Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto może ubezpieczyć się w KRUS

wróć do serwisu Kadry 28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515597 postów

Napisano 06 wrzesień 2011 - 04:05

Komentarz do artykułu: Kto może ubezpieczyć się w KRUS?

#2 Guest_edo

Guest_edo
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2011 - 04:05

Najciekawsze jest to ze bedac na wojskowej emeryturze w wieku 40 lat nie mam prawa byc rolnikiem,gdyz nic mi nie przysluguje.Czyli przez 25 lat do czasu otrzymania pelnej emerytury praca na wlasnym gospodarstwie nic mi nie daje.

#3 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 12 marzec 2012 - 17:52

Pseudo rolnikow w tym kraju mamy stanowczo za duzo Wyludzja ubezpieczenia w KRUS , na koszt spoleczny ,a urzedasy isedza za biurkiem i nie wiedza jak wyglada dzialalnosc rolnicza .Dzialalnosc rolnicza to warunek,zeby sie ubezpieczyc w KRUS lub otrzymac doplaty do 1 ha.Wygonic urzednikow w teren,a skarb panstwa zyska ogromne pieniadze na inny cel.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 październik 2012 - 14:01

jak się ubespieczyć

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 00:34

czy mając rente przyznaną komisyjnie moze mi odebrać krus wydając decyzje przeniesienia mnie do zus

#6 Guest_czlonek rsp

Guest_czlonek rsp
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2012 - 22:40

czyli czlonek rsp to nie rolnik chyba cos nie tak przeciez czlonek rsp to tez rolnik i co na to prawo czyli konstytucja

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 11:37

chciałam bym sie ubespieczyc w krusie mam swoje udzały 3/16 z pola wydzerrzawiłam teraz bym chciała sie ubespieczyc co mam zrobic

#8 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 21:39

posiadam niecale 2ha ziemi laki chce sie ubezpieczyc i otrzymywac dotacje czy jest to mozliwe co trzeba zrobic? CZY JESLI SIE NIEUBEZPIECZE TO NIE MOGE DOSTAC DOTACJI?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 20:06

Nabyłem spadek po rodzicach w czerwcu 2012.wcześniej byłem zarejestrowany w Urzędzie Pracy bez prawa do zasiłku. Spadek to dwie działki o powierzchni 1,600h.Jakie warunki muszę spełnić aby ubezpieczyć się w Kruzie.

#10 Guest_czlonek rsp

Guest_czlonek rsp
  • Goście

Napisano 03 luty 2013 - 22:23

moze ktos wobectego wyjasni dlaczego czlonek rsp obowiazkowo ubespieczony jest w zus a nie krus powinien zus przekazac czlonkow rsp jako rolnikow z chwila utworzenia krus

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 20:00

dotacja nie ma nic wspolnego z ubezpieczeniem

#12 Guest_rolnik czlonek rsp

Guest_rolnik czlonek rsp
  • Goście

Napisano 10 marzec 2013 - 13:07

zgodnie z obowiazujacym prawem czlonek rsp obowiazkowo musi byc ubespieczony w zus niezgodnie z prawem gdyz rolnikow ubespiecza krus a wiec zus lamie konstytucje i nikt nie wytyka tego rzadowi

#13 Guest_gabi1234

Guest_gabi1234
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 13:28

jednak dobrze jest być rolnikiem

#14 Guest_obywatel

Guest_obywatel
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 20:46

zgadzam sie z czlonkiem rsp ze zus lamie prawo a co gorsze nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci a jest organem panstwa dlatego jest to dziwne co za kraj ta polska ktura lamie prawa czlowieka

#15 Guest_fido

Guest_fido
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2013 - 16:06

jak mozna być na emeryturze w wieku 40 lat to komunistyczne nawyki!!!
DOROBOTY do 67lat jak na zachodzie darmozjady my musimy na wasze emerytury charować!!!

#16 Guest_rolnik

Guest_rolnik
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2013 - 23:08

cala prawda o prawie w polsce ustawa lamie konstytucje i nikt o tym nie mowi a gdzie wolna prasa media rolnik bo nie placi podatku dochodowego tylko rolny i kropka czyli krus a nie zus lub rowne prawa dla krus i zus

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 23:08

witam. Jestem rolnikiem i chce wziąć pracownika na swoje gospodarstwo. Mogę go wziąć do pracy i ubezpieczyć w ZUSIE na umowę o prace??..

#18 Guest_Inna

Guest_Inna
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2014 - 19:59

Gdy rodzice nie są ubezpieczeni w krusie a uprawiamy na własny rachunek troche warzyw, to czy jako dziecko po ukończeniu szkoły moge sie tam ubezpieczyć?

#19 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 09:56

To co to oznacza, że praktycznie można się ubezpieczyć w krus nie będąc właścicielem ziemi? Nie mając żadnego tytułu własności ?????????? Jak miastowy prowadzi działalność gospodarczą to musi tyle dokumentów i pozwoleń dostarczyć do urzędów i zusów, że zgłupieć można nie wspominając o 1200 zł./miesiąc ubezpieczenia!!!!!!!! GRANDA W BIAŁY DZIEŃ !!!!!!!!!!!!!

#20 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 14:56

Jakie są szanse na ubezpieczenie członka rodziny jak rolnik nie opłaca składek KRUS ??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych