Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy urlop bezpłatny zostanie wliczony do stażu pracy?

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515814 postów

Napisano 24 maj 2012 - 10:42

Komentarz do artykułu: Kiedy urlop bezpłatny zostanie wliczony do stażu pracy?

#2 Guest_AŁ.

Guest_AŁ.
  • Goście

Napisano 24 maj 2012 - 10:42

Czy okres urlopu bezpłatnego udzielonego w związku z wyjazdem na budowę w całości wlicza się do stażu pracy ?
W skład urlopu wchodzą; urlop wypoczynkowy, udzielone dni wolne za wolne soboty, dni za rozłąkę. Firma delegująca świadectwo pracy wystawiła tylko na okres faktycznego pobytu za granicą.

#3 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 13:08

mam pytanie a jeśli urlop bezpłatny jest od górnie zarządzony z winy pracodawcy to jakie prawo ma pracownik .

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2012 - 13:25

mam pytanie a jeśli urlop bezpłatny jest od górnie zarządzony z winy pracodawcy to jakie prawo ma pracownik .

jeżeli zamiast przestoju i należnego wynagrodzenia za ten czas pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia tylko wysyła na urlop bezpłatny to pozostaje sprawę zgłosić do PIP.

http://www.pip.gov.p...akt/kontakt.php

#5 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 00:53

Witam. Pracuje na Umowę o pracę. Mój Pracodawca stwierdził, że jest kryzys w firmie i wpadł na pomysł że co miesiąc będzie wysyłał jednego Pracownika na Urlop bezpłatny( oczywiście tylko na papierku} jednocześnie temu pracownikowi wystawi umowę o dzieło u swojego syna. Co na tym tracę? rozumiem że składki emerytalno- rentowe, a co ze stażem pracy i ciągłością? proszę o pomoc.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 15:35

Witam. Pracuje na Umowę o pracę. Mój Pracodawca stwierdził, że jest kryzys w firmie i wpadł na pomysł że co miesiąc będzie wysyłał jednego Pracownika na Urlop bezpłatny( oczywiście tylko na papierku} jednocześnie temu pracownikowi wystawi umowę o dzieło u swojego syna. Co na tym tracę? rozumiem że składki emerytalno- rentowe, a co ze stażem pracy i ciągłością? proszę o pomoc.

wygląda na obejście prawa, w razie sporu przed sądem pracodawca może mieć problemy.
Jeżeli urlop bezpłatny jeżeli trwa krócej niż 30 dni, to nie ma skutków ad. dla ubezpieczenia emerytalno-rentowego i chorobowego i urlopu wypoczynkowego.
Natmiast jeżeli pracdawca kilka razy w roku "wyśle"(bezprawnie) na urlop bezpłatny krótszy niż 30 dni, to będzie to skutkować tylko obniżeniem urlopu wypoczynkowego(dla celów tego urlopu sumuje się okresy urlopu bezpłatnego w danym roku).

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2012 - 15:37

wygląda na obejście prawa, w razie sporu przed sądem pracodawca może mieć problemy.
Jeżeli urlop bezpłatny jeżeli trwa krócej niż 30 dni, to nie ma skutków ad. dla ubezpieczenia emerytalno-rentowego i chorobowego i urlopu wypoczynkowego.
Natmiast jeżeli pracdawca kilka razy w roku "wyśle"(bezprawnie) na urlop bezpłatny krótszy niż 30 dni, to będzie to skutkować tylko obniżeniem urlopu wypoczynkowego(dla celów tego urlopu sumuje się okresy urlopu bezpłatnego w danym roku).

Jeżeli urlop/y będzie dłuższy jednorazowo niż 30 dni, wtedy ma to wpływ na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i urlop należny za dany rok

#8 Guest_bibi160

Guest_bibi160
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 22:07

Mam pytanie. Aktualnie pracuje na stacji benzynowej ale chce otworzyc maly sklep i pyt czy moge isc na urlop bezplatny tu na stacji? I jak wyglada oplacanie skladek?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 11:59

Mam pytanie. Aktualnie pracuje na stacji benzynowej ale chce otworzyc maly sklep i pyt czy moge isc na urlop bezplatny tu na stacji? I jak wyglada oplacanie skladek?

Jeśli pracodawca udzieli Ci takiego urlopu, czyli wyrazi na niego zgodę, to możesz iść.

#10 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:33

Przebywając na urlopie bezpłatnym nie podlegasz pod ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia,więc zakładając własną działalność gospodarczą trzeba obowiązkowo opłacać wszystkie składki społeczne (choroba dobrowolna) i zdrowotne

z racji wykonywania tej działalności.

#11 Guest_mary1234

Guest_mary1234
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:50

Witam, 

Ja tez mam pytanie w związku z urlopem bezpłatnym...mianowicie proszę o odpowiedź , czy urlop bezplatny udzielany pracownikowi powołanemu do odbycia ćwiczeń wojskowych w ramach NSZ ..jest  jakimś innym rodzajem  urlopu bezpłatnego ,który wchodzi do stazu pracy...czy też  jest to " normalny" bezpłatny  na wniosek pracownika z art.174 § 1 K.P.?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#12 Joanka S

Joanka S

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 687 postów

Napisano 18 wrzesień 2014 - 13:41

Pracodawca udziela pracownikowi powołanemu do odbycia ćwiczeń wojskowych lub pełnienia okresowej służby wojskowej  urlopu bezpłatnego na okres trwania tych ćwiczeń lub służby. W czasie trwania urlopu bezpłatnego, o którym mowa, pracownik zachowuje wszystkie uprawnienia wynikające ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia(otrzyma z jednostki rekompensatę za wynagrodzenie utracone).

Ten temat był już poruszony na forum

http://forum.infor.p...na-swiadectwie/

#13 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 29 wrzesień 2014 - 14:56

Uprzejmie informujemy, zgodnie art. 124 ustawy o powszechnym obowiązku obrony  Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. 2012 r. poz. 461 ze zm.) pracodawca udziela pracownikowi powołanemu do odbycia ćwiczeń wojskowych lub pełnienia okresowej służby wojskowej urlopu bezpłatnego na okres trwania tych ćwiczeń lub służby. W czasie trwania urlopu bezpłatnego pracownik zachowuje wszystkie uprawnienia wynikające ze stosunku pracy, z wyjątkiem prawa do wynagrodzenia.

#14 Guest_Krzyś

Guest_Krzyś
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2015 - 07:02

Potrzebuję pomocy gdzie mógłbym dowiedzieć się czy urlop bezpłatny musi byc ciągły. Np. chciałbym z niego skorzystać w poniedziąłek, środę , piątek i poniedziałek ( bez wtorku, czwartku, soboty i niedzieli - gdyż w te dni nie pracuję)) Czy we wniosku musze pisac datę od - do ( byłoby to aż 8 dni zamiast 4) czy mogę tylko wyszczególnić te konkretne dni? Wydaje mi sie to logiczne, gdyż absurdem byłoby gdyby ktos potrzebował urlop beszpłatny na dwa dni np. 7 kwietnia i potem 12 kwietnia tego samego roku i musiałby napisac wniosek od 7 do 12 kwietnia!

#15 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8395 postów

Napisano 21 sierpień 2015 - 07:06

możesz napisac wniosek o url.bezpłatny  na konkretne dni

#16 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2016 - 19:29

Witam, a co w sytuacji gdy pracownik idzie na urlop bezpłatny, ale jednocześnie w tym okresie" jest na Krusie", tzn. opłaca tam składki, czy ten okres zalicza się mu do stażu pracy?

#17 Guest_Ciekawska Asia

Guest_Ciekawska Asia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 10:34

zadam pytanie. mam zatrudniona osobę której udzielono urlopu bezpłatnego. w tym czasie ta osoba pracowała za granica. czy osoba ta majac dokumentacje o zatrudnieniu po powrocie będzie miała w moim zakładzie okres pobytu za granica zaliczony do wyliczenia urlopu osoba ta nie miała porozumienia miedzy pracodawcami.

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17700 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 10:39

zadam pytanie. mam zatrudniona osobę której udzielono urlopu bezpłatnego. w tym czasie ta osoba pracowała za granica. czy osoba ta majac dokumentacje o zatrudnieniu po powrocie będzie miała w moim zakładzie okres pobytu za granica zaliczony do wyliczenia urlopu osoba ta nie miała porozumienia miedzy pracodawcami.

Dlaczego nie zapoznasz się z artykułem na początku strony? tam znajdziesz odpowiedź - czytanie nie boli :)

#19 Guest_Ciekawska Asia

Guest_Ciekawska Asia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 10:56

ZosiaA - przeczytałam na ten temat bardzo dużo artykułów i wcale mnie to nie bolało ! Ale, jest zawsze jakieś ale. Więc chciałam się upewnić, bo być może ,mimo przeczytania kilkudziesięciu opisów jest jeden który takie sprawy wyklucza.

#20 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17700 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 kwiecień 2018 - 11:23

A ja ci powtarzam, że w artykule na początku wątku jest dokładnie sytuacja, o którą pytasz, nie trzeba wielu artykułów, wystarczy ten jeden

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych