Skocz do zawartości


Zdjęcie

Potrącenie z ekwiwalentu za niewykorzystany urlop


wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 515941 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 09:54



Komentarz do artykułu: Potrącenie z ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

#2 Guest_zuzia2012

Guest_zuzia2012
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2012 - 09:54

czy od ekwiwalentu za urlop potrącamy zaliczke na podatek dochodowy

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 12:57

Tak od ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy potrącamy zaliczkę na podatek dochodowy.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 14:19

Czy od ekwiwalentu za urlop należy potrącić alimenty jeśli były już potrącone przy wynagrodzeniu?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 12:10

Czy od ekwiwalentu za urlop należy potrącić alimenty jeśli były już potrącone przy wynagrodzeniu?

Należy i jak wół stoi to napisane w powyższym artykule, który najpierw należy przeczytać, a potem zadawać pytanie.



#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 16:14

Witam, z dniem 09 listopada rozwiązałam umowę o pracę i przysługuje mi ekwiwalent za urlop w wysokości 3000 netto oraz wynagrodzenie za prace za okres od 1-9 listopada które zostało wyliczone na 600 netto. Pracodawca wypłacił mi 1530 brutto.Posiadam zjęcie niealimentacyjne. Wydaje mi się, że nie słusznie. Proszę o poradę.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 16:28

A te twoje wyliczenia netto to skąd się wzięły?
Trudno, nie wiadomo..... Za to wiadomo, z tych kwot, że pracodawca dobrze policzył

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:31

Kwoty netto są z listy płac. A więc jak się ma do tego ten wyrok:W wyroku z dnia 29 stycznia 2007 r., sygn. akt: II PK 181/06 Sąd Najwyższy stwierdził, że z ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nie mogą być potrącane bez zgody pracownika wyrażonej na piśmie inne należności, niż określone w art. 87 § 1 Kodeksu pracy. Proszę o wyjaśnienie bo chyba źle interpretuje.



#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2018 - 17:59

Kwoty netto są z listy płac. A więc jak się ma do tego ten wyrok:W wyroku z dnia 29 stycznia 2007 r., sygn. akt: II PK 181/06 Sąd Najwyższy stwierdził, że z ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop wypoczynkowy nie mogą być potrącane bez zgody pracownika wyrażonej na piśmie inne należności, niż określone w art. 87 § 1 Kodeksu pracy. Proszę o wyjaśnienie bo chyba źle interpretuje.

Uwzględniając jeszcze ten artykuł § 4. Potrącenia, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3, nie mogą w sumie przekraczać połowy wynagrodzenia, a łącznie z potrąceniami, o których mowa w § 1 pkt 1 - trzech piątych wynagrodzenia. Niezależnie od tych potrąceń kary pieniężne potrąca się w granicach określonych w art. 108.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych