Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co pracownik może zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy

wróć do serwisu Kadry 72 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 515872 postów

Napisano 10 wrzesień 2009 - 20:22

Komentarz do artykułu: Co pracownik może zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy?

#2 Guest_miki

Guest_miki
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2009 - 20:22

jestem pracownikiem zatrudnionym na umowę na czas nieokreślony pracują zemną 3 osoby pracujące na czarno i pozbawia mnie to pracy czyli jestem odsuwany i wysyłany do domu że niema dla mnie pracy jakie wykroczenia popełnia mój szef i czy oni majom większe prawa proszę o pomoc

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 22:32

Witam mam koleżankę nie wiele może zrobić pracuję w Silesii w Katowicach, bardzo jej na pracy zależało, ale to co się tam wyprawia nie pokoi mnie chciałabym jej pomóc ona się boi utraty pracy, ale po kolei. Chodzi o to, że podpisała ponad miesiąc temu umowę której do dziś nie otrzymała, nie może też liczyć na paski z wypłaty, kierowniczka mimo jej próźb wysyła jej pieniądze przekazem pocztowym do domu, a nie na konto. Ponadto chociaż pracuję na magazynie ma liczyć pieniądze, co gorsze jest strasznie traktowana przez kierowniczkę zresztą nie tylko ona. Chciałabym jej pomóc, ale nie wiem jak:(

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2009 - 22:34

Co robić w takiej sprawie w/w.

#5 Guest_gościnnie

Guest_gościnnie
  • Goście

Napisano 17 listopad 2009 - 23:13

mam pytanie? czy składając skargę do PIP i prosząc o kontrolę poniewaz zostało powaznie naruszone zarówno prawo pracownika jak i karne pracodawca bedzie wiedział kto zgłaszał donos? czy poniose odpowiedzialnosc za to?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2009 - 21:50

witam czy zna ktos numer do PIP?

#7 Guest_asia15

Guest_asia15
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2010 - 19:08

Witam mam pytanie czy pracodawca moze obciażać pracownika za przeterminowany towar ktory zostal kupiony z krotka data waznosci? Pracownik nie na podpisanej odpowiedzialnosci

#8 Guest_krzysztof C

Guest_krzysztof C
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2010 - 14:17

pracuje na PKP cargo sa w Bydgoszczy ul inwalidów odnoszę wrażenie ze ten sektor został zapomniany przez PIP nie pamiętam aby odbyła sie w mojej firmie jakaś kontrola .a przydała by sie takowa ponieważ często naruszane sa prawa pracownika i przepisy bhp pracuje na stanowisku maszynisty na którym nie obowiazuja zdane zasady lub nie maja obowiązywać dla wygody pracodawcy warunki socjalne na lokomotywach sa wręcz tragiczne . Zmuszani jesteśmy do pracy w nadgodzinach i poza harmonogramem pracy cos takiego jak grafik praktycznie istnieje tylko ma papierku .JESLI KTOS TO PRZECZYTA Z INSPEKTORÓW PROSZE O POMOC . pisze to anonimowo poniewasz pracuje 25 lat na pkp i nic innego nie potrafie robic lubie ten zawód i boje sie o utrate stanowiska .POZDRAWIAM

#9 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2010 - 16:36

ja również pracuję na lewo od połtora roku w fitnes clab bydgoszcz nie jestem z tego dumna wiec kilka razy rozmawialam z szefem o jakis papier ale nic z tego /jesli on sie nie martwi to kila mnie to /ja mam kaske na reke a ubezpiecza mnie i dzieci maż /szef jest zadowolony bo mimo ze robie na czar.... to idzie mi zawsze na reke jak zaden inny pracodawca / czemu mam nie skorzystać skoro inni tez nie przestrzegaja zasad

#10 Guest_miska 22

Guest_miska 22
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2010 - 20:46

musicie się zorientować jak to u was w regionie działa ten PIP czy to żetelna firma czy nie czy nadal biorą łapówki bo jak nie biorą to wszystkie skargi możecie tam kierować np.z Oleśnicy sanepid wychodzi ze sklepu z kontroli z pełnymi torbami

#11 Guest_bigos

Guest_bigos
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2010 - 21:33

Cześć :)
Proste i skuteczne wystarczy trochę cierpliwości [0]
Przysięgam to działa, jak zaczniecie to będziecie jeszcze raz zaczynać.

Przemyśl to logicznie.

Zróbmy to, co w opisie a gwarantuje ze zarobicie kilka tysięcy nic nie ryzykując.

ODE MNIE:

PRZECZYTAJ, MYŚLĘ ŻE WARTO POŚWIĘCIC 10MIN, JA W TO WSZEDŁEM MÓWIĄC 5 ZETA TO LEDWO BROWAR W
PUBIE, WIĘC NA PEWNO NIE
ZBIEDNIEJĘ :) BEZ RYZYKA NIE MA ZYSKU :) MIŁEJ LEKTURY, JA PRZECZYTAŁEM 3 RAZY I SIĘ
PRZEKONAŁEM. JEST TO DOSC CIEKAWE, JEDNAK CHYBA DLA LUDZI INTELIGENTNYCH I UCZCIWYCH, KTORZY
SĄ W STANIE POJĄC CAŁĄ TĘ ZASADĘ - NA JAKIEJ WSZYSTKO SIĘ OPIERA....

WNIOSKI I UWAGI ODEMNIE....

Wczytując się w tekst zauważysz ze trzeba wpłacić 5 zeta, można pomyśleć... "A to ja będę
sprytniejszy, i nie wpłacę tych 5 zł, zrobię jak mi karzą - ale po co płacić?" - jasne...
Ale pomyśl, ze jak przyjdzie twoja kolej, to ludzie też tak pomyślą - a wówczas TOBIE nie
będzie do śmiechu :) więc myślę ze to w interesie każdego "oddać" tę piątkę :) Przecież to
serio nie pieniądz.....Pół paczki fajek...?? no halo....

Jeśli powiedzmy wpiszecie się na pierwsze miejsce to oczywiście wpłaci ktoś pieniądze od
razu, ale ile osób nakłonisz? 10? 20? 50? I to tyle, oni cie wykasują z pierwszego miejsca i
koniec. A jeśli zrobisz jak w instrukcji to nie będziesz u 10, 20 czy 50 osób bo tych osób
znajomi i inni i kolejnych i kolejnych znajomi i inne osoby którzy jak w drzewie
genealogicznym rozprzestrzenią cię w bardzo wielkiej liczbie itd. A taka nastąpi jak
będziesz na pierwszym miejscu (przesunięty przez innych). Wiec wpisz się na koniec listy a
pierwszą kasujesz.

Pisząc to – wpłaciłem już 5 zł dla innego użytkownika i mam nadzieję że lecąc tym
systemem nikt nie będzie kantował i wszyscy zyskamy :)

Wniosek nr dwa:) jeśli system się okaże sprawny.... - to nic nie stoi na przeszkodzie aby
kontynuować go kilkakrotnie

WIĘC DO DZIEŁA, NIE ŻEBYM NAMAWIAŁ - ALE POCZYTAJ :) - TO MA RACJĘ BYTU,
SENS I LOGIKĘ - JEŚLI NIKT NIE BĘDZIE KANTOWAŁ :)

Witam.
Przeczytaj tę stronę do końca a gwarantuję, że nie pożałujesz!!!
Nie zmarnuj swojej szansy!!!
Nie przejmuj się, że tekst jest trochę długi! Warto przeczytać!!!

TO NIE ŻADEN ŻART!!! GDYBY LUDZIE NAPRAWDĘ ZROBILI TAK JAK JEST NAPISANE
BYŁOBY PIĘKNIE, ALE NIESTETY WIĘKSZOŚĆ UWAŻA ZE TO ŻART, ALE PROSZĘ WZIĄĆ TO NA LOGIKĘ....
NA ZDROWY ROZUM….

Nie wierzysz? To oczywiste, kto da 15000 zł za nic? A jednak.
Po pierwsze nie za nic, bo wkład wynosi 5 zł po drugie potrzebujesz troszkę pracy dosłownie
20 - 30 minut jednorazowo (np. dziś albo jutro !)
Zarobisz jak każdy, kto bierze w tym udział ok. 15000 zł w okrągły miesiąc! (ja dokładnie
zarobiłem 2135 zł w niecały tydzień - 30 minut! Opłacało się.)

Ten sposób wymyślił Roberto T. Kiyosaki - najbogatszy inwestor na świecie, który w dodatku
nie ma pracy... i tak się rozeszło aż trafiło do mnie i do Ciebie!
Opowiem jakie to łatwe i proste, ale jeśli nie masz teraz 5 minut żeby spokojnie o tym
przeczytać zapisz tę stronę i wróć kiedy będziesz miał czas : )

Tak więc pomyśl czy warto się troszkę zaangażować - to zależy od Ciebie.
Gdy opowiedziałem o tym kolegom, wyśmiali mnie...
A jednak wziąłem w tym planie udział. Moi znajomi wyciągnęli się jak zobaczyli moje konto, a
mówiłem od razu wejdźcie w to, wiadomo nawet znajomi czasami są nie ufni. He, teraz się z
tego śmieje.... Jak sobie przypomnę ich miny, jak opowiadali o tym gdy zajrzeli na konta. Z
resztą mi też gęba opadła jak zobaczyłem konto! A moje konto wciąż rosło i dalej rośnie!

Nawet teraz jak to pisze, dziwi mnie ile osób musi ciężko pracować by utrzymać dom, swoje
dzieci lub po prostu zbiera na kino lub komputer.
Dziękuję teraz temu, kto wysłał mi tę wiadomość i przedstawił mi ten pomysł, dziękuję że
nakłonił mnie do tego, aby zrobić jeden mały skok w bok od szarego życia i zainwestować
pieniądze (kurcze-jakie pieniądze, 5 zeta to browar w knajpie..) po to by włożone -
pracowały dla mnie - a nie ja na te pieniądze.

Teraz udowodnię Ci, że jest to LEGALNY BIZNES!!!

Nie potrzebujesz niczego sprzedawać! Nie potrzebujesz rozmawiać o tym z przyjaciółmi,
rodzina lub z nikim innym (chyba, ze chcesz).
W dodatku, jeśli jesteś nieśmiały(a) to problem masz z głowy - bo nie musisz mieć
bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Ktokolwiek, kto trzyma rękę na pulsie może
osiągnąć sukces i wzbogacić się o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli wierzysz, że każdy ma
swoje pięć minut to po prostu zrób krok po kroku tak jak jest to napisane poniżej!

To Twoja szansa na zmianę Twojej przyszłości!

To jest NAJTAŃSZA, NAJSZYBSZA I NAJPROSTSZA droga do zarobienia prawdziwych pieniędzy przez
Internet w tak KRÓTKIM czasie.

OK to zaczynamy, bo się rozgadałem. Ten program działa i nieważne z jakiego kraju jesteś
albo w jakim przebywasz. NIE ważne ile masz lat. I na dodatek NIE będziesz potrzebował
specjalnej wiedzy lub talentu. NIE będziesz przeglądał stron internetowych, NIE będziesz
nigdzie dzwonił, klikał, lub SPAMował, NIE będziesz także płacił za reklamy itp.

Wszystko czego potrzebujesz to:
- Konto w banku (najlepiej z możliwością obsługi przez Internet, ale niekoniecznie),
- Około 20-30 minut twojego czasu jednorazowo!
- Jeżeli masz chociaż 13 lat, to możesz założyć swoje własne konto w banku. Nie wierzysz? Proponuje ci mBank.

KROK 1

Niezaprzeczalne prawo natury jest takie, żeby zarobić musisz cos od siebie dać!

Więc pierwsze co musisz zrobić to zainwestować TYLKO 5 ZŁ.
Jak mówi Robert T. Kiyosaki- "jeśli nic nie zainwestujesz - nic większego nie zyskasz!".

Im szybciej zainwestujesz tym szybciej zaczniesz zarabiać z powiększającą się rzeszą ludzi!

Tak więc, przelej 5 zł na PIERWSZE znajdujące się poniżej konto bankowe, nazwę odbiorcy wpisz: xxx a jako Tytuł wpisz:
" pieniądze z sieci "
CHCE, ŻEBYS WIEDZIAŁ(A), ŻE JEST TO PO TO, ABY UTRZYMAC TEN PROGRAM LEGALNYM!

To naprawdę proste!!! Gdy przelejesz 5zł na pierwsze konto z poniższej listy, to możesz już
się szeroko uśmiechnąć:) Nie wiem czy wiesz, ale już czerpiesz z tego programu wielkie
korzyści. Nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Oto obecna lista:

1. Nr konta: 91 1090 2385 0000 0001 0148 4612
2. Nr konta: 88 1090 2385 0000 0006 0600 6207
3. Nr konto: 88 1089 7848 4884 4483 0000 8200
4. Nr konta: 93 1388 8484 9848 0000 8472 8393
5. Nr konta: 90 5899 0000 7654 7575 2054 3535

5. Nr konta:
PAMIĘTAJ! Wpłać 5 zł na konto nr.1 i jako nazwę odbiorcy wpisz "xxx"
(ze względu na ochronę danych, a jeżeli dobrze przepiszesz numer konta to pieniądze i tak
dojdą...)

KROK 2

Gdy już przelałeś 5 zł na konto znajdujące się na 1. miejscu listy następną rzeczą..., którą
musisz zrobić to zrobić kopię tej strony (tekstu na niej zawartego).

Później konto nr.1 skasuj , a na sam dół dopisz SWOJE KONTO w ten sposób będzie znów 5 kont,
a każdy przesunie się o jedno oczko w górę, przenumeruj je na koniec od góry 1, 2, 3, 4, 5 i
stanie się tak że pod nr 5 jest twój nr konta.

NIE WPISUJ SWOJEGO NUMERU KONTA NA 1. POZYCJI, PONIEWAŻ SAM NA TYM STRACISZ

(wyjaśniłem to na początku i czytaj dalej). NIE BĄDZ ZACHŁANNY!!!

Robisz to wszystko po to by wysłać ten cały tekst ponownie (korzystając z twojej książki
mailowej albo reklamować na swojej stronie WWW - tak jak ja zrobiłem) do np. 40 osób
(zapamiętaj, że 40 osób to dobra liczba do wzbogacenia się, ale możesz zareklamować to w
darmowy sposób w Internecie przez co więcej ludzi to zobaczy i możesz więcej zarobić!!!

POTRZEBUJESZ DOWODÓW?

Tutaj są przykładowe 4 osoby, oczywiście NIE są to wszystkie, które brały udział w tym
programie i które zainwestowały nic innego jak 5 zł i 30 minut swojego czasu.

"Jaki wspaniały plan! Zrobiłem! wszystko co mi poradziliście z jakieś 3 tygodnie temu i co
prawda nie udało mi się uzbierać 15 000 o których mówiliście, ale te 9135zl tez mnie
powaliły, a jest jeszcze tydzień!! "
Tomasz Watorek , Warszawa

Cześć. Tu Justyna! No cóż, co mogę powiedzieć? DZIĘKUJĘ BARDZO BARDZOOO MOCNO wysłałam 40
maili tak jak mówiliście i w sumie zapomniałam o całej tej sprawie bo tak naprawdę nie
wierzyłam w to, a te 5 złotych to
jeszcze nikogo nie uratowało. Ale jak zobaczyłam moje konto po kilku tygodniach to się
załamałam!!!!!
W tym dobrym znaczeniu! Było tam prawie 15 000 złotych!!! I jak ja to teraz wydam tak
szybko? Przecież za kolejnych 30 dni będę mieć tego więcej!!! Dziękuje jeszcze raz!!!!"
Justyna Tojan, Strzelce Opolskie

"Byłem zaskoczony kiedy zobaczyłem moje konto !! Przez 3 tygodnie na moim koncie znalazło
się 9440zl. Na początku myślałem, że to jakiś błąd wkradł im się do kompów. Ale potem
wypłaciłem pieniądze i kupiłem sobie
super kompa !!! Nareszcie !! ! Dzięki, dzięki, dzięki!!!
Ryszard Bodler, Gdańsk

A tutaj troszkę matematyki:

Kiedy wyślesz swoje maile (lub rozpowszechnisz tę stronę w inny sposób, będziesz na 5
miejscu listy. To najlepsza pozycja po to by zarobić poważne pieniądze! Żaden inny program
nie daje tak wysokich i realnych pieniędzy z różnych powodów, które wytłumaczę poniżej. Jak
długo będziesz wysyłać tę wiadomość do ludzi, którzy będą zainteresowani programem, możesz
spodziewać się, że średnio odpowie na nie 25% ludzi.
Ale bądźmy bardziej pesymistyczni i dajmy na to, że tylko 12,5%, dla utrudnienia.

Gdy wyślesz 40 maili do różnych osób, możesz spodziewać się ze 5 z nich zrobi dokładnie to
co Ty (12,5% z 40= 5).

Ale tym razem twój numer konta przesunie się na 4 pozycje . Wówczas już będzie o tym
programie wiedziało 200 osób (5 x 40).

Z tych 200 ludzi, udzieli się 25 (12.5% z 200=25), więc dalsze 1000 maili (25 x 40),
podniosą Twój numer konta na 3 pozycje.

Z tych 1000 ludzi, możesz spodziewać się, ze udzieli się 125 osób (12.5% z 1000=125), więc
dalsze 5000 maili

(125 x 40) podniesie Twoje konto na 2 pozycje w liście.

A z tych 5 000 ludzi, możesz spodziewać się 625 osób , które się udziela (12.5% z 5000=625),
więc kolejne 25 000 osób (625x40) podniesie TWÓJ NUMER KONTA NA 1 POZYCJĘ!!!

I teraz, z 25 000 ludzi, możesz spodziewać się, ze 3125 z nich odpowie (12.5% z 25
000=3125).

A w tym czasie to Ty będziesz na 1 miejscu!!! Więc dostaniesz: 15 625 złotych!!! (3125 x
5zł).

Więc, jak Twój numer znajdzie się na 1 pozycji przez kolejne kilka dni, to będzie Twój czas
na to by zbierać pieniądze! Przez serie 30 dni, te pieniądze będą wysłane przez kilka
tysięcy ludzi tak jak Ty to zrobiłeś!!!

Powodzenia, PROSZĘ, nawet, jeśli się nie zdecydowałeś(aś) jeszcze, nie wyrzucaj tego tekstu.
DOBRZE CI RADZĘ!!

Mało, kto wierzy ze można tyle! zarobić, ludzie są bardzo sceptycznie nastawieni do takich
spraw, ale to jest naprawdę realne, a te 5 zł "zaryzykować" to nie dużo. Dlaczego w
cudzysłowie? Bo jeżeli zrobisz to, co było napisane wyżej, nie ma żadnego ryzyka! Tylko
zysk!
Zachęcam Cię jeszcze raz do wzięcia udziału w tym! wspaniałym planie!

Na pewno nie pożałujesz! Pozdrawiam!!

PAMIĘTAJ, wyślij tylko 5zł na konto numer 1, po czym skasuj je wpisując swoje konto na sam
dół listy automatycznie przesuną się wszyscy o oczko w górę i przenumeruj je od góry 1, 2,
3, 4, 5 i stanie się tak że pod nr 5 jest twój nr konta

Nie bądźmy zachłanni!! Na każdego przyjdzie czas w miarę przesuwania się listy! KAŻDY
zarabia, jeżeli łańcuszek będzie solidnie prowadzony

! NIE ZMIENIAJ FORMY LISTU !

A teraz od siebie:

jak chcecie możecie to wyciąć przy wysyłaniu dalej, wpłaciłam te symboliczne 5zl (to nie są
znowu takie duże pieniądze) po pewnym czasie zapomniałam o tym i uwierzyłem w to dopiero
wtedy gdy przy wybieraniu pieniędzy w bankomacie na wyświetlaczu zobaczyłem gigantyczną
sumę, następnie poszłam do banku aby się upewnić czy to nie jakaś pomyłka i pani
powiedziała mi że w ciągu tych paru tygodni ponad tysiąc osób wpłaciło mi po 5zl. I
pamiętajcie jeśli będziecie postępować zgodnie z tymi krokami dorobicie się niezłej sumki i
nie próbujcie nic zmieniać gdyż może to zachwiać całym systemem, Postarajcie się to wysłać
do jak najwięcej liczby osób.

#12 Guest_-praw-magas07

Guest_-praw-magas07
  • Goście

Napisano 10 październik 2010 - 15:07

Moim zdaniem jest to ryzyko pracodwcy, zatem pracownik za przeterminowany towar w sklepie lub w magazynie np. źle wietrzonym nie odpowiada

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 październik 2010 - 15:10

witam czy zna ktos numer do PIP?

#14 Guest_Seven

Guest_Seven
  • Goście

Napisano 02 listopad 2010 - 15:04

Witajcie!!

Co do opisywanych przez Was problemów w sprawie zatrudnienia, warunków BHP itp. i skarg do PIP - to oczywiście istnieje możliwość złożenia skargi anonimowo! Czy tak czy inaczej Inspektor i tak nie zdradzi kto takową skarge napisał. Ot przyjdzie na rutynową kontrolę i przebada sprawę zaczerpując przy tym opinii pracowników.

Żeby skontaktować się z PIP proszę odwiedzić stronę:
http://www.bip.pip.g...orady_wszystkie

Mam nadzieję że pomogłem.
Pozdrawiam !!!

#15 Guest_Gość 19

Guest_Gość 19
  • Goście

Napisano 11 luty 2011 - 22:26

Witam mam pytanie
pracuje w firmie lewiatan kraków .Pracowałem przez 10 lat na stanowisku kierowniczym a teraz dostałem wypowiedzenie oczywiście z datą 3 dni wcześniejszą niż powinna być wpisana na wypowiedzeniu .Oczywiście na wypowiedzeniu wpisano za porozumieniem stron choć ja o niczym nie wiedziałem " porozumienie stron-śmieszne "i nic nie podpisywałem .pracodawca zaoferował mi stanowisko w innym sklepie oddalonym znacznie od poprzedniego miejsca pracy i za mniejszą stawke jako kasjer . Czy takie wypowiedzenie jest poprawne a jak nie gdzie coś takiego można zgłosić .
Za odpowiedzi z góry dziękuje

#16 Guest_otylia06

Guest_otylia06
  • Goście

Napisano 18 luty 2011 - 17:18

Witam.moja sytuacja wyglada natepujaco.pracowalm 4 miesiace zatrudniona przez agencje pracy tymczasowej co wiaze sie z tym ze umowy mialam przedluzane co 15 dni.nie zawsze jednak przychodzily one na czas zazwyczaj z opoznieniem.w groniu moje dziecko trafilo do szpitala w zwiazku z czym bylam na zwolnieniu szpitalnym wystawionym na dziecko.umowe mialam od 1 do 15 gudnia a zwolnienie od 12 do 17 grunia.po zwolnieniu wrocilam do pracy pracowalam 4 dni od 18 do 21 grudnia. przez przypadek dowiedzialam sie ze juz nie powinnam przychodzic poniewaz agencja pracy tymczasowej zalozyla z gory ze skoro poszlam na zwolnienie to juz nie wroce.jednak wystawila mi umowe od 18 do 21 grudnia.miedzy tymi umowami mam 2 dni przerwy wynikajace ze zwolnienia.od 22 grudnia jestem na zwolnieniu chorobowym poniewaz sie lecze.zus jednak poinformowal mnie ze podstawa do naliczania zasilku choroboweg beda te 4 dni od 18 do 21 pomimo ze wczesniej pracowalm 4 miesiace do 15 grudnia to ich sie nie bierze pod uwage.zatem zasilek bede miala naliczany od 153 zl.czy to jest zgodne z prawem?czy nie da nic zrobic zeby podstawa do naliczania zasilku chorobowego byla wyzsza? czypracodawca nie mogl mi wypisac umowy gdy bylam na zwolnieniu i czy powinien mnie poinformowac zebym juz nie wracala do pracy po zakonczeniu zwolnienia.bardzo prosze o odpowiedz ogromnie mi zalezy .

#17 Guest_przemek

Guest_przemek
  • Goście

Napisano 22 marzec 2011 - 21:02

mam problem z taka sprawa
pracowalem w firmie 3 lata po 3 latach skonczyla mi sie zdolnosc do pracy i wyslali mnie na badania niestety lekarz nie podpisal mi zdolnosci do pracy. mialem chorobowe od 17 lutego do 21 marca dzien pozniej zadzwonilem ze chce przyjechac po swiadectwo pracy powiedziano mi ze nie dostane poniewaz przysluguje mi 3 miesieczne wypowiedzenie i mam wypowiedzenie 3 miesieczne ale nie mam zdolnosci i nie moge chodzic do pracy . musze czekac na swiadectwo pracy do 30 czerwca chociaz nie chodze do pracy a mam wypowiedzenie czy to jest mozliwe? prosze o pomoc

#18 Guest_nemo

Guest_nemo
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2011 - 18:49

zlozylem skarge na mojego pracodawce i to calkiem oficjalnie,poniewaz nie wyplacal mi pieniedzy w calej naleznej kwocie,kilka razy dzwonilem do niego i prosilem o uregulowanie zaleglych pieniedzy nic to nie dawalo w koncu podczas kolejnej takiej rozmowy powiedzialem mu ze rozwiazuje z nim umowe o prace poniewaz sie nagminnie z niej nie wywiazywal zazadalem wystawienia swiadectwa pracy czego nie uczynil i przestalem przychodzic do pracy,za darmo przeciez nie bede pracowal logiczne chyba,jakiez bylo moje zdziwienie kiedy otrzymalem pismo z inspekcji pracy w ktorym to opis sytuacji wygladal zupelnie inaczej,wedlug pani inspektor ktora przeprowadzala kontrole,moj pracodawca byl wpozadku nie zalegal z zadnymi piniedzmi a umowe o prace rozwiazal ze mna bez wypowiedzenia z powodu ciezkiego naruszenia przeze mnie obowiazkow pracowniczych tj ze pozycilem prace,szok dla byl niesamowity,wszystko zostalo obrocone przeciwko mnie a przeciez to ja zlozylem skarge na szefa nie odwrotnie,nie otrzymalem ani swiadectwa pracy ani zaleglych pieniedzy,moj pracodawca po prostu mnie oszukal a inspektor nie mial zadnych zastrzezen,swiadectwo pracy wyslal mi poczta tylko nie dotarlo do mnie ale taki argument wystarczyl pani inspektor,ktora uznala ze z obowiazku dostarczenia swiadectwa pracy rowniez sie wywiazal,jedyne co mi pozostalo to tylko pozew cywilny przeciwko bylemu szefowi bo sad pracy tej sprawy nie rozpatrzy bo termin minal,tak mnie oszukal moj byly pracodawca

#19 Guest_ona

Guest_ona
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2011 - 00:01

A mój pracodawca ma głęboko gdzieś czas pracy, urlopy i nas pracowników. Wszystko tylko pięknie wygląda na papierze, a w rzeczywistości to szkoda gadać. Inspektor nie dopatrzył się żadnych uchybień, chociaż wystarczyło spojrzeć tylko na czas otwarcia sklepu i policzyć ile godzin musimy pracować.ale widocznie to za trudne. I tak pracujemy nadal , bo nawet nie ma się komu poskarżyć, to mały sklep, nie mamy związków, jak w marketach, a pracujemy ciężko i długo.

#20 Guest_lol

Guest_lol
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 19:25

Skargi anonimowe nie są rozpatrywane, PIP nie może podać nazwiska donosiciela, ale przecież w praktyce pracodawca bez trudu się domyśli kto się skarżył. Ostatnio zrobiłem małe rozpoznanie wśród inspektorów. Prawda jest taka, że są zatrudniani po znajomości, mało kto ma inż., a takie kwiatki jak inspektor po "stosunkach" międzynarodowych to codzienność.

W zasadzie są oni w stanie sprawdzić jedynie papierki jak tam jest wszystko zgodnie z KP to ich wiedza się kończy, choćby rzeczywistość była inna. Nie są w stanie rozróżnić napięcia od natężenia, skontrolować maszyn czy urządzeń. Np. ważne, że jest instrukcja obsługi maszyny co tam napisane i tak ich przerasta.

Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych