Skocz do zawartości

Zdjęcie

Student na zleceniu a jego ubezpieczenie

wróć do serwisu Kadry 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515443 postów

Napisano 14 marzec 2013 - 19:33

Komentarz do artykułu: Student na zleceniu a jego ubezpieczenie

#2 Guest_Student

Guest_Student
  • Goście

Napisano 14 marzec 2013 - 19:33

Bo student to robol, który nie potrzebuje urlopu ani L4... co za chory system;/

#3 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 21 marzec 2013 - 20:19

Niech się studenci nie godzą na pracę na zleceniach, tylko na etatach, to będą mieli prawo i do urlopu i do chorobowego.
Ale za to dostaną mniejsze wynagrodzenie, bo zapłacą składki ZUS, więc coś za coś.

#4 Guest_swirus

Guest_swirus
  • Goście

Napisano 22 marzec 2013 - 09:39

teraz chyba zus trzeba bedzie od każdej umowy płacić nawet i dobrze

#5 Guest_Ayoko

Guest_Ayoko
  • Goście

Napisano 23 marzec 2013 - 00:50

przecież student dorabia i zarabia nie obciążając systemu zus; dzięki temu, że jest studentem może mieć umowę zlecenie a jego pracodawca nie jest obciązony składką zus, bo tę zapewnia mu uczelnia. Choć raz nie musi podwójnie płacić, choć nawet gdyby musiał, to i tak nic by to nie zmieniło w jego sytuacji.

#6 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 15:50

A jeśli nie zaliczyłem letniej sesji, a legitymacja jest ważna do października to można mnie zaliczać do tego grona czy już nie?

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 15:38

Doradźcie mi, co w sytuacji kiedy obroniłam licencjat (na mojej uczelni legitymację oddaje pod koniec września) i według niedawno wprowadzonego przepisu zachowuje prawa studenta do 31 października (Dz. U. nr 164, poz. 1365 z późn. zm.) a pracodawca twierdzi, że z dniem obrony tracę status studenta. Jak się ma status studenta do praw studenta? Na jakiej podstawie miałabym prawa studenta jeśli nie posiadam (według pracodawcy) statusu studenta? Help!

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 19:43

w Polsce cieżko się studiuje - raz, że w Polsce nie jest popularna prac na pół etatu (domyślam, się że to za sprawą jakiś podatków), to dwa, jak ukończy się 26 lat pracodawcy niechętniej zatrudniają :(

#9 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2015 - 08:31

W tekście jest chyba pomyłka, w miejscu "Student po ukończeniu 26 lat Jak już wspomniano student podlega ubezpieczeniom społecznym z tytułu umów zlecenia lub współpracy przy ich wykonywaniu tylko do dnia ukończenia 26 lat." powinno być, że "nie podlega" do ukończenia 26 lat

#10 Guest_Studencik

Guest_Studencik
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2015 - 11:59

A ktoś orientuje się co byłoby gdybym był zapisany na studia podjął jakąś pracę dorywczą na umowę zlecenie i powiedział, że się nie uczę i zleceniodawca odprowadzał ode mnie składki? Czy jest możliwa taka sytuacja? Chodzi np. o sytuację, że studia które zacząłem jednak mi się nie spodobały, ale oficjalnie nie zrezygnuje na uczelni tylko podejmę pracę na umowe zlecenie i przestanę poprostu uczęszczać na uczelnie. Wtedy nie powiedziałbym, że się uczę bo mogli by mnie skreślić już w czasie trwania umowy.

#11 Guest_Oliwka

Guest_Oliwka
  • Goście

Napisano 11 luty 2016 - 19:49

"Kali jeść, Kali pić" Mam wrażenie, że zdania w artykuje są dość niegramatyczne.

#12 Guest_student

Guest_student
  • Goście

Napisano 22 luty 2016 - 14:53

Taka sytuacja: jestem studentem bez ubezpienia, bo pracuje na umowie zlecenie i nie ukończyłam 26 roku życia. W pracy mnie nie ubezpieczą, bo nie spełniam warunków, na uczelni mnie nie ubezpieczą, bo pracuję i nie mam 26 lat, u ojca na bezrobociu mnie nie ubezpieczą, bo pracuję. Mam nie wychodzić z domu, bo nie mam ubezpieczenia?

#13 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 4286 postów

Napisano 22 luty 2016 - 15:05

Kto powiedział, że cię nie ubezpieczą???

Ojciec w Urzędzie Pracy ma prawo ubezpieczyć cię jako członka rodziny (dziecko studiujące). Chyba, że ojciec powiedział, że pracujesz, a nie powiedział, że na zlecenie i studiujesz, coś pomieszał w UP.

Student pracujący na podstawie umowy zlecenie nie podlega ubezpieczeniu, do ubezpieczenia zgłasza go rodzic.

#14 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 12:48

Witam, również mam taki problem - świecę się w systemie na czerwono, bo moja uczelnia nie ubezpiecza studentów, umowa zlecenie również nie pobiera składek, a po zgłoszeniu przez tatę czy mamę również są problemy (rodzice mają ciągłość pracy). CZY KTOŚ TO POTRAFI WYTŁUMACZYĆ? Czy ktoś ma podobną sytuację, i jak z tego wybrnąć?

#15 Guest_NWStudenta_pl

Guest_NWStudenta_pl
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 22:35

Pracodawcy na umowę zlecenie nie odprowadzają składek w stosunku do studentów do 26 roku życia, jak również nie oferują ubezpieczenia NW. Jest ono ważnym uzupełnieniem ubezpieczenia zdrowotnego. Pomaga odzyskać koszty leczenia żeby odwrócić następstwa wypadków, zachorowań. Studenci mogą się spotkać z ubezpieczeniem NW na uczelni, ale składka proponowana za pośrednictwem dziekanatu za masowe ubezpieczenie jest często za wysoka w porównaniu do ryzyk objętych ochroną i sumy ubezpieczenia. Lepszym rozwiązaniem jest poszukanie oferty bezpośrednio w internecie np. na nwstudenta.pl, gdzie za niższą składkę wybierzesz indywidualnie od czego chcesz się ubezpieczyć.

#16 Guest_PawełPaw

Guest_PawełPaw
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 17:17

Najlepiej samodzielnie zatroszczyć się o ubezpieczenie. Ja ubezpieczam się w mojeeu.pl. Mają ofertę skierowaną dla studentów. Składki nie są takie drogie, więc można być spokojnym.

#17 kamil.

kamil.

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 08:32

Niestety tak już u nas jest...

#18 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 17 luty 2017 - 17:19

Witam. Czy jeżeli przy Umowie Zlecenie są odprowadzane takie sam składki jak przy Umowie o Prace to jest to traktowany jako okres składkowy i wlicza się w naliczanie stażu pracy wymaganego do nabycia praw do urlopu 26 dni ??

#19 Guest_Realista

Guest_Realista
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 19:44

Kto płaci składki albo rejestruje dorosłego ucznia lub studenta w zus ? ? Fajnie ze przedsiębiorca nie musi oplacac ale co jak uczeń musi skorzystać ze szpitala

#20 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 10389 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 maj 2017 - 22:11

rodzice zgłaszają go w swoim zakładzie pracy 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych