Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak oszczędzać pieniądze na emeryturę?

wróć do serwisu Moja Firma 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102462 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 23:19

Komentarz do artykułu: Jak oszczędzać pieniądze na emeryturę?

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 23:19

Witam,
Ja od nowego roku też zaczęłam oszczędzać ale użyłam d tego programu komputerowego. Program poleciła mi psiapsiułka mówiąc że jest prosty w obsłudze i ma

jedną niespotykaną dotąd zaletę (poza tym że kest darmowy) - ma możliwość ustawiania ograniczeń dla każdej z kategorii wydatków.
Dla tego porobiłam sobie ograniczenia na miesiąc dla każdej z kategorii i jak zbliżam się do kwoty którą założyłam jestem o tym informowana.
Fajnie, nie?
Program i cały opis działania znajduje się tu: http://www.opiumsoft.pl/finanse-domowe

#3 Guest_Przemek1

Guest_Przemek1
  • Goście

Napisano 25 marzec 2013 - 14:00

Witam, proponuję inwestycję w energię odnawialną a konkretnie elektrownie wiatrowe. Inwestycja generalnie nie wymaga własnego zaangażowania i następuje poprzez zakup akcji firmy.
Inwestycja polega na budowie elektrowni wiatrowych w ramach energetyki rozproszonej. Elektrownie o mocy 2MW, budowane w Polsce północnej ze względu na warunki, które zapewniają stopę zwrotu ROE na poziomie ok.25% w skali roku przez 15-20 lat.
Zapraszam do kontaktu tel. 500166486 wyślę materiały, lub proszę sprawdzić firma FUTURE S.A. /futureeenrgiazwiatru/
Pozdrawiam,
Przemek

#4 Guest_Gniewomir

Guest_Gniewomir
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 12:52

Trzeba pomyśleć o starości dużo wcześniej, niestety. Ja mam 30 lat a już podejmuję pewne kroki, które zapewnią mi spokojną starość. Dobrym pomysłem jest systematyczne lokowanie pieniędzy w złoto - nawet w niewielkie ilości. Kupuję sztabki dzięki Mennicy Złota, polecam serdecznie wszystkim troszczącym się o przyszłość.

#5 Guest_Dominio

Guest_Dominio
  • Goście

Napisano 06 listopad 2015 - 20:47

W dobie niskich stóp procentowych i słabo oprocentowanych lokat ciężko znaleźć jest coś dobrego. Ja ostatnio wyczaiłem konto 4 procent. Sporo więcej niż na lokatach smile.png

#6 Guest_Twardy

Guest_Twardy
  • Goście

Napisano 23 listopad 2015 - 22:29

A gdzie takie konto można znależć?

#7 Guest_Dominio

Guest_Dominio
  • Goście

Napisano 24 listopad 2015 - 14:37

Wpisz sobie w google high sky i tam poszukaj konta premium na 4 procent. High sky to broker forexowy. Jeden z lepszych na naszym rynku. powodzenia

#8 Guest_Benny

Guest_Benny
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 23:59

Te 4 procent na koncie w High SKy jest jeszcze aktualne? orientuje się ktoś?

#9 Guest_zhinnny

Guest_zhinnny
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2015 - 20:35

Caly czas aktualne. W ogole high sky poprawilo teraz swoja oferte i jak ktoś sporo inwestuje to widzi różnice, bo mocno spready obniżyli.

#10 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 417 postów

Napisano 19 czerwiec 2018 - 07:59

Ja wybrałam lokatę oferowaną przez bank https://www.santande...internet,8.html Oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych jest porównywalne. Lokata bankowa to depozyt na określony termin, najpopularniejsze to trzy miesiące, pół roku oraz 12 miesięcy. Lokata może być pożytecznym hamulcem dla naszych zapędów konsumpcyjnych, bo wszak trudniej z niej wyciągnąć pieniądze i jeszcze spotka nas za to sroga kara w postaci utraty wszystkich odsetek. lokata zniechęca do pochopnego sięgania po środki, odkładane przecież z myślą o przyszłości a nie tylko o krótkoterminowym zysku.

#11 oxana

oxana

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 07 wrzesień 2018 - 13:52

Im wcześniej zaczniemy oszczędzać, tym lepiej. Nie ma sensu liczyć na emeryturę z ZUS-u trzeba samemu o siebie zadbać i odkładać, aby na starość po zakończeniu pracy zawodowej mieć za co godnie żyć. Na początek proponuję skorzystać z kalkulatora emerytalnego, żeby sprawdzić jakie mamy możliwości  http://www.digitalde...ow-emerytalnych później można zaplanować to, jak powiększyć emeryturę. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych