Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zatrudniać stażystów z urzędu pracy?

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516271 postów

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:40

Komentarz do artykułu: Jak zatrudniać stażystów z urzędu pracy?

#2 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 00:40

Mam takie pytanie, ponieważ nie znalazłam jeszcze na nie odpowiedzi: czy pracodawca, który przyjął stażystę może mu wypłacać dodatkowe wynagrodzenie? W jaki sposób może się to odbywać? Pozdrawiam

#3 Guest_piotrek

Guest_piotrek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 08:17

w sposob " na lewo"

#4 Guest_zenek50

Guest_zenek50
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2013 - 09:17

to zatrudnianie stazywstów to jakaś paranoja, od kiedy trzeba potem zatrudnić taką osobę szkoda, że inne firmy te wielkie sie do tego nie stosują tylko zaraz po starżu odsyłają z kwitkiem

#5 Guest_KAROL

Guest_KAROL
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:14

Jestem tutaj nowy i widzę , że wątek obumarł. Jestem aktualnie stażystą i szokuje mnie, że szef po stażu doprowadza ,już pracowników, do zwolnienia się,  Dlaczego nikt tego nie zgłasza. A szefuńcio bierze kolejnego stażystę, i ma pracownika za darmo. Ja tego na pewno tak nie pozostawie.

#6 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 11:45

Warto poinformować o tym urząd pracy.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2015 - 17:26

stażysta podpisuje listę ,że pracuje w godz.07-15 a faktycznie w 12-godzinnym systemie zmianowym niejednokrotnie w ruchu ciągłym-kto to kontroluje i na coś takiego pozwala,oczywiście nie dziwię się stażyście że przystaje na takie warunki jeżeli chce pracować,ale hipokryzja pracodawców jest oszałamiająca.

#8 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 21:58

Tak trzymaj KAROL. Im więcej myślących ludzi którzy robią co trzeba z przedsiębiorcami wyzyskiwaczami tym sytuacja będzie lepsza. Sam jestem przedsiębiorcą ale zatrudniam tyle osób na ile mnie stać (czyli żadnej nie zatrudniam - ani na umowę ani na stażu) bo chcę być uczciwy. Nie będę się bogacił czyimś kosztem. Skromnie ale do przodu a czasem do tyłu ale przynajmniej mi ludzie dzień dobry mówią :D

#9 Guest_rybka

Guest_rybka
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 17:59

Urzędy Pracy nie powinny podpisywać umów o staże z żadną państwową instytucją, z żadnym urzędem. Tam stażysta nie uczy się niczego, jest tylko po to, by porządkować i archiwizować dokumenty. Jest bez opieki, bez swojego miejsca pracy i nie jest przygotowywany do tego, by móc samodzielnie wykonywać obowiązki na danym stanowisku i oczywiście ma od razu powiedziane, że nie ma co liczyć na pracę, a jeśli nie ma dla niego etatu, to po co wdrażać do w cokolwiek. Tego typu staże są pomyłką, stratą czasu i nic nie wnoszą. To jest upokarzanie młodych ludzi. Pracownicy też nie są skorzy, by pomagać, uczyć, wyjaśniać. Stażysta im przeszkadza, bo odrywa ich od swojej pracy. Ten system jest zły. Na tego typu staże nie powinno się przeznaczać pieniędzy.

#10 Guest_Typ.

Guest_Typ.
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 19:17

Znam takiego "pracodawcę", co jak zatrudnia nowego pracownika, to oficjalnie bierze go na staż. Gościu dostaje do ręki umówioną stawkę plus kasę za staż. A mnie ciekawi jaką ulgę na stażyście ma pracodawca.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych