Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umorzenie postępowania egzekucyjnego

wróć do serwisu Moja Firma 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102231 postów

Napisano 17 kwiecień 2009 - 16:18

Komentarz do artykułu: Umorzenie postępowania egzekucyjnego

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2009 - 16:18

wyżej wymienionych przyczyn) w następstwie rozpoznania skargi na czynności komornika.2. W przypadku egzekucji świadczeń powtarzających się (np. alimentów) dłużnik może żądać umorzenia egzekucji, co do tych świadczeń wymagalnych w przyszłości, jeżeli spełni następujące warunki: a) uiści wszystkie zaległe świadczenia, B) złoży do sądowego depozytu kwotę odpowiadającą sumie świadczeń powtarzających się za okres sześciu miesięcy, c) umocuje komornika do podjęcia kwoty złożonej w depozycie.3. Przy egzekucji należności alimentacyjnych niedopuszczalne jest umorzenie postępowania z mocy prawa (m.in. na skutek bezczynności wierzyciela) i z powodu bezskuteczności egzekucji.

#3 Guest_janomar55

Guest_janomar55
  • Goście

Napisano 22 maj 2009 - 00:46

TAKIE UMARZANIE EGZEKUCJI DLUZNIKOM PRZEZ KOMORNIKOW I SADY, CZYNI DLUZNIKOW BEZKARNYMI I POZWALA WYLYDZAC "POZYCZKI" OD NASTEPNYCH OSOB, BO WIEDZA ONI, ZE KOMORNIK I SAD GOWNO IM ZROBI. JAKA WIEC JEST OCHRONA PRAWNA LUDZI POSZKODOWANYCH PRZEZ TAKICH JAWNYCH ZLODZIEI??? CZY W TEN SPOSOB DZIALAJAC, KOMORNIK I SAD SAMI I W NAJWIEKSZYM STOPNIU NIE PRZYCZYNIAJA SIE DO ICH PRZESTEPCZEGO PROCEDERU?????? NO COZ, DOBRY ZWYCZAJ, NIE POZYCZAJ.....

#4 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 05 luty 2010 - 08:53

W przypadku egzekucji świadczeń powtarzających się (np. alimentów) dłużnik może żądać umorzenia egzekucji, co do tych świadczeń wymagalnych w przyszłości, jeżeli spełni następujące warunki: a) uiści wszystkie zaległe świadczenia, B) złoży do sądowego depozytu kwotę odpowiadającą sumie świadczeń powtarzających się za okres sześciu miesięcy, c) umocuje komornika do podjęcia kwoty złożonej w depozycie. Moje pytanie brzmi: Jak złożyć i w jakiej formie to zrobić by złożyć tą kwotę do depozytu Sądowego? PILNE. Proszę o pomoc!

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2011 - 17:09

Witam,
w jaki sposób umorzyć/oddalić egzekucję komorniczą w przypadku kiedy przed otrzymaniem postanowienia o wszczęciu, spłaciłem całość zadłużenia wobec banku?
Komornik nadal przysyła mi wezwania do uregulowania, kiedy od dwóch miesięcy bank ma u siebie spłacone zadłużenie?
będę wdzięczny za pomoc rosfopwl(at)jadamspam.pl

#6 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2011 - 10:32

Komornik prowadzi kilka egzekucji. W związku z brakiem środków które by przewyższały koszta egzekucji, umarza egzekucję.Teraz mam takie pytanie: które egzekucje zostaną umorzone.Dziewczyna prowadząc działalność ubezpieczeniową naraziła mnie na straty 5400 zł. Sprawy wygrałem. Została skazana przez samo ukaranie. W Sądzie cywilnym też sprawę wygrałem. Jednak dając do egzekucji przysługujące mi należności, Komornik egzekucję umorzył. Tylko dlaczego moją.

#7 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 31 październik 2012 - 12:55

Miałam zaległość 60 zł z tytułu nie zapłaconego podatku.Nie było mnie w kraju i najnormalniej w świecie zapomniałam przypomnieć kolezance o uregulowaniu tej zaległości.Ponieważ pod wskazanym adresam nikt nie mieszka nie dostałam , żadnej korespondencji, ani upominawczej, ani informacyjnej o postępowaniu sądowym, ani o postepowaniu komorniczym, aż tu naraz komornik okleił smochód męza, który stoi pod blokiem.Męża w kraju też nie ma już z 10 lat!!Za 60 zł zaległości groził wtargnięciem z asystą policji do mieszkania.Jedyny plus tego wszystkiego, że skutecznie dotarła wiadomość do Nas o naklejkach na samochodzie i kolezanka otwożyła skrzynkę, gdzie była kartka z groźbą wyważenia drzwi i tel.komornika.Po niezwłocznym kontakcie okazało się , ze koszta są dziesięciokrotne.Opłatę już uiściłam w stosownym urzędzie wraz z odsetkami i postępowaniem sądowym, Urzad obiecał wystąpić z wnioskiem o umożenie.Czy w tym przypadku można uniknąć kosztów komorniczych lub je zmniejszyć??
Bardzo proszę o pomoc i radę.
Nie zrobiłam tego z premedytacją najzwyczajniej w świecie zapomniałam.

#8 Guest_ks

Guest_ks
  • Goście

Napisano 03 listopad 2012 - 22:33

wszyscy tak piszą o licytacjach nieruchomości....ale nikt jeszcze nie napisał czy można zabezpieczyć nadwyżkę z licytacji na poczet przyszłych alimentów...ja własnie jako wierzyciel czekam na licytację...dług ok 50 tys.Dłużnik ma gdzieś swoje dziecko...cieszy się z licytacji bo jak twierdzi jeśli uda się komornikowi zlicytować nieruchomość to dostanie sporą nadwyżkę a ja i dziecko nie będziemy miały żadnego zabezpieczenia alimentów.Dodam że dłużnik był już w zakładzie karnym za aimenty, wyszedł warunkowo i śmieje się jak to wydymał system...

#9 Guest_???

Guest_???
  • Goście

Napisano 23 listopad 2012 - 11:25

Witam
Mam pytanie dotyczące postępowania komorniczego ale trochę z drugiej strony.
Chodzi o alimenty, które sa płacone regularnie do 10 każdego miesiąca.Tymczasem otrzymuje pismo z 16 listopada, że od miesiąca grudnia na poczet alimentów zostaje zajęte moje wynagrodzenie?
Przecież jeżelipłacę regularnie to na jakie podstawie komornik wszczyna postępowanie obciążając mnnie dodatkowymi kosztami.
Proszę o podpowiedź jak z tego wybrnąć.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 22:54

mam pytanie czy jak się spłaci dług i jest umorzenie to można wymagać od komornika by ściągnął naklejki z zajętych ruchomości? jest jakiś punkt który mówi, że mam obowiązek sama sobie to zmywać a co ze zniszczeniami które naklejki mogą spowodować?z góry dziękuję za info

#11 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2012 - 06:19

Witam.Przed Sadem udalo mi sie zawrzec ugode z wierzycielem.Ja zaplacilem zalegle zalegle alimenty, a wierzyciel zlozyl wniosek o umorzenie egzekucjiOtrzymalem od komornika postanowienie o umorzeniu egzekucji alimentow, ale rownoczesnie domaga sie ode mni zaplaty kosztow egzekucji i innych wydatkow.Jak prawnie moge uniknac tych oplat.W calej tej sprawie w ciagu 7 miesiecy otrzymalem od komornika 3 lub 4 listy, a koszty egzekucji wynosza prawie 1900zl.Koszmar.Dziekuje

#12 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 20:48

mam pytanie czy mozna zaskarzyc do sadu prace komornika poniewasz pobiera alimety co miesiac z pesi a i tak nie splaca ich do funduszu alimetacyjnego czy mozna uzyskac zgode sadu nato aby alimety przelewac odrazu do funduszu

#13 Guest_agatynka

Guest_agatynka
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 20:00

Ja mam też bardzo skomplikowaną sprawę egzekucji .
Komornik zlicytował wsystko , sklepy i dom .Podział sumy z licytacji nie mógł się odbyć natychmiast z powodu tego , że komornik łamał prawo i ma zakaz wykonywania zawodu . Sprawa trwa już kilka lat . 3 lata temu rozwiedliśmy się ( to on odszedł do innej ) w 2011 r. wierzyciel zażądał opuszczenia domu więc się wyprowadziłam - choć nie miałam dokąd ale mój były mąż odmówił . Jesteśmy od listopada 2009r rozwiedzeni . Wyeksmitował byłego męża komornik w kwietniu 2012r a koszty eksmisji obciążył mnie , bo twierdzi ,że odpowiadam solidarnie za długi męża . Mam pytanie : czy to mozliwe , żeby komornik mnie obciążał za te koszty skoro powstały po rozpadzie naszego małżeństwa ? Proszę o pomoc - jak mam walczyć z komornikiem o swoje prawa ?

#14 Guest_fel-x

Guest_fel-x
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2013 - 13:20

Dzisiaj żona otrzymała pismo od komornika:
Zajęcie Świadczeń Emerytalno - rentowych

1 Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w ........... nazwisko kom ...........
działając na podstawie prawomocnego (ów) wykonawczego: Postanowienie o umorzeniu postępowania (art.825 pkt 1 kpc) i ustal. kosztów z 2013-01-28, zobowiązuje ZUS Isp. w ......... do potrącenia dłużnikowi: .............. należności z tytułu pobieranych świadczeń, do wysokości egzekwowanego roszczenia:
Koszty egzekucyjne 256,40 zł.
2 Zobowiązuje się ZUS isp. w .......... i td.

Nie rozumiem co to znaczy, żona jest (mamy rozdzielczość) zadłużona, (głupią babkę udupiły banki, kiedyś pisałem o tym) nie spłacała kredytów, i do końca życia nie spłaci, więc ma zajęcia kom. przez tego Komornika z emerytury, do maksymalnej wys. tj 25% i on o tym wie. Przysyłał kiedyś jakieś pisma o umorzeniu postępowania, nie wiem co to znaczy, żona o takie nie prosiła. Jedynie to wydaje mi się że jak komornik poniósł jakieś koszty, postępowań, to powinien obciążać tym wierzycieli, którzy go wybrali (wyznaczyli) Nie rozumiem także czy komornik ma prawo do egzekucji jeśli nie ma nakazu sądowego, chyba najpierw powinien uzyskać z sądu taki nakaz. A żona nic takiego wcześniej nie nie otrzymała, ani nie otrzymała wezwania, do komornika, ani do dobrowolnego zapłacenia. Czy nie jest to jakaś gra komornika. Żona i tak tego nie zapłaci bo skąd, ale jak komornik nie ma prawa czy racji, niech nie kombinuje, aby zarobić na babce. Widząc co obecnie wyprawiają niektórzy komornicy, trzeba dla zasady jakoś si ę bronić Czy jest jakiś artykuł, przepis mówiący jasno płci dłużnik albo wierzyciel. Pozdrawiam.

#15 Guest_AB-Consulting

Guest_AB-Consulting
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 21:23

Spółka z wieloletnim doświadczeniem w restrukturyzacji i dofinansowaniu spółek prawa handlowego.
Zainwestuje w podmioty które posiadają potencjał rozwoju, a ze względu na kryzys lub brak środków obrotowych nie morze realizować celu gospodarczego.
Jesteśmy zainteresowani równolegle zakupem spółek które utraciły płynności finansowej, lecz rokującej możliwości dalszego rozwoju.
Służymy pomocą prawną w zagadnieniach obrotu udziałami spółek Prawa Handlowego, ochrony Członków Zarządu przed odpowiedzialnością cywilno-karną jak i doradzamy jaką formę upadłości lub likwidacji wybrać.
Oferujemy profesjonalny zarząd kryzysowy jak i występujemy w roli likwidatorów spółek.
Prezes Zarządu
Marek Babik

AB-Consulting

#16 Guest_bellix

Guest_bellix
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2013 - 01:25

postępowanie egz. zostało umorzone z powodu bezskuteczności. jaki jest termin przedawnienia roszczenia w tym wypadku, jeśli wierzycielem spolki z. o o. byłby jej były pracownik - (roszczenie z tytulu umowy o prace)?

#17 Guest_ona32

Guest_ona32
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 09:47

Witam, zleciłam przez internet wykonanie strony internetowej z 2 lata temu. Niestety zapłaciłam ale wykonawca nie wywiązał się z umowy. W zeszłym roku we wrześniu otrzymałam wyrok na moją korzyść wraz z klauzulą wykonalności. Parę miesięcy temu komornik odesłał mi wyrok wraz z pismem o umorzenie, ze względu na niemożność ściągnięcia zadłużenia. Proszę o podpowiedz kiedy zadłużenie przedawni się oraz co mogę zrobić by jednak dalej starać się o odzyskanie pieniędzy?

#18 Guest_Eugen

Guest_Eugen
  • Goście

Napisano 17 październik 2017 - 22:28

Jeżeli jest umorzenie egzekucji całość to jakim prawem komornik należą koszty i VAT rozbój biały dzień kradzież przez urzędnika publicznego

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych