Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak ustalić podatek od dochodów z pracy za granicą

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102959 postów

Napisano 23 kwiecień 2009 - 00:19

Komentarz do artykułu: Jak ustalić podatek od dochodów z pracy za granicą

#2 Guest_Kruszyna

Guest_Kruszyna
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2009 - 00:19

Mam pytanie do przykładu odnośnie odliczania składek społecznych i zdrowotnych do zagranicznych instytucji ubezpieczeniowych. Zgodnie z przepisami za 2008 rok można te składki odliczać,od dochodu- społeczne, od podatku - zdrowotne. W przykładzie podano, że skoro ' kwota opłaconych składek była odliczana na bieżąco przez zagranicznych pracodawców przy obliczaniu zaliczek na podatek- nie można skorzystać z tych składek w zeznaniu rocznym składanym w Polsce'. W wielu krajach zaliczki pobierają pracodawcy, tak jak i u nas, wykazane są też w rozliczeniu rocznym przez tamtejszego fiskusa, więc o co tu chodzi? Czy ktoś wie, kiedy można te składki odliczać? Pozdrawiam Kruszka

#3 Guest_ostatnisprawiedliwy

Guest_ostatnisprawiedliwy
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 12:55

Lecę za granicę, wracam z zarobionym hajsem i mam jeszcze złodziejskiemu państwu płacić podatek ? Hhahaha w k... mnie może cmoknąć. Legalna praca tam odprowadzam podatek a polskiej skarbówce wara od moich pieniędzy ! Złodziejskie Państwo. Banda k....ów i karakanów. Podatek od pracy. - Co to k...a ma być ? Jestem obywatelem czy niewolnikiem ? Że mam państwu swoje ciężko zarobione pieniądze oddawać. Żeby utrzymywac jakichś darmozjadów ?? Od tego są VAT-y !! Ludzie czas się obudzić !! Skarbówkę trzeba tępić !!!!

#4 Guest_Dana - 27.05.2020R.

Guest_Dana - 27.05.2020R.
  • Goście

Napisano 27 maj 2020 - 22:50

Witam ! A jak wygląda sprawa emeryta, który ma wypracowaną swoją emeryturę w Polsce i może dorobić, pracując za granicą i tam się rozlicza,płaci podatek. Przebywa więcej jak 183 dni , już teraz rok. Polska z Włochami ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Przeniosłam swoje życie do Włoch,ale jeszcze nie załatwiłam tego formalnie,ponieważ straciłam pracę w grudniu 2019r, a tzw. rezydencje w styczniu 2020r. Ze wg. na koronawirusa bałam się powrotu,ale teraz w czerwcu 2020r. podejmuję na nowo pracę na kontrakt i zamierzam wszystko przenieś do Włoch. A więc co mam zrobić z rozliczeniem za 2019r ? Przypominam że tu już się rozliczyłam i zapłaciłam podatek państwu Włoskiemu. Dziękuję z góry za poradę.

#5 Guest_Dana - 27.05.2020R.

Guest_Dana - 27.05.2020R.
  • Goście

Napisano 27 maj 2020 - 22:52

Witam ! A jak wygląda sprawa emeryta, który ma wypracowaną swoją emeryturę w Polsce i może dorobić, pracując za granicą i tam się rozlicza,płaci podatek. Przebywa więcej jak 183 dni , już teraz rok. Polska z Włochami ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania. Przeniosłam swoje życie do Włoch, ale jeszcze nie załatwiłam tego formalnie ,ponieważ straciłam pracę w grudniu 2019r, a tzw. rezydencje w styczniu 2020r. Ze wg. na pandemię bałam się powrotu ,ale teraz w czerwcu 2020r. podejmuję na nowo pracę na kontrakt i zamierzam wszystko przenieś do Włoch. A więc co mam zrobić z rozliczeniem za 2019r ? Przypominam że tu już się rozliczyłam i zapłaciłam podatek państwu Włoskiemu. Dziękuję z góry za poradę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych