Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak nie zapłacić podatku od darowizny

wróć do serwisu Moja Firma 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103050 postów

Napisano 19 marzec 2009 - 21:38

Komentarz do artykułu: Jak nie zapłacić podatku od darowizny

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 21:38

W tekście jest błąd. Fragment: "...Na podanie fiskusowi takich danych jest miesiąc od powstania obowiązku podatkowego..." zawiera nieprawidłowy termin.Obecnie termin ten wynosi 6 miesięcy - tak jak we wstępie do artykułu.

#3 Guest_slawek

Guest_slawek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 12:36

A czy na koniec roku taka darowizne nalezy odnotowac w zeznaniu Pit tzn np wartosc nierucomosci liczy sie jako dodatek do twojego dochodu ?

#4 Guest_MastaBlasta

Guest_MastaBlasta
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 14:04

Ostatnio miałem problem bo dostałem od mamy pieniądze na mieszkanie ale do ręki!! I tu był błąd bo powinna mi zrobić przelew tytułem darowizny i wtedy składam w ciągu 6 miesięcy od otrzymania środków SD-Z2 i po sprawie ale jeśli otrzymujesz pieniądze do ręki i wpłacasz na konto to jest problem bo musisz zapłacić podatek SD-3 i masz na to 30dni!!. Ale jeśli w tytule wpłaty wpiszemy "wpłata własna" to możemy przyjąć, że to są nasze oszczędności uzbierane (do skarpety) od N czasu i żadnej deklaracji i podatku nie trzeba wpłacać. Oczywiście trzeba pracować! Wtedy jeśli urząd się zainteresuje sprawą to będzie musiał nam udowodnić, że nie byliśmy w stanie zaoszczędzić takiej sumy co będzie dla US bardzo trudne.
Kwota ta to 50.000pln

#5 Guest_Bożeena

Guest_Bożeena
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2012 - 16:38

czy darowizna dla niepełnoletniego dziecka może być w formie wpłaty na polisę posagową dziecka lub rachunek w funduszach inwestycyjnych?

#6 Guest_miki

Guest_miki
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 14:24

jaką kwotę podatku muszę zapłacić za darowaną kwotę pienieżną do ręki od przyjaciela która została darowana pótora roku wstecz? kwota równa się wartości nowego auta 160tyś

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 14:58

jaka kara pieniężna następuje w przypadku nie zapłaconego podatku od darowanych pieniędzy podlegających opodatkowania?

#8 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2020 - 17:06

Witam siostra chce mi dać dać darowiznę pieniężną 25.000 czy będę musiała się rozliczyć z US Czy będę musiała ich powiadomić o takiej darowiznie i co trzeba złożyć jakie dokumenty w razie gdyby trzeba było

#9 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Witam siostra chce mi dać dać darowiznę pieniężną 25.000 czy będę musiała się rozliczyć z US Czy będę musiała ich powiadomić o takiej darowiznie i co trzeba złożyć jakie dokumenty w razie gdyby trzeba było

#10 Guest_katarzyna

Guest_katarzyna
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy