Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracodawca może zwiększyć wymiar urlopu?

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516480 postów

Napisano 15 maj 2012 - 10:18

Komentarz do artykułu: Czy pracodawca może zwiększyć wymiar urlopu?

#2 Guest_Lusi

Guest_Lusi
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 10:18

Jeśli zatrudniłam się po kilkuletniej przerwie u tego samego pracodawcy, to czy przysługuje mi 20, czy 26 dni urlopu tak jak przed tą przerwą?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 13:16

Jeśli zatrudniłam się po kilkuletniej przerwie u tego samego pracodawcy, to czy przysługuje mi 20, czy 26 dni urlopu tak jak przed tą przerwą?

jeżeli podjęłaś pracę w ciągu roku to masz prawo do urlopu proporcjonalnego za przepracowane miesiące. Np. pracujesz od maja, to masz prawo 8/12*26 dni - 18 dni, przy pełnym etacie.Jeżeli pracujesz od stycznia, to przysługuje nadal 26 dni.
Pytanie - czy w tym roku, przed podjęciem tej pracy, byłaś zatrudniona na umowę o pracę? Jeżeli tak, to ile wykorzystałaś dni urlopu ? Bo jeżeli np. 26 dni, to nie będziesz miała prawa do urlopu w tym roku u obecnego pracodawcy.

#4 Guest_Pytający 2019

Guest_Pytający 2019
  • Goście

Napisano 07 listopad 2019 - 09:41

Jest to stary artykuł. Czy jest to nadal aktualne? Jak to się odnosi do kodeksu pracy Art. 1553. § 2. "Wymiar urlopu należny pracownikowi w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć wymiaru wynikającego z art. 154 § 1 i 2."

#5 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2020 - 17:15

Pytający 2019 zadał interesujące pytanie tylko numerki się pokręciły :) powinno być: Art. 154 § 3 "Wymiar urlopu należny pracownikowi w danym roku kalendarzowym nie może przekroczyć wymiaru wynikającego z art. 154 § 1 i 2." jak można interpretować ten zapis i czy ktoś wie kiedy się pojawił? Może był od zawsze?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych