Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy wykaz chorób zawodowych

wróć do serwisu Kadry 65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516207 postów

Napisano 13 sierpień 2009 - 02:06

Komentarz do artykułu: Nowy wykaz chorób zawodowych

#2 Guest_Gonia

Guest_Gonia
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2009 - 02:06

A co z chorobą psychiczną?? To jest najbardziej społeczna choroba!! Zwłaszcza pracując na poczcie!! Po 14 latach pracy w tej instytucji, dorobiłam się choroby psychicznie- boję się ludzi, a w zamian zaproponowali mi posadę listonosza!! To jest parodia!!

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2009 - 20:04

wejdz prosze w bhp i sprobuj mi odpowiedziec

#4 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 21:46

Choroby psychiczne to także nerwice. Co z tą chorobą u nauczycielo. pracuję 27 lat i chyba zacznę bić dzieciaków tak mnie denerwują, apierdoły rządzace stawiają coraz wyższe wymagania.

#5 Guest_bruno

Guest_bruno
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 22:31

jak to nie można określi pylicy u górników
pracuję 26 lat pod ziemią
od 23 lat w przodku
ostatnio robiłem prześwietlenie płic 19 lat temu
i wykryli mi lewoskrętne skrzywienie kręgosłupa
od 5 lat bardzo się męczę po dłuższym spacerze lub wchodzeniu na 4 piętro w bloku
miesiąc temu byłem na badaniu okresowym
powoedziałem lekarzowi że coś chyba mam z płucami
usłyszałem że to normalne po tylu latach pracy pod ziemia
i na tym to się skonczyło
myślę że zostało mi jeszcze jakieś 3---5 lat życia..
papa

#6 Guest_aśka

Guest_aśka
  • Goście

Napisano 24 listopad 2009 - 21:17

W okresie od 26 maja 2009 roku do 3 września 2009 roku przebyłam dwie operacje kanału nadgarstka obu rąk.Po zapoznaniu się z wykazem czy mogę sugerować chorobę zawodową( od 30 lat pracownik umysłowy ,ciągła praca obu rąk). Zasugerowano mi ,że mogę czynić starania o jednorazowe odszkodowanie .

#7 Guest_XYZ

Guest_XYZ
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2010 - 14:37

czy przewlekłe zapalenie nadkłykcia kości ramiennej jest także chorobą zawodową w rolnictwie? ?

#8 Guest_Ryś

Guest_Ryś
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 01:17

ja pracowałam 36 lat jako kanalarz i teraz musze nosic ciemne okulary bo zle widze w swietle dziennym, chodze zgarbiony bo kanały niskie to sie garbiłem, nie mam palca małego u lewej nogi bo mi 24 lata temu odgryzł go szczur i nie odrózniam ładnie pachnacych zapachow od smrodu bo sam smierdze bo nie da sie mnie domyć. i co ja mam powiedziec jak wszedzie biora mnie za zula i nie wpuszczaja nigdzie? gdzie mam te sprawy zalatwiac? przez internet mozna? na szczescie mam dom i zone, dobrze ze od dziecka wystepuje u niej brak powonienia bo przynajmniej ona ze mna wytrzymuje, ale wracajac do tematu to napiszcie mi jak moge te sprawy zalatwic przez internet bo zona tez juz stara to pracowac niedlugo przestanie i nie bedziemy mieli piniedzy na czynsz itd.
dziekuje bardzo za odpowiedz.
Pan Rysio

#9 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 21:13

ja pracowałam 30 lat na stojaco przy zelazku jako prasowacz para waliła mi na twarz kaszle pluje nogi bola puchna to to nie jest choroba zawodowa tych co ustalali tak postawic wtenczas by uznali reka boli od trymania zelazka smiechu warte co oni ustalaja

#10 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 26 luty 2010 - 23:05

Kto powinien stwierdzić chorobę zawodową ?czy to stwierdza lekarz sam czy trzeba mu podsunąć myśl ,że przypuszczam że to choroba zawodowa.

#11 Guest_talia

Guest_talia
  • Goście

Napisano 24 listopad 2011 - 22:44

http://www.ciop.pl/13941.html na tej stronie jest odpowiedz, gdzie zgłosić chorobę zawodowa i jakie jest postępowanie.

#12 Guest_polo

Guest_polo
  • Goście

Napisano 20 marzec 2012 - 17:46

A co powiecie na to - Mam chorobę zawodową obydwu rąk - po sanatorium ZUS twierdzi że jestem zdrowy i wracał do pracy - mój lekarz pisze zaświadczenie o zdolności do pracy A LEKARZ MEDYCYNY PRACY NIE ZEZWALA NA PODJĘCIE PRACY NA DAWNYM STANOWISKU - W TYM SAMYM DNIU DOSTAJĘ WYPOWIEDZENIE Z PRACY - I CO WY NA TO????????????? KAŻDY ...UJ NA SWÓJ STRÓJ

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2012 - 22:54

jak dlugo zus bedzie mial swoich lekarzy i swoje sady nigdy nie bedzie dobrze w polsce

#14 Guest_zbyszko

Guest_zbyszko
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 14:54

jestem z rocznika 48-mego pracowałem jako spawacz w różnych instytucjach,kiedy przechodziłem na rentę,żadna komisja nie uwzględniła moje uszkodzenie płuc przez wykonywana pracę jako spawacza i lakiernika.Dziś 64letni rencista na 2-giej grupie dowiaduję się że moje płuca są b.mocno uszkodzone,utrzymuję się tylko dzięki lekom.Dziwię się lekarzom którzy jako specjaliści orzekają uszczerbki zdrowia i składali przysięgę o rzetelne i bezstronnicową pomoc pacjentom,kamóflują choroby,unikają jej ujawnieniu choć przyczyna jest im znana.Przechodząc na rentę straciłem zaufanie do lekarzy i baczniej im przyglądam sie na ręce i nie daję wykonywać zabiegów o których nic mi nie wiadomo.Wiem jaka to przykrość ich w tym momencie spotyka kiedy pacjent podejrzliwie ich ocenia,ale sami do tego doprowadzili przez swoją zachłanność,wykorzystywanie swego zawodu w niehumanitarny sposób.Mało jest lekarzy z powołania,więcej z obowiazków bo tak rodzice chcieli.Jestem przeciwnikiem strajku lekarskiego,kiedy to oni najwięcej zarabiają,przychodnia,szpital,dom.Dziś w smutku oczekuję końca swych świeczek,obwiniając za to lekarzy że zlekceważyli to co było dlamnie najcenniejsze=zdrowie= nie tak sobie wyobrażałem starość.Dziś w wieku swoim już nie odzyskam żadnego odszkodowania,muszę iść do przodu i modlić się o jutrzejsze przeżycie.Mając w sobie zatorowość płucną,NYHA IV stopnia,niedokrwistość mięśnia sercowego,po dwuch zawałach,ledwo idącego z garścią tabletek dzięki którym żyję.

#15 Guest_jakie

Guest_jakie
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2012 - 23:05

ja od czterech lat walczyłem z ZUS-em o rentę z tytułu wypadku w pracy straciłem przytomność upadłem,nie było protokółu powypadkowego nie z mojej winy,po prostu odmówiono mi jego wydania(byłem młody 22 lata i mówiono mi,że nie jest mi potrzebny wypadek był w 1982r.).Sad uznał,że wypadek miał miejsce urazy kręgosłupa(szyjny i lędżwiowy)złamanie obojczyka,w czasie leczenia stwierdzono POCHP, pylicę płu i astmę ze względu na warunki pracy do dzisiaj stan mojego zdrowia się pogarsza z roku na rok.Sąd wysłał mnie do biegłego lekarz sądowego ten stwierdził,że jeżeli nikt inny nie stracił przytomności to znaczy,że to nie warunki w pracy to spowodowały,stwierdził,że jestem zdolny do pracy(uzdrowiciel,cudotwórca do niego ludzie się zgłaszajcie wyleczy Was w 5 min tyle trwała moja wizyta u tego pana i zostałem uzdrowiony)i Sąd nie uznał jako wypadku przy pracy ze względu na opinię biegłego"uzdrowiciela".Pozdrawiam Wszystkich uzdrowionych

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 15:56

wszystko ok ale co ze szwaczkami które pracuja po 12 godz i mają krzywe kręgosłupy czy to nie powinno być zaliczone do choroby zawodowej

#17 Guest_teresa_goll@wp.pl

Guest_teresa_goll@wp.pl
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:26

Witam. Przepracowałam ponad 30 lat w handlu w latach kiedy nie było wózków do pomocy i całe tony towarów w branży spożywczej nosiłam na własnym brzuchu . prawie 3 lata opiekowałam się ciężko chorymi ,które to osoby dźwigałam żeby móc wykonać czynności higieniczne u chorego w domu . W moim przekonaniu i opinii lekarzy rejonowych i specjalistów ,którzy mnie leczą mój stan zdrowia nie ulegnie poprawie ,a raczej cały czas się pogłębia,wobec powyższego chcę wiedzieć jakie mam szanse na stwierdzenie choroby zawodowej? mam bolesne nogi ,coraz bardziej źle chodzę (chodzi o stopy, stwierdzone wyrostki w postaci ganglionów w obydwu stopach)obie ręce są po operacji cieśni i znów mam nawroty drętwień i bólów związanych z tym schorzeniem, cały kręgosłup to wypukliny zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze naczyniak ok 11mm guzki SCHMORLA itp (lędźwiowy już po operacji i są ponownie wypukliny pooperacyjne) leczę się na ciśnienie na początku lat 2000 stwierdzono zespółX , .kto jest mi w stanie dać odpowiedź na mój problem ,proszę o kontakt na adres maila podany jako autor tego wpisu.

#18 Guest_iza

Guest_iza
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 10:50

dominik michalczyk wypowiada się jak prostak

#19 Guest_kobra

Guest_kobra
  • Goście

Napisano 04 listopad 2012 - 20:12

a co z kierowcami.muszą iedzieć po tyle gozin za kierownicą wytpuje po latach prostata wywalony krgosłup paają oczy co z nimi.???!!!

#20 Guest_adzik

Guest_adzik
  • Goście

Napisano 14 maj 2013 - 09:57

ch...j z tym żryj ile popadnie;p

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych