Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skarga na czynności komornika

wróć do serwisu Moja Firma 34 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102488 postów

Napisano 05 sierpień 2009 - 00:27

Komentarz do artykułu: Skarga na czynności komornika

#2 Guest_DD

Guest_DD
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2009 - 00:27

Czy moge zaskarżyć czynności komornicze jeśli;
komornik był i umówił sie że jeśli wpłacę kwotę 500 zł w terminie do tygodnia i bede spłacac dalej to bedzie ok.
Wpłata była po 5 dniach, a on zablokował mi konto i to do pełnej kwoty zadłużenia nie odejmując wpłaconej kwoty.
Teraz odblokowuje konto od 17 dni,twierdzą w jego biurze że został wysłany list do banku.W dniu w którym był komornik bank sprzedał dług innej firmie windykacyjnej.Czyli komornik zablokował możliwośc spłay zadłiżenia.
Najdziwniejsze dla mnie jest to że ja chcę wpłacić całość a nie mogę bo mam zablokwane pieniądze przeznaczone na ten cel.
Gdzie tu sens ???
Czy moge złorzyć skargę na komornika?
I jak to zrobić?
Chodzi głównie o to że tyle czasu odblokowuje niesłusznie /bezprawnie zajęte konto.
Gdy blokował już inna firma miała pełnomocnictwo do egzekucji długu.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 23:20

Bardzo cenny komornik.Pochwalam takie zajęcia i chętnie bym chciala aby mi ktoś polecil tego komornika.Pozdrawiam Krystyna

#4 Guest_Wiesław

Guest_Wiesław
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 23:14

Witam Przyszli do mnie komornicy sądowi w czwartek 14 01 2010r a właściwie do mojego syna weszli na moją posesję bez żadnego przedstawienia się i bez okazania legitymacji syn oczywiście nie mieszka pod tym adresem i nie jest zameldowany.Oświadczyłem im ze syna tutaj nie ma i nie zamieszkuje pod tym adresem Jeden z nich oświadczył mi ze musi wejść i zrobić mi zajęcie ja poprosiłem grzecznie żeby opuścili teren prywatny Nie posłuchali i nadal na siłę chcieli wtargnąć mi do mieszkania więc siłą wypchnełem ich poza ogrodzenie,więc wezwali Policję Kiedy przyjechała policja oświadczyli ze ja ich pobiłem i straszyłem metalowym prętem co nie miało to miejsca Po dalszych rozmowach nadal się upierali że muszą wejść do mojego mieszkania i zrobić zajęcie chociaż ja osobiście nie jestem żadnym dłużnikiem i nie zalegam z zadłużeniami posługiwali się paragrafem 814 który mówi ze mogą wejść jeżeli posiadłość należy do łużnika Ja nadal przystaję na swoim i nie wpuszczam ich do mieszkania Więc oni wzywają ślusarza żeby wywalił mi zamki po półtora godzinnej uporczywej wręcz walki odstąpili strasząc jeżeli nie zostanie sprawa uregulowana to oni tutaj się pojawią a chodziło o alimenty syna co jest na bieżąco płacone tylko była synowa napisała do nich pismo ze nie są płacone i to co znajduje się w moim domu jest syna własnością Domyślam się że Panowie komornicy działali na tej podstawie Wiec powstaje pytanie czy komornicy mieli takie prawo wejścia do mojego mieszkania "domu"czy działali zgodnie z prawem i co ja mam teraz zrobić Myślę ze jak mnie nie będzie w domu to wejdą wyłamując zamki i zabiorą co tylko zechcą Więc nie czuję się bezpiecznie nawet u siebie Proszę o pilną odpowiedz o poradę gdzie ja mam się zwrócić aby zapobiec temu wszystkiemu Czy mogę zaskarżyć panów komorników za ich postepowanie

#5 Guest_kaczorra

Guest_kaczorra
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2010 - 13:28

Można. Skargę na czynności komornika pisze się do Sądu Rejonowego, przy którym ten Komornik działa, w terminie 7 dni od daty tego zdarzenia. Proszę wszystko napisać do Sądu, co miało miejsce, dołączając swoje żądania, co do których musiałby się zastosować Komornik. Skargę składa się w dwóch egzemplarzach plus jeden dla siebie i należy ją opłacić w wysokości 100 PLN od razu przy złożeniu.
Na Komorników, którzy nie respektują czyichś praw i uważają, że im wszystko wolno, należy składać skargi ;)
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#6 Guest_Dłużnik

Guest_Dłużnik
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 17:26

Witam!!
Mam pytanie odnośnie egzekucji komorniczej.W dniu 19.01.2010 otrzymałem pismo od komornika.Koperta zawierała cztery pisma trzy z nich tj"Żadanie udzielenia wyjasnień"; "Zawiadomienie o wszczęciu egzekucji" oraz "Wezwanie do zapłaty nalezności" datowane na 21.12.2009 czwarte z nich to "Zajecie wynagrodzenia ..." datowane na 13.01.2010. Czy takie postepowanie komornika jest zgodne z prawem? Mimo braku jakiejkolwiek wczesniejszej korespondencji należność wzrosła pomiedzy wezwaniem do zapłaty a zajeciem wynagrodzenia wzrosła o wydatki gotówkowe.Jak powinno wyglądać podjecie czynności egzekucyjnych? Czy można realizować egzekucję bez zawiadomienia mnie o wszczęciu egzekucji oraz czy zgodne z prawem jest antydatowanie dokumentów jak ma to miejsce w tym przypadku.Proszę o pilną odpowiedź gdyż na złożenie skargi zostało mi 4 dni.
Pozdrawiam!!

#7 Guest_jac

Guest_jac
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 11:47

ja zadnego pisma nie dostłem komornik nawet sie nie pokwapił tylko zaraz wszedł mi na wynagrodzenie tłumaczac ze pisma bvyły wysyłane .nie znajac nawet sytuacji rodzinnej zabiera mi 60% pensji nie obchodzi go ze mam na wychowaniu dwójke dzieci i zone która nie pracuje bo zajmuje sie niepełnosprawnym synem . Oni sa bezwzgledni i wykorzystuja ze człowiek nie zna prawa tak jak z tym ile moze od wyegzekwowanej sumy brac komornik .zycze wam powodzenia

#8 Guest_BarniRabl

Guest_BarniRabl
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 21:45

co to znaczy:"odpis skargi"-czy to jest normalna kopia czy coś innego?

#9 Guest_Kalina

Guest_Kalina
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2010 - 17:34

Witam

Złożyłam skargę, komornik prezyznał się że faktycznie postępowanie dotyczyło innej osoby a nie mnie bo jak stwierdził: Wierzyciel nie przysłał pisma wyjaśniającego które ja posiadała i mu pokazałam. 100 PLN zapłaciłam i co dalej? Kto mi je odda?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 październik 2010 - 23:03

jestes nastepna glupia baba zycze ci zeby przyszdl taki dzien ze komornik zapuka do twoich drzwi.

#11 Guest_Małgorzata Dudek

Guest_Małgorzata Dudek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:52

Komornicy na dywaniku u Rzecznika Praw Obywatelskich

Przypadki zabierania całego dochodu, odbierania zabawek dzieciom, straszenia rodzin – to dla komorników chleb powszedni.

Jakże kłóci się to z cywilizowaną formą egzekucji. Szczególnie, że większość dłużników nie planowała znaleźć się w tej wyjątkowo trudnej życiowej sytuacji. I jak najszybciej chciałaby wywiązać ze zobowiązań. Chciałaby - krótko mówiąc - osiągnąć to, co komornicy poprzez starannie przygotowane akcje egzekucyjne skutecznie im uniemożliwiają. To jest sprzeczne nie tylko z polskim, ale również europejskim prawem.
To początek naszych działań w sprawie ucywilizowania tej najbardziej fundamentalnej części polskiej gospodarki, czyli życia zwykłych obywateli.

Skarga na Krajową Radę Komorniczą i komorników sądowych przekazana została do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz w październiku 2011 roku.

Na podstawie Art. 80 Konstytucji RP zwracam się do Rzecznika Praw Obywatelskich ze skargą na działanie organu Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie, będącej ustawowym samorządem komorniczym oraz ze skargą na komorników sądowych: Marka Bidzińskiego (apelacja warszawska), Roberta Kapicę (apelacja wrocławska), Łukasza Dykiela (apelacja poznańska), Jerzego Zająca (apelacja katowicka), Krzysztofa Dolnego, rzecznika prasowego i wiceprezesa Krajowej Rady Komorniczej oraz Rafała Fronczka, prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

UZASADNIENIE

Komornicy sądowi działając na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej działają de facto i de iure wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać wszystkie informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej. Prowadzi do do sytuacji, w który przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego 
I tak:
Marek Bidziński, komornik Komornik Sądowy dla Warszawy Pragi-Północ pozbawiwszy majątku dłużnika, w 2011 roku podstępnie nachodził jego najbliższą rodzinę, w tym dzieci próbując odebrać im ich prywatną własność, mówiąc, że musi zabrać zabawki „za długi tatusia”. Nachodził również przyjaciół rzekomego dłużnika rozpowszechniając pogłoski, jakoby dłużnik, znany w lokalnym środowisku polonijny działacz społeczny i biznesmen był człowiekiem pozbawionym czynności honorowych oraz zupełnym bankrutem.
DOWÓD: dokumenty kancelarii komorniczej Komornika Marka Bidzińskiego, zeznania poszkodowanych
W 2007 roku Robert Kapica, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Śródmieście mimo zakazu sądowego windykował...

czytaj więcej http://pietkun.nowye...st-w-biurze-rpo

Po skardze na komorników działających w Polsce, która 19 października trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, biuro rzecznika pyta samorząd komorniczy: czy wiecie o tym co się u was dzieje? I co zrobiliście w tej sprawie?

Czy wezwanie RPO, które trafiło do samorządu komorniczego ukróci bezkarność tej korporacji? Z pewnością zmusi komorników do tego, żeby to właśnie oni pokazali gdzie i jak często łamią prawo.

Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich z 9 stycznia 2012 roku:

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał skargę na działania Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie oraz na wskazanych komorników sądowych. Kopię skargi uprzejmie przesyłam w załączeniu.
Skarżący wskazał na nieprawidłowości, jakich mieli dopuścić się komornicy: Marek Bidziński z apelacji warszawskiej, Robert Kapica z apelacji wrocławskiej, Łukasz Dykiel z apelacji poznańskiej, Jerzy Zając z apelacji katowickiej, oraz Krzysztof Dolny, rzecznik prasowy i Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej oraz Prezesa Krajowej Rady Komorniczej. W ocenie Skarżącego komornicy sądowi działają wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej.
Prowadzi to do sytuacji, w której przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego.
Skarżący zarzucił także, że Krajowa Rada Komornicza...

czytaj więcej: http://pietkun.nowye...-wezwani-do-rpo

Komornicy występują w imieniu Rzeczpospolitej. W imieniu Mojej i Waszej Ojczyzny stwarzając niebezpieczny dla całego narodu precedens, kiedy obywatele muszą bronić się przed własnym państwem. Dlatego należy uczynić wszystko by bezkarność bezwzględnych i nie kontrolowanych przez nikogo komorników, często działających z zamiarem doprowadzenia do upadku całych rodzin i prawidłowo funkcjonujących firm została ostatecznie ucięta.

Małgorzata Dudek, koordynator Akcji Windykacja (malgorzata.dudek@nowyekran.pl)

Na podstawie artykułów Pawła Pietkuna „Skarga na komorników jest w biurze RPO” oraz „Komornicy wezwani do RPO”.

#12 Guest_-praw-anna31

Guest_-praw-anna31
  • Goście

Napisano 05 marzec 2012 - 17:13

złożyłam skargę na czynności komornika który zajął meble w mieszkaniu mimo iż ja nie jestem dłużnikiem tylko mój mąż,skarga została odrzucona mimo iż komornik naruszyłam kodeks postępowania cywilnego.

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 08:25

Spłaciłem dług kolegi ,sąd wydał orzeczenie że dłużnik ma mi spłacić 15 tys plus odsetki ,oddałem sprawe komornikowi w Zabrzu ,niestety komornik przysyła mi po 200 zł ,raz nawet wysłał20 zł,czasami przez pare miesięcy nie przysyła nic mimo że dłużnik ma stałą emeryturę ,czy można i gdzie złożyć skarge na komornika ,bo w tym tempie dług nie zostanie mi spłacony do mojej śmierci.

#14 Guest_git26

Guest_git26
  • Goście

Napisano 17 maj 2012 - 17:01

Ostatnio dostałem takie pismo od komornika:
Wzywam Dłużnika do zapłaty następujących należności:
1. Należność główna - 0,00 zł,
2. Odsetki na dzień 2012-04-24 za każdy dzień aż do dnia zapłaty -
0,00 zł
3. koszty postępowania sądowego - 0,00 zł
4. kosztów zastępstwa prawnego w postępowaniu egzekucyjnym - 0,00 zł
5. koszty przelewu w kwocie - 0,00 zł
6. KOSZTÓW EGZEKUCJI 15 % OD WYEGZEKWOWANYCH KWOT, NIE MNIEJ NIŻ - 282,27
zł.

#15 Guest_Adler - kancelarie

Guest_Adler - kancelarie
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 08:17

Oferujemy odzyskiwanie trudnych wierzytelności .ALE TEŻ :
Nowatorskie metody ochrony przed komornikami - NAWET na etapie przed licytacją . Teren działania - cała Polska .
Kontakt cały tydzień w godz. 10.00 - 16.00
Bez przedpłat . Skutecznie ; relatywnie niedrogo .
z poważaniem
/-/ Artur Adler i Partnerzy
Orange - 518434697

REJESTRACJE I 1. SIEDZIBY SPÓLEK :

ARFA Building Suite 201
J.E. Irausquin Boulevard 22
Oranjestad
Aruba
Contact
T: +297 582 48 37
F: +297 583 52 14

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 13:22

uwazam ze jest to dobry artyluł

#17 Guest_kukulka123

Guest_kukulka123
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 20:18

Witam sprawa dotyczy komornika ze ZGIERZA pana CZESŁAWA KOSIADĘ ,KTÓRY SIEDZI NA MOIM WYNAGRODZENIU I JESZCZE MU MAŁO DZIŚ ZABLOKOWAŁ MI KONTO W BANKU Z WYPŁATĄ RESZTĘ WYNAGRODZENIA .I CO ZOSTAWIŁ MNIE BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA A ZARABIAM 1800 ZŁ BRUTTO MA POTRĄCANE 250 ZŁ ZOSTAJE SIĘ 1050 ZŁ I TO ZABRAŁ .
BARDZO PROSZĘ ZAJĄĆ SIĘ TĄ SPRAWĄ BO TAK SIĘ NIE DA ŻYĆ .

#18 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 22:09

witam moja sprawa tez dotyczy komornika adam palczynski z miejscowosci jawor tez mi sciagal z emertury a teraz mi zablokowal rachunek bankowy i tez jestem bez srodkow do zycia i jeszcze wzial zasilek pielegnacyjny a co wie o nie podlega egzekucji komornicy nie maja zadnych skropolow chyba tych komornikow nikt nie kontroluja a oni robia co chca powinien ktos sie zajac sie ta sprawa

#19 Guest_gabi1234

Guest_gabi1234
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 09:26

na moje to walka z wiatrakami

#20 Guest_stanisław_id

Guest_stanisław_id
  • Goście

Napisano 20 marzec 2013 - 15:25

Witam moja sprawa dotyczy komornika Wojciecha Jędrzejczuk z Kamiennej Góry, ściągnął mi z renty inwalidzkiej a dzisiaj zablokował konto w banku na które wpływa różna. Pozostawił mnie bez środków do życia.
proszę o radę co mam robić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych