Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana walut online – dla kogo?

wróć do serwisu Moja Firma 53 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 18 październik 2017 - 20:02

Wolę na szybko- po dostępnym kursie. fajnie,że Gieldawalut.com ma też taką opcję. To świadczy że platforma jest nastawiona na potrzeby różnych osób/firm. Dobrze rokuje:)

#42 Guest_wróż67

Guest_wróż67
  • Goście

Napisano 31 październik 2017 - 23:40

Mnie się przydaje e-kantor gdy wysyłam funty na polskie konto. Przetestowałem już kilka i z Pluskantor.pl najszybciej są finalizowane przelewy, a o to głównie mi chodziło. No i bez dodatkowych kosztów.

#43 Guest_RollinGST

Guest_RollinGST
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 00:36

Każdy się może zarejestrować w takim kantorze więc nie ma ograniczeń. Ja mam np. konto firmowe na Amronet.pl ale zaczynałem od indywidualnego. Cały czas bardzo fajnie się korzysta z e-przewalutowań tutaj, polecam więc i biznesowo i prywatnie.

#44 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 790 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 09:05

Czyli musisz mieć konto walutowe.

Always look on the bright side of life!

#45 Guest_Dębinka

Guest_Dębinka
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2017 - 20:26

Tak, konto walutowe jest potrzebne, ale bez obaw- ja za swoje nic nie płacę i jest bardzo sprawnie współpracuje z nim Gieldawalut.com gdzie teraz często kupuję EUR. A bezgotówkowe wymiany są uważam dla wszystkich dobre, bo niespotykanie korzystny kurs nie dotyczy tylko hurtowych przewalutowań tylko wszystkich również tych drobnych.

#46 Guest_jarosław

Guest_jarosław
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2018 - 01:52

Z kantorów internetowych korzystać warto zawsze gdy trzeba przewalutować pieniądze, a cel bywa różny. Wiadomo, najczęściej z nich pewnie firmy korzystają chociaż ja indywidualnie też wymieniam przez pluskantor.pl ponieważ to dużo lepsze rozwiązanie niż zwyczajny kantor gdzieś na mieście, gdzie idę i nie mam pewności czy zdzierstwa nie będzie.

#47 Guest_orleks

Guest_orleks
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 20:17

Jedna rozsądna forma wymiany walut dla firm. Chociaż nie tylko, aczkolwiek w przedsiębiorstwach przewalutowania niekiedy przebiegają z taką częstotliwością, że trudno byłoby to inaczej ogarnąć. Z doświadczenia widzę o ile szybciej i prościej jest mi się zalogować na platformie Amronet i przewalutować ot tak po prostu kliknięciem niżeli niemal codziennie jechać do kantoru. W tradycyjnym też przepłacałam, w Amronecie oszczędzam.

#48 Guest_Johanna

Guest_Johanna
  • Goście

Napisano 06 marzec 2018 - 23:34

Dla kogo? Dla świadomego klienta, tak to najprościej ująć. Jak wiemy jaki jest średni kurs rynkowy, nie będziemy przecież chcieli w tradycyjnym kantorze przepłacać. Ja mam do wyboru minimum 20 gr. spreadu kontra w pluskantor.pl 2 grosze, to jest oczywistym na jaką formę przewalutowania się zdecyduję

#49 Guest_remikpol

Guest_remikpol
  • Goście

Napisano 29 marzec 2018 - 00:30

Niby się mówi że większość klientów internetowych kantorów to firmy, a ja myślę że nie tylko.  W końcu każdy szuka teraz oszczędności i rozwiązań które są adekwatne do naszych potrzeb we współczesnym świecie. Sam zresztą korzystam z przewalutowań na Gieldawalut.com, pracuję u naszych zachodnich sąsiadów i dzięki e-platformie mogę przewalutować bardzo tanio zarobione pieniądze oraz darmowym przelewem wysłać PLN na polski rachunek.

#50 Guest_Zych36

Guest_Zych36
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 18:55

Tytułowe pytanie trochę mnie dziwi, bo przecież każdy kto potrzebuje wymiany waluty może ją zrealizować przez Internet i każdemu to się będzie opłacało. Tak dla przykładu, ja kupuję przez pluskantor.pl EUR na biznesowe potrzeby tj. gdy muszę regulować należności w walucie dostawcom, a mój brat jedynie gdy gdzieś wyjeżdża lub robi zakupy w sklepach zagranicznych online, Moje przewalutowania są częste, jego sporadyczne jednak obydwaj oszczędzamy kupując po korzystniejszym kursie niż w stacjonarnym kantorze.

#51 Guest_violetowa

Guest_violetowa
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2018 - 21:57

Pewnie, kiedy ja zaczynałam wymieniać walutę w Internecie były to dość drobne kwoty i nie częściej niż raz na 2-3 miesiące, teraz podróże służbowe wymagają ode mnie tego żebym kupowała częściej, zwłaszcza EUR nadal trzymam się tego samego e-kantoru- Amronet, ponieważ od początku bardzo sprawnie wszystko szło i tanio. A dużym formom bezwzględnie się taki sposób wymiany przyda, mogą oszczędzać z tysiącach jeśli realizują wysokie transakcje.

#52 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2050 postów

Napisano 09 lipiec 2018 - 06:16

Waluteo - spread poniżej grosza, sensownie działający system, niska cena waluty - to naprawdę wygodne. Ogólnie radzę odpuścić wymianę na mieście większych kwot. Raz, że duże ryzyko chodzenia z taką gotówką, a dwa - duża strata, bo jednak online dobry spread i niska cena waluty.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#53 Guest_gadulec

Guest_gadulec
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2018 - 21:59

W ogóle nie oplaca się kupować waluty na mieście, chyba że koniecznie zależy komuś aby mieć gotówkę w ręku na już- ale wiadomo wyjdzie drożej niż e kantorze internetowym. Ja i drobne przewalutowania realizuję online na Gieldawalut.com, choć oczywiście przy tych wyższych  oszczędność jest większa. Chodzi  po prostu o czas, szkoda mi go na chodzenie do placówki. Internetowa wymiana praktycznie wcale go nie zajmuje, minuta i jest.

#54 Guest_VAILI

Guest_VAILI
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:51

Skoro każdy możne sobie w kantorze internetowym założyć konto to znaczy, że to usługa dla każdego- prosta sprawa. W końcu nawet jak się jakimiś niedużymi kwotami obraca to też ważne jest aby nie przepłacać, no a jak chodzi o duże pieniądze to oszczędność tym większa. Z doświadczenia to wiem, bo zaczynałem współpracę z Amronet od bardzo detalicznych przewalutowań. Ten czas gdy wymieniałem niezbyt często i nie dużo przekonał mnie też bardzo co do rzetelności tego kantoru i dlatego jak w ubiegłym roku założyłem firmę dalej wymieniam w tym samym kantorze:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych