Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadzór nad komornikiem i jego odpowiedzialność

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102485 postów

Napisano 07 grudzień 2009 - 22:35

Komentarz do artykułu: Nadzór nad komornikiem i jego odpowiedzialność

#2 Guest_miklis14@wp.pl

Guest_miklis14@wp.pl
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2009 - 22:35

Jako matka (panna)samotna - 2 dzieci,bez alimentów, 20 lat bezrobotna, obecnie pracująca od lutego tego roku, jako pracownik biurowy padłam ofiarą szkody wyrządzonej mi przez komornika p.Olacha ze Szczecina i p.Kołacz ze Szczecina, pierwszy zabrał mi 500zł wypłaty w listopadzie (za jazdę bez biletu) a drugi - zajął wypłatę 500zł w grudniu dla firmy która to mi powinna zapłacić odszkodowanie (sąd nie wniknął w sedno sprawy), w grudniu 2009 przed świętami,jestem bez środków dożycia jako jedyna żywicielka rodziny (panna) mam obecnie na utrzymaniu syna studenta, drugi syn mieszka na sublokatorce z dziewczyną bo w domu potrzebny jest natychmiastowy remont,Mieszkamy w bardzo trudnych warunkach - dach przecieka. Wiele pism napisałam w tej sprawie do w/w, bez skutku. Jeszcze straszył mnie komornik p.Kołacz że wejdzie na mieszkanie przesiedleńcze mojej Matki Sybiraczki Polki która 6lat była na zsyłce w KRASNOJARSKU na Syberii a w 1946r powróciła jako repatriantka do Szczecina z 4 malutki dzieci bez męża gdyż zaginął bez wieści, na froncie w 1942r.Tu w Szczecinie z moim tatą urodziła jeszcze 6 dzieci.Rodzice już nie żyją.Z Powodu represji rodziny byłam kilka razu w szpitalu psychiatrycznym,

#3 Guest_po co to pisać

Guest_po co to pisać
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:17

Po co to Pani wypisuje, wiadomo, że jazda autobusem kosztuje. Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem do nie płacenia długów. Komornik działa w takich przypadkach na wniosek wierzycieli. Sam by stracił robotę gdyby siedział i nic nie robił. Wypisywanie samotna matka (panna) dorosłych osób, które powinny same się utrzymywać jest co najmniej dziwne. Co ma do rzeczy Pani stan cywilny z wyłudzeniem przejazdu autobusem?

#4 Guest_??

Guest_??
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2011 - 19:32

Ciekawe skąd wierzyciel miał oryginał tytułu wykonawczego, który powinien znajdować się w sądzie (wierzyciel może dysponować jedynie jego odpisem) - ekspercie!. Od kiedy komornik ustala stan majątkowy dłużnika wstecz? a jeżeli nawet to tylko głupi by napisał w protokole że dłużnik miał wartościowe rzeczy i zbył je przed zajęciem.

#5 Guest_sprawiedliwy

Guest_sprawiedliwy
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 12:09

Ja długi u komornika spłaciłem, a i tak mi zabiera kase, ponieważ jak tłumaczy pismo do nie go nie dotarło (u mnie uchylenie mam od 3 tygodni, a zawieszenie mialem od roku), skarga tez nic nie dała. Złodzieje po prostu.

#6 Guest_sprawiedliwy

Guest_sprawiedliwy
  • Goście

Napisano 22 listopad 2011 - 12:33

Wystarczy wracając z pracy zapomniec o kupnie biletu, dostanie sie mandat na 120 zł, potem komornik zabierze 240zł i to tylko z powodu jednego biletu! Plus koszty sądowe. To jest nie normalne! Jak narkoman siądzie do autobusu to nikt go nie ruszy, a jak matka z dzieckiem to najlepiej kare wlepić. A pracujący który ołaca zus, placi podatki i utrzymuje rodzine ma placic za siebie nierobów, nerkomanów, bezdomnych, pijaków i jeszcze ładnie się uśmiechnąć bo na to zasłużył. Paranoja.

#7 Guest_okradziona przez "wacka"

Guest_okradziona przez "wacka"
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 21:56

Witam, zostałam okradziona przez komornika, który świadomie naruszał prawo podczas zajęcia komorniczego. Dodam, że w czasie zajęcia zachowywał się względem mnie w sposób sadystyczny i uwłaczającym mojej godności. Informowałam go ustnie ale także pisemnie, że działa nie zgodnie z prawem natomiast on mi się śmiał w twarz. Założyłam mu sprawę w Sądzie, którą wygrałam. Bardzo proszę o informację w jaki sposób mogę sprawę nagłośnić tak żeby ten człowiek nie robił krzywdy innym ludziom. A także nie działał na szkodę innych uczciwych komorników, którzy niestety tracą w oczach społeczeństwa przez tego nieuczciwego człowieka. Chodzi o komornika- Radosława Wacowskiego z Wrocławia. Bardzo proszę o pomoc i wsparcie.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2012 - 23:01

wśród komorników też bywają niedouczone głupki...

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2013 - 14:45

Może i nie ma nic wspólnego, ale odrobina współczucia nie zaszkodziłaby prawda?
J.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 16:31

nie rozumiem Pana/Pani, niestety z odpowiedzi nie jestem wstanie określić płci,jak można popierać bezprawie.Zgadzam się co do tego, że nie można zasłaniać się trudną sytuacją rodzinną, bo to absolutnie nie zwalnia nas od opłat, ale jak można tak bezdusznie określać czyjeś zachowanie?!!!!
czy kiedykolwiek znalazł się Pan/Pani w takiej sytuacji,że nie stać Pana/Pani na bilet? Myślę, że nie. Ja byłam w sytuacji kiedy miałam do wyboru
, kupić bilet czy chleb dla dzieci. Co by Pan/Pani wybrał?!!!!!

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 21:48

Komornicy i sądy, a także prezesi, są często ze sobą powiązani towarzysko, to koledzy. To patologia. A pisanie do nich, skargi, jest kpiną z pokrzywdzonych przez takiego komornika.

#12 Guest_bonek

Guest_bonek
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 18:07

Czy jest jakieś narzędzie gdzie można sprawdzić jak komornik zarządza pieniędzmi ściągniętymi z pensji. Chodzi o to ile i czy wogule przekazał wierzycielowi

#13 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 14:52

Komornik z Wodzisławia śląskiego Dyrbuś po zakończeniu postępowania na wniosek wierzyciela przetrzymuje wyrok sądu który jest potrzebny do otrzymywania alimentów z ZUS.mimo licznych wezwań śmieje się w oczy i nie chce go oddać.nie dochowuje o przy tym tajemnicy sluzbowej

#14 Guest_emes

Guest_emes
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2015 - 09:40

Firmy windykacyjne, sądy i komornicy to jedna mafia. Złodziej komornik okradł mnie z wynagrodzenia pomimo, że 26 dni wcześniej otrzymał pismo z sądu o ,, utracie przez nakaz zapłaty mocy w całości". Mało tego to jest b.dziwne, bo mieszkam w Wielkopolsce, a sąd z Lublina przekazał moją sprawę komornikowi (złodziejowi) z Goleniowa. Czy to nie świadczy o mafijnym działaniu? Sprawę prowadził jakiś referendarz nie dopatrując się wcześniej (przed wyrokiem), że nie otrzymałem żadnego powiadomienia.

#15 Guest_głupi polak

Guest_głupi polak
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2016 - 21:58

Spadać z tego kraju. Tu uczciwie nie da rady płcić komornikowi. Wszystko zabiorą? Więc jak kraść na chleb? Za darmo pracować ha ha.

#16 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 11 maj 2016 - 00:32

Po co to Pani wypisuje, wiadomo, że jazda autobusem kosztuje. Nieznajomość prawa nie jest usprawiedliwieniem do nie płacenia długów. Komornik działa w takich przypadkach na wniosek wierzycieli. Sam by stracił robotę gdyby siedział i nic nie robił. Wypisywanie samotna matka (panna) dorosłych osób, które powinny same się utrzymywać jest co najmniej dziwne. Co ma do rzeczy Pani stan cywilny z wyłudzeniem przejazdu autobusem?

Człowieku ogarnij się lub lecz,twój cytat Wypisywanie samotna matka (panna)dorosłych osób,które same powinny się otrzymywać jest co najmniej dziwne -- urwałeś się z kosmosu czy z innego państwa ,mam dwóch darmozjadów dorosłych i pobierają alimenty ,zanim cokolwiek skomentujesz zejdź na ziemię

#17 Guest_Zawiedziony

Guest_Zawiedziony
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 20:51

Sąd przysądził ode mnie na rzecz byłej żony koszty sprawy ok. 300 zł. Po podziale majątku zostawiła dług ok. 1000 zł. (niepłacone podatki ), które uregulowałem. Komornik wszedł na moje konto i zabrał 590 zł. Okazało się , że była żona podała fikcyjny adres komornikowi i nie miałem możliwości sprawy wyjaśnić, bo nic nie wiedziałem . Jestem jeszcze jej winny za jedna sprawę, ale boje się zapłacić, bo mogę być obciążony podwójnie ( znowu poda zły adres ) Jak to wygląda od strony prawa, czy komornik po PESEL-u nie może zweryfikować prawdziwego adresu. Czy osoba podająca zły adres nie ponosi odpowiedzialności karnej.. Będę wdzięczny za odpowiedż

#18 Guest_EuPi

Guest_EuPi
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 15:00

Nie ma szans, aby bez dużej opłaty, dowiedziec sie jak wyglada saldo. Płać i nie pytaj. Zastanawiam sie od czego jest Izba Komornicza, która nie udziela zadnych informacji, oprócz takiej, ze mogę sobie wziąć adwokata. Zastanawiam sie, czy jak bym chciał to podpowiedza, których adwokatów mam brac. A tak miałoby być poprawnie. Jeden wielki skandal. Gdybym był młodszy, nie zostałbym w tym kraju, wrogim dla obywatela.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych