Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

wróć do serwisu Kadry 22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516510 postów

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:55

Komentarz do artykułu: Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

#2 Guest_knur210

Guest_knur210
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 09:55

czy możliwe jest aby pracodawca nie udzielił urlopu ani nie wypłacił ekwiwalentu a jedynie w świadectwie pracy umieścił zapis o niewykorzystanym u niego urlopie?

#3 Guest_majka

Guest_majka
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2011 - 15:48

Dla mnie te wszystkie zawirowania prawne są niejasne. I polskie prawo pozostawia dużo pola do interpretacji, więc lepiej, żebyś sprawdziła to w sprawdzonym źródle: http://www.infor.pl/...-zwalnianie.php W takiej sytuacji lepiej wiedzieć i na przyszłość też jest się mądrym.

#4 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 09 luty 2012 - 17:39

pracodaweca wypowiedział umowę o prace w dniu 01.02.2011 umowa kończy się z dn.14.02.2012.Pracownik ma do wykorzystania 18 dni urlopu wypoczynkowego i w trakcie tego urlopu zachorował - ma zwolnienie lekarskie do .Jak w takiej sytuacji powinien zachwać sie pracodawca.Czy musi wypłacić ekwiwalent za urlop, który nie został do końca wykorzystany?

#5 Guest_ROBERT

Guest_ROBERT
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 20:33

Złożylem podanie o natychmiastowe rozwiązanie umowy o pracę. Pracodawca nie wywiązuje się z zobowiązań płacowych . Posiadam cały zaległy urlop za 2011 rok. Pracodawca odmówił mi udzielenia takiego urlopu w czasie wypowiedzenia i odmówił natychmiastowego rozwiązania umowy. Grozi dyscyplinarnym zwolnieniem. CO ROBIĆ? Nie chcę pracować za darmo i nie chę się narazic prawu bo mogę miec problemy z podjęciem następnej pracy.

#6 Guest_LOL

Guest_LOL
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2012 - 15:41

Co zrobić, przeczytaj dokładnie umowę o pracę, tam znajdziesz odpowiedź jak możesz rozwiązać tę umowę, a urlop czy go dostaniesz czy nie zależy od pracodawcy.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2012 - 13:20

Złożylem podanie o natychmiastowe rozwiązanie umowy o pracę. Pracodawca nie wywiązuje się z zobowiązań płacowych . Posiadam cały zaległy urlop za 2011 rok. Pracodawca odmówił mi udzielenia takiego urlopu w czasie wypowiedzenia i odmówił natychmiastowego rozwiązania umowy. Grozi dyscyplinarnym zwolnieniem. CO ROBIĆ? Nie chcę pracować za darmo i nie chę się narazic prawu bo mogę miec problemy z podjęciem następnej pracy.

jaką umowę podpisałeś z pracodawcą?
Każdą umowę można rozwiązać za porozumieniem stron, ale jeżeli pracodaca nie godzi się na taki tryb, to umowę możesz wypowiedzieć. Piszesz - nie chcę pracować za darmo- czy to znaczy, że pracodawca nie płaci wynagrodzeń?

#8 Guest_ass

Guest_ass
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2012 - 13:33

nie ma takiej daty: 31 czerwca

#9 Guest_pawik

Guest_pawik
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 01:18

Witam,
Jeśli z dniem 1.02.13 składam wypowiedzenie stosunku pracy z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia to za ile dni urlopu pracodawca "musi"zapłacić ekwiwalent?

#10 Guest_mapig

Guest_mapig
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 16:45

Czy jesli złoże wypowiedzenie o pracę 2 stycznia z 2 tyg. okresem wypowiedzenia , a przysługuje mi 20 dni urlopowych. Za miniony rok urlop wykorzystałam to czy pracodawca ma obowiazek udzielić mi w okresie wypowiedzenia urlopu przysługującego mi juz na nowy rok? czy mogę ten urlop zachowac i wykorzystać u nowego pracodawcy?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 09:19

Śmieszne. "Urlop wypoczynkowy to podstawowe pracownicze prawo do odpoczynku" - PODSTAWOWE!! A jednak prawa do odpoczynku nie ma!! Jestem zajechany prawie "na śmierć" - to jedna z przyczyn mojego zwolnienia się i nawet jak rezygnuje, to nie mam prawa wypocząć i np. szukać pracy. Zastanawiam się czy jak zwykle tylko w Polsce takie cuda. I co? Pozostaje dać lekarzowi w łapę? ŚMIESZNE, CHORE i KRETYŃSKIE .Chyba, że właśnie o to chodzi żeby walić łapówkami gdzie tylko się da.

#12 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 07 maj 2015 - 07:51

Witam.Konczy mi sie urlop macierzynski ale gdy zaszlam w ciaze otrzymalam wypowiedznie pracy.Czy pracodawca musi mi zaplacic za urlop w okresie gdy byla na macierzynskim?

#13 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 07 maj 2015 - 12:25

Witam.Konczy mi sie urlop macierzynski ale gdy zaszlam w ciaze otrzymalam wypowiedznie pracy.Czy pracodawca musi mi zaplacic za urlop w okresie gdy byla na macierzynskim?

W trakcie ciąży nie mogłaś otrzymać wypowiedzenia z pracy, bo to byłoby niezgodne z prawem. Domyślam się, że skończyła Ci się umowa i została przedłużona do czasu porodu. W takiej sytuacji zakład wypłaci Ci ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.

#14 Guest_kalla

Guest_kalla
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2015 - 21:10

znalazłam to czego szukałam, do tego jeszcze wzór i mam po sprawie wwww: poradnik.wfirma.pl/-urlop-wypoczynkowy-w-okresie-wypowiedzenia

#15 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2017 - 08:47

Witam. Zlozylem wypowiedzenie, i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy, ktory chcial bym wykorzysztac. Czy pracodawca moze zdecydowac, ze wyplaci mi ekwiwalent w tym czasie, czy moge wybrac urlop wypoczynkowy zamiast tego ekwiwalentu?

#16 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 403 postów

Napisano 04 grudzień 2017 - 09:00

pracodawca decyduje

#17 Guest_Indy

Guest_Indy
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2018 - 09:43

Rozwijając powyższe przykłady, co wtedy, gdy Pracodawca wypowiedział panu Tomkowi umowę o pracę, a dwutygodniowy okres wypowiedzenia upływa 31 grudnia 2008 r. Przysługiwało mu 26 dni urlopu i w bieżącym roku nie wykorzystał ani jednego dnia. Pracodawca nie chce udzielić zaległego urlopu tylko wypłacić ekwiwalent. Czyli co, decyzją pracodawcy pan Tomek nie będzie miał w tym roku ani jednego dnia uroplu?

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20420 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 12 czerwiec 2018 - 10:04

Rozwijając powyższe przykłady, co wtedy, gdy Pracodawca wypowiedział panu Tomkowi umowę o pracę, a dwutygodniowy okres wypowiedzenia upływa 31 grudnia 2008 r. Przysługiwało mu 26 dni urlopu i w bieżącym roku nie wykorzystał ani jednego dnia. Pracodawca nie chce udzielić zaległego urlopu tylko wypłacić ekwiwalent. Czyli co, decyzją pracodawcy pan Tomek nie będzie miał w tym roku ani jednego dnia uroplu?

Ano właśnie tak, decyduje pracodawca

#19 Guest_Jadzia

Guest_Jadzia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 05:21

Co w przypadku wypowiedzenia umowy i pracę na czas nieokreślony z powodu upadłości likwidacji firmy po urlopie macierzyńskim ,gdy zaległy niewykorzystany urlop to 60 dni czy mam prawo iść w tym czasie na l4

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2018 - 05:42

Co w przypadku wypowiedzenia umowy i pracę na czas nieokreślony z powodu upadłości likwidacji firmy po urlopie macierzyńskim ,gdy zaległy niewykorzystany urlop to 60 dni czy mam prawo iść w tym czasie na l4

Jeżeli jesteś chora to masz prawo, czemu nie?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych