa aż o 20% przy czym i tak standardowo maksymalnie wynosi tylko 0,2%.

#17 Guest_Seweryn

Guest_Seweryn
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 21:33

Sądzę, że z wieloma kantorami w sieci może konkurować Pluskantor.pl, do spłat zobowiązania kredytowego czy innych platności przelewowych jest idealny, od razu zatwierdza transakcje więc i transfer można zlecić niezwłocznie i nie ponosi się za to wysokich opłat.

#18 Guest_Pilarczyk J

Guest_Pilarczyk J
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 22:31

Kupowanie franka w e-kantorze uważam za rozsądniejsze wyjście niż kombinatoryka z przewalutowaniem czy wieczne czekanie na jakąś pomoc z rządu czy ze strony banków (nie liczyłbym na to raczej), wybór miejsc do korzystnych przewalutowań jest ogromny, ja bym mógł polecić Amronet gdzie kupuję walutę na potrzeby związane z biznesem.

#19 Guest_dagmara

Guest_dagmara
  • Goście

Napisano 03 marzec 2018 - 01:23

W obietnice wyborcze bym nie wierzyła, tym bardziej  że jak widać nikt się nie spieszy specjalnie żeby je wdrożyć. Ja po prostu kupuję sama CHF, oczywiście nie w banku, bo jaki by to miało sens? Od 3 czy 4 lat w kantorach internetowych. W ubiegłym roku zmieniłam miejsce wymiany walut online na Pluskantor.pl, oszczędzam trochę więcej niż w poprzednim i jestem zadowolona z szybkości obsługi, w tym przelewów na konto kredytowe.

#20 Guest_flow

Guest_flow
  • Goście

Napisano 08 marzec 2018 - 21:56

Pytanie nieco dziwne, bo chyba nie ma innego sposobu na pozbycie się kredytu niżeli spłacenie go po prostu. A prawdą jest że można spłacać w walucie samemu i wybrać sobie kantor jaki się chce. Jak ktoś właśnie ma taki zamysł albo już tak robi, polecam Amronet, środki dostępne zawsze na czas do dalszej dyspozycji, praktycznie od razu po wymianie, która trwa tylko parę minut.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych