Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy wypłaca się pracownikowi trzynastą pensję


wróć do serwisu Kadry 24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:00



Komentarz do artykułu: Kiedy wypłaca się pracownikowi trzynastą pensję

#2 Guest_Sebek

Guest_Sebek
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2014 - 18:00

Pic na wodę, u mnie w firmie każdy pracuje etat a na umowie każdy ma pół etatu, jak się komuś nie podoba to dowodzenia. Trzynastka ha ha w ciągu mojej kariery 10 letniej w jednej firmie dostałem 13 pensje i nie dla tego że jestem pijak czy miałem nie usprawiedliwione jakieś dni. Może w końcu się ktoś weźmie za to i dobierze się do d*py pracodawca ktozy wywijaja się ze swoich obowiązków!!!

#3 Guest_tak

Guest_tak
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 10:49

a pracujesz w sferze budżetowej (jednostka publiczna)?, bo jak nie to czego oczekujesz...

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 17:02

A jak by to wyglądało jak pracownik zatrudniony już kilka lat na umowę o pracę w danej firmie wypowie umowę trzy miesiące przed końcem roku za 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia, należy się trzynaste wynagrodzenie czy nie? Wie ktoś?

 



#5 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 czerwiec 2014 - 18:18

pewnie się należy, bo zwykle trzeba mieć pół roku przepracowane aby nabyć prawo do 13-tki



#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 21:26

Witam , pracuje w strefie budżetowej od 01-09-2014 r  ( PEŁNY ETAT ) . - oznajmiono mi , że nie należy mi się nic z 13 pensji . Natomiast inna osoba ( tez strefa budżetowa ) ( PÓŁ ETATU ) - podobny urząd pracująca od dnia 01-12-2014 otrzymała w STYCZNIU 2015 część 13 -tej pensji . Proszą o pomoc w wyjaśnieniu , czy powinna się o nią ubiegać ? 

 



#7 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:12

Zasady wypłacania trzynastki muszą być określone w regulaminie wynagradzania jednostki i to w nim trzeba szukać odpowiedzi komu się należy /jakie są warunki nabycia prawa do DWR/.



#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 14:13

kiedy w policji przelewają 13??

#9 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 luty 2015 - 14:22

#6

Gościu, śmiem podejrzewać, że sam nie wiesz gdzie pracujesz, wiesz tylko, ze gdzieś zadzwonili, ale kościół zbyt daleko.

Ta inna osoba pracująca też w podobnym urzędzie, myślę, że to wcale nie musi być urząd, ani jej, ani twój.

 

A, no i jeszcze jedno, nie wiem w jakiej STREFIE ty pracujesz, ale tylko sfera jednostek sektora finansów publicznych podlega rozporządzenie o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym.



#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:32

Pracowałam od 2 stycznia do 30 czerwca w szkole. Czy należy mi się za ten okres trzynastka. ?

#11 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 lipiec 2015 - 12:50

Pracownik jednostki sfery budżetowej nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego (art. 2 ust. 1 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym). Zgodnie natomiast z art. 2 ust. 2 i 3 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym, pracownik, który nie przepracował u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do wynagrodzenia rocznego w wysokości proporcjonalnej do okresu przepracowanego, pod warunkiem że okres ten wynosi co najmniej 6 miesięcy, z wyjątkiem sytuacji, gdzie przepracowanie co najmniej ww. okresu warunkującego nabycie prawa do trzynastki nie jest wymagane w przypadkach:

● nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem i nauczycielem akademickim zgodnie z organizacją pracy szkoły (szkoły wyższej),

● zatrudnienia pracownika do pracy sezonowej, jeżeli umowa o pracę została zawarta na sezon trwający nie krócej niż trzy miesiące,

● powołania pracownika do czynnej służby wojskowej albo skierowania do odbycia służby zastępczej,

● rozwiązania stosunku pracy w związku z: przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne, przeniesieniem służbowym, powołaniem lub wyborem, likwidacją pracodawcy albo zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy i likwidacją jednostki organizacyjnej pracodawcy lub jej reorganizacją,

● podjęcia zatrudnienia: w wyniku przeniesienia służbowego, na podstawie powołania lub wyboru, w związku z likwidacją poprzedniego pracodawcy albo ze zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących tego pracodawcy, w związku z likwidacją jednostki organizacyjnej poprzedniego pracodawcy lub jej reorganizacją i po zwolnieniu z czynnej służby wojskowej albo po odbyciu służby zastępczej,

● korzystania z urlopu: wychowawczego, macierzyńskiego, ojcowskiego, dla poratowania zdrowia oraz z dodatkowego urlopu: macierzyńskiego i na warunkach urlopu macierzyńskiego, a także korzystania przez nauczyciela lub nauczyciela akademickiego z urlopu do celów naukowych, artystycznych lub kształcenia zawodowego,

● korzystania z urlopu rodzicielskiego,

● wygaśnięcia stosunku pracy w związku ze śmiercią pracownika.



#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:22

Witam, pracuję w przedszkolu państwowym od września 2015 r i na razie mam umowę do końca sierpnia 2016 r, czy trzynastka będzie mi przysługiwać?

#13 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14007 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:36

moim zdaniem za 2015 nie będzie ci przysługiwać



#14 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 styczeń 2016 - 21:50

Za 2015- nie

#15 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:25

Oczywiście, ze dostaniesz, ale za 4 miesiące czyli od września do grudnia. Ja tak w tamtym roku dostałam ponad 500zł byłam wtedy na stażu. Pozdrawiam

#16 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:31

z nauczycielami jest inaczej, bo nie podlegają pod kodeks pracy tylko pod kartę nauczyciela i nie muszą mieć przepracowanych 6miesięcy, już te 4 miesiące wystarczą abyś otrzymała 13stkęwink.png oczywiście nie pełną pensję tylko za te 4 miesiące:)



#17 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:37

Skąd wiecie, że pytająca z przedszkola jest nauczycielem, przecież tego nie napisała



#18 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 18 styczeń 2016 - 12:43

A Karta nauczyciela stanowi:

Nie do końca jest tak, że zawsze i każdemu

 

Nauczyciel nabywa prawo do dodatkowego wynagrodzenia rocznego w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Jeżeli nauczyciel pozostaje na swoim stanowisku mniej niż rok, ale co najmniej 6 miesięcy, nabywa prawo do otrzymania wynagrodzenia rocznego, jednak w wysokości proporcjonalnej do przepracowanego okresu.

 

Niemniej jednak ustawa przewiduje wyjątki od konieczności przepracowania 6 miesięcy warunkujących nabycie prawa do wynagrodzenia i wymienia je w art. 2 ust. 3 ustawy. Mianowicie z obowiązku przepracowania 6 miesięcy zwolniony jest m.in.: nauczyciel, który został zwolniony z powodu likwidacji stanowiska lub nauczyciel, który zatrudniony został zgodnie z organizacją pracy w szkole, czyli np.: wraz z rozpoczęciem roku szkolnego czy akademickiego albo na zastępstwo wskutek nieobecności nauczyciela.



#19 Guest_Ana

Guest_Ana
  • Goście

Napisano 23 luty 2016 - 18:40

Xyz czy ktos moze potwierdzic ta informacje. Ja pracuje od 1 pazdziernika czy otrzymam 13 pensje za te przepracowane miesiace??

#20 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 luty 2016 - 19:06

Nie wiem gdzie pracujesz, ale jeśli to praca w h.budżetowej to NIE.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych