Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego

wróć do serwisu Moja Firma 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102428 postów

Napisano 04 marzec 2010 - 22:59

Komentarz do artykułu: Zawieszenie postępowania egzekucyjnego

#2 Guest_Beti

Guest_Beti
  • Goście

Napisano 04 marzec 2010 - 22:59

Proszę też coś napisać o przedawnieniu długu. jak to wygląda od strony prawnej , mam ogromny dług, którego nie spłacę nawet przez 10 lat, komornik zajmuje mi część wynagrodzenia.kiedy mogę liczyć na przedawnienie ?

#3 Guest_pati

Guest_pati
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2010 - 21:43

NIGDY

#4 Guest_Małgorzata Dudek

Guest_Małgorzata Dudek
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2012 - 20:59

Komornicy na dywaniku u Rzecznika Praw Obywatelskich

Przypadki zabierania całego dochodu, odbierania zabawek dzieciom, straszenia rodzin – to dla komorników chleb powszedni.

Jakże kłóci się to z cywilizowaną formą egzekucji. Szczególnie, że większość dłużników nie planowała znaleźć się w tej wyjątkowo trudnej życiowej sytuacji. I jak najszybciej chciałaby wywiązać ze zobowiązań. Chciałaby - krótko mówiąc - osiągnąć to, co komornicy poprzez starannie przygotowane akcje egzekucyjne skutecznie im uniemożliwiają. To jest sprzeczne nie tylko z polskim, ale również europejskim prawem.
To początek naszych działań w sprawie ucywilizowania tej najbardziej fundamentalnej części polskiej gospodarki, czyli życia zwykłych obywateli.

Skarga na Krajową Radę Komorniczą i komorników sądowych przekazana została do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz w październiku 2011 roku.

Na podstawie Art. 80 Konstytucji RP zwracam się do Rzecznika Praw Obywatelskich ze skargą na działanie organu Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie, będącej ustawowym samorządem komorniczym oraz ze skargą na komorników sądowych: Marka Bidzińskiego (apelacja warszawska), Roberta Kapicę (apelacja wrocławska), Łukasza Dykiela (apelacja poznańska), Jerzego Zająca (apelacja katowicka), Krzysztofa Dolnego, rzecznika prasowego i wiceprezesa Krajowej Rady Komorniczej oraz Rafała Fronczka, prezesa Krajowej Rady Komorniczej.

UZASADNIENIE

Komornicy sądowi działając na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej działają de facto i de iure wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać wszystkie informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej. Prowadzi do do sytuacji, w który przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego
I tak:
Marek Bidziński, komornik Komornik Sądowy dla Warszawy Pragi-Północ pozbawiwszy majątku dłużnika, w 2011 roku podstępnie nachodził jego najbliższą rodzinę, w tym dzieci próbując odebrać im ich prywatną własność, mówiąc, że musi zabrać zabawki „za długi tatusia”. Nachodził również przyjaciół rzekomego dłużnika rozpowszechniając pogłoski, jakoby dłużnik, znany w lokalnym środowisku polonijny działacz społeczny i biznesmen był człowiekiem pozbawionym czynności honorowych oraz zupełnym bankrutem.
DOWÓD: dokumenty kancelarii komorniczej Komornika Marka Bidzińskiego, zeznania poszkodowanych
W 2007 roku Robert Kapica, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia Śródmieście mimo zakazu sądowego windykował...

czytaj więcej http://pietkun.nowye...st-w-biurze-rpo

Po skardze na komorników działających w Polsce, która 19 października trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, biuro rzecznika pyta samorząd komorniczy: czy wiecie o tym co się u was dzieje? I co zrobiliście w tej sprawie?

Czy wezwanie RPO, które trafiło do samorządu komorniczego ukróci bezkarność tej korporacji? Z pewnością zmusi komorników do tego, żeby to właśnie oni pokazali gdzie i jak często łamią prawo.

Odpowiedź Rzecznika Praw Obywatelskich z 9 stycznia 2012 roku:

Rzecznik Praw Obywatelskich otrzymał skargę na działania Krajowej Rady Komorniczej z siedzibą w Warszawie oraz na wskazanych komorników sądowych. Kopię skargi uprzejmie przesyłam w załączeniu.
Skarżący wskazał na nieprawidłowości, jakich mieli dopuścić się komornicy: Marek Bidziński z apelacji warszawskiej, Robert Kapica z apelacji wrocławskiej, Łukasz Dykiel z apelacji poznańskiej, Jerzy Zając z apelacji katowickiej, oraz Krzysztof Dolny, rzecznik prasowy i Wiceprezes Krajowej Rady Komorniczej oraz Prezesa Krajowej Rady Komorniczej. W ocenie Skarżącego komornicy sądowi działają wbrew interesom obywateli RP przy zgodzie i współpracy Krajowej Rady Komorniczej, która stara się ukrywać informacje dotyczące faktycznej służby komorniczej.
Prowadzi to do sytuacji, w której przepis gwarantujący ochronę dłużnika pozostaje martwy, zaś dłużnicy – często rzekomi – celowo pozbawiani są możliwości interwencji prawnej, poprzez złożenie skargi na czynności komornika bądź złożenia pozwu przeciwegzekucyjnego.
Skarżący zarzucił także, że Krajowa Rada Komornicza...

czytaj więcej: http://pietkun.nowye...-wezwani-do-rpo

Komornicy występują w imieniu Rzeczpospolitej. W imieniu Mojej i Waszej Ojczyzny stwarzając niebezpieczny dla całego narodu precedens, kiedy obywatele muszą bronić się przed własnym państwem. Dlatego należy uczynić wszystko by bezkarność bezwzględnych i nie kontrolowanych przez nikogo komorników, często działających z zamiarem doprowadzenia do upadku całych rodzin i prawidłowo funkcjonujących firm została ostatecznie ucięta.

Małgorzata Dudek, koordynator Akcji Windykacja (malgorzata.dudek@nowyekran.pl)

Na podstawie artykułów Pawła Pietkuna „Skarga na komorników jest w biurze RPO” oraz „Komornicy wezwani do RPO”
http://pietkun.nowyekran.pl/

#5 Guest_edycze

Guest_edycze
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2012 - 00:33

Co mam zrobić w sytuacji, kiedy komornik nie chce wydać mi pisma do banku, stwierdzającego umorzenie postępowania. Zawarłam ugodę z wierzycielem i spłaciłam całe zadłużenie z popminięciem komornika. W międzyczasie komornik zablokował mi konto. Po zawarciu ugody wierzyciel zwrócił się do komornika o odblokowanie konta. Ten w czerwcu 2010 napisał pismo bo banku, w treści którego wniósł o niedokonywanie przez bank egzekucji w związku z ZAWIESZENIEM postępowania na wniosek wierzyciela. Ale dla banku nie jest to jednoznaczne z odblokowaniem konta. W tej chwili postępowanie jest już umorzone ( a dotyczy to 2008 roku) a komornik powołując się na pismo z czerwca 2010 roku, o którym wcześniej pisałam nie chce wydać pisma dotyczącego umorzenia i odblokowania konta bo stwierdził, że akta ma już w archiwum, a w ogóle to on nie jest od wystawiania bez przerwy pism do banku. Na dzień dzisiejszy sytuacja jest taka, że nie mam żadnych długów i nie mam dostępu do środków na koncie, które nadal jest zablokowane. Co dalej?

#6 Guest_123

Guest_123
  • Goście

Napisano 04 luty 2012 - 11:37

Chory Nasz kraj mający takie sądy i takich komorników...Mafia można krótko powiedzieć nic dodać nic ująć...

#7 Guest_kiler

Guest_kiler
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 16:01

Komornicy to typowi przestępcy żerują na niewinnych ludziach gonią niewinnych albo biednych a tych ustawionych się boją niech tam chojrakują tacy wielcy są jak mają policje za sobą są typowymi oszustami to ich powinno się ścigać.

#8 Guest_wierzyciel

Guest_wierzyciel
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 18:12

A dluznik to taki biedny pokrzywdzony czlowieczek ,,,jak sie zalega z oplatami albo ze splata pozyczki ,to takim dłużnikom od razu powinno sie zabierac caly majatek a nie cackac .....dluznicy to zwykli zlodzieje tylko ,ze tacy kradna w tzw. bialych rekawiczkach...

#9 Guest_kat

Guest_kat
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2012 - 05:00

A dluznik to taki biedny pokrzywdzony czlowieczek ,,,jak sie zalega z oplatami albo ze splata pozyczki ,to takim dłużnikom od razu powinno sie zabierac caly majatek a nie cackac .....dluznicy to zwykli zlodzieje tylko ,ze tacy kradna w tzw. bialych rekawiczkach...

Niestety debile i kretyni są wśród nas. Dłużnik, to nie zawsze złodziej kretynie. Może to być osoba, która podżyrowała kredyt komuś, kto się nie wywiązał. Dłużnik może być również osobą, która straciła pracę lub stabilność finansową, o co nie trudno w dzisiejszych czasach. Mając na względzie spłatę długu albo wyżywienie dzieci chyba jasnym jest co wybiera. Tacy kretyni jak ty powinni się sterylizować, żeby się dalej nie rozmnażać.

#10 Guest_Flo

Guest_Flo
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 12:56

A co zrobić, kiedy się ma dowody wpłaty, które kwestionuje wierzyciel i komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne nadal? W jaki sposób jeszcze mam udowodnić, że wpłaty dokonano na litość boską? Czy mam płacić drugi raz? Oddałam sprawę do sądu, ale do wydania orzeczenia komornik i tak będzie ściągał to co mu się NIESŁUSZNIE należy.

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 18:14

Czy można prosić Komornika o wstrzymnie spłaty zadłużenia na 3-4 miesiące?

#12 Guest_komornik

Guest_komornik
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 00:20

postępowanie komornika bywa bardzo różne.W przypadku zawieszenia postępowania strona (dłużnik) powinna być powiadomiona o takiej decyzji???? I o skutkach prawnych prawda?? Wg ogólnie dostępnej wiedzy w przypadku zawieszenia postępowania egzekucyjnego, jeżeli w ciągu 12 miesięcy sytuacja nie ulega zmianie i komornik nie ma możliwości prowadzenia egzekucji to działanie ulega umorzeniu?

#13 Guest_zenek50

Guest_zenek50
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 09:56

heheh nigdy takie długi nie ulegają przedawnieniu jak już to spłac szybciej

#14 Guest_MAJKA

Guest_MAJKA
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 11:08

PROSZĘ O POMOC! ROK TEMU MIAŁAM ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU EGZEKUCJI Z POWODU KREDYTU. ZAPŁACIŁAM KOMORNIKOWI 500 ZŁ TYTUŁEM KOSZTÓW, ALE NIC NIE ZROBIŁ- JEDYNIE PISMO MI WYSŁAŁ DO DO BANKU.
Z BANKIEM, W KTÓRYM MIAŁAM KREDYT DOGADAŁAM SIĘ SAMA SPŁACIŁAM KREDYT BO WZIEŁAM INNY. BANK OCZYWIŚCIE NAPISAŁ O ZAWIESZENIU EGZEKUCJI DO KOMORNIKA. A TERAZ PO ROKU PRZYSŁAŁ MI P. KOMORNIK DO ZAPŁATY 8.353,10 ZŁ. PYTANIE- CZY KOMORNIK NIE ROBIĄC CZYNNOŚCI I NIE PODEJMUJĄC DODATKOWYCH DZIAŁAŃ MOŻE ŻĄDAĆ AŻ TAK DUŻEJ KWOTY I ZA CO? NAPISAŁ W PIŚMIE W CIĄGU 7 DNI- OPŁATY EGZEKUCYJNE I WYDATKI GOTÓWKOWE AŻ TAK WYSOKIE. PROSZĘ O ODPOWIEDZ, PODPOWIEDZ . WIEM, ŻE MOGĘ ZŁOŻYĆ SKARGĘ I TAKI MAM ZAMIAR, ALE CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ CO MOGŁABYM NAPISAĆ, ABY TYCH KOSZTÓW NIE OPŁACAĆ. POZDRAWIAM I PROSZĘ O POMOC.

#15 Guest_ap2358@wppl

Guest_ap2358@wppl
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 09:58

tak jest tutaj godziwe podejscie do dlunika lecz tylko w tym artykule bo zycie i praca komornika to cos przykrego znam to z wlasnego doswiadczenia oraz FW a szczegolnie ci ostatni robia z dluzikiem przez komornika co chca i tutaj jest proste pytania jak mozna dlugo zyc

#16 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2013 - 22:41

jak sie ma komornika na karku do juz nie ma zadnych szans nawet robi egzekucje od osoby ubezwlasnowolnionej czesciowa i ma kuratora i co komornik nadal sciaga gzekucje

#17 Guest_krystyna

Guest_krystyna
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 20:30

witam komornicy gora nie maja skropolow i nie ma zadnych szans zeby sie pozbyc komornika i ni ma zadnej pomocy przepisy i ustawy gora takie jest polskie prawo ja to wiem bo ja i moja rodzina ma komornika zwrocilam sie o pomoc do mops a urzedniczka z mops wyslala do prokuratury sprawe a prokurator do sadu okregowego i jestesmy ubezlasnowolnieni czesciowo i tez mamy kuratora sadowego i co nadal mamy komornika no i taka jest pomoc

#18 Guest_krystyna

Guest_krystyna
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2013 - 21:40

witam maz i syn maja komornika i sa ubezwlasnowolnieni czesciowo i nadal maja egzekucje i maja kuratora sadowego gdyby nie rodzina doszlo by do eksmisji nie ma takiego czegos o zawieszeniu egzekucji komornik i przepisy gora

#19 Guest_Alba

Guest_Alba
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2013 - 17:35

na jakiej podstawie firma windykacyjna przejmuje dług? pytam bo mój rzekomy dług ma niby zostać sprzedany firmie windykacyjnej, nie ma żadnej umowy potwierdzającej kwotę zadłużenia. Czy firma windykacyjna może przejąć takie "zadłużenie" ?

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2018 - 13:45

a ja jestem zdania,że wszystkich komorników należy wystrzelać i to w najbliższym czasie/niedługo my pokrzywdzenie Polacy zaczniemy to robić,a eliminowani zostaną z całymi rodzinami/. nie martwcie się, tak jak powiedział prezes Kaczyński cyt. "to nie będzie zemsta , to będzie kara"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych