Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga na dziecko (prorodzinna) - kto nie może z niej skorzystać

wróć do serwisu Księgowość 30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198001 postów

Napisano 23 luty 2012 - 15:10

Komentarz do artykułu: Ulga na dziecko (prorodzinna) - kto nie może z niej skorzystać

#2 Guest_Petent

Guest_Petent
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 15:10

Czy przysługuje ulga na nieżyjące dziecko?

#3 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 23 luty 2012 - 23:28

sory, ktoś ma zgadywać jaka jest sytuacja ?
trzeba było coś więcej napisać

#4 Guest_Stefa

Guest_Stefa
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2012 - 00:37

ta ulga jest korzystna wyłącznie dla zamożnych rodzin.Rodzice,którzy mają małe zarobki i płacą niski podatek skorzystają z ulgi tylko do wysokości zapłaconego podatku.I to jest pomoc dla rodzin wielodzietnych!Następne oszustwo!

#5 Guest_gruba

Guest_gruba
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 20:07

powinni dostawac ci comaja maly dochod na rok a nie jest na odwrot ja mam3dzieci i nic nie dostajemy bo maz ma zamaly zarobek to jest skandal

#6 Guest_szpila

Guest_szpila
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 21:04

Ale pewnie dostajesz rodzinne - zsumuj sobie to zobaczysz ile to jest w skali roku i dodatek na 3 dziecko. Wyjdzie więcej niż ten zwrot z ulgi.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 12:58

a jak niemam pełnego roku to moge

#8 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 23:11

co możesz, o co pytasz gościu ?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 12:12

chciałabym się dowiedzieć jaki musi być dochód roczny,aby otrztmać ulgę na dzieci?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 12:15

chciałabym się dowiedzieć jaki musi być dochód roczny,aby otrztymać ulgę na dzieci?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 19:27

Pracuję w firmie i płacę podatek od osób fizycznych oraz prowadzę działalność gospodarczą (taxi) gdzie rozliczam się przez kartę podatkową czy mogę skożystać z ulgi na dziecko ?

#12 Guest_maly

Guest_maly
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 19:45

mam pytanie mamy dwoje dzieci czy morzemy karzde dziecko z osobna odliczyc ulge na dzieci zona jedno i ja jedno bo i tak nie rozliczamy sie razem .

#13 Guest_wladzia

Guest_wladzia
  • Goście

Napisano 26 luty 2013 - 12:33

Witam! Mam pytanie czy jeśli przez cały rok 2012 byłam na urlopie wychowawczym to muszę rozliczać pit?A co wtedy z ulgą na dziecko?
A jeśli mój partner był bezrobotny i bez prawa do zasiłku to czy musi się rozliczać?

#14 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 18:12

Syn w 2012 ukończył naukę w technikum, nie studiuje.Za ile miesięcy mogę odliczyć ulgę?!

#15 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 02 marzec 2013 - 22:50

do kasi - ulgę na syna możesz odliczyć do sierpnia
do wladzi - nie mając dochodów nie musicie się rozliczać, bo zerowych pitów się nie składa
do maly - możecie tak zrobić, jeśli oboje wychowywaliście te dzieci
do gość - w PIT-37 z etatu możesz odliczyć ulgę na dziecko

do gość - dochód musi być taki, aby wyszedł od niego podatek, bo ulgę na dzieci odlicza się od podatku

#16 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 18:12

A czy istnieje jakiś minimalny podatek od którego się rozlicza? Ponieważ w 2012r miałam tylko 4 miesiące podatkowe, 2 macierzyńskie i 2 jako bezrobotna z przysługującym zasiłkiem, reszta to urlop wychowawczy i księgowa mi nie odliczyła ulgi na dziecko. Nie wiem czy to jej błąd/niewiedza czy tak ma być. Może ktoś mi pomoże?

#17 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 21:25

Ja myślę, że ci nie odliczyła, bo nie wyszedł podatek.
Jak wyżej napisałam ulgę na dziecko odlicza się od podatku, cała kwota ulgi to 1.112,04 zł. Aby odliczyć całą ulgę trzeba mieć co najmniej taką kwotę podatku rocznego. Jeśli będziesz mieć mniejszy podatek to mniej ulgi odliczysz.

#18 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 16:31

Moja była żona po rozwodzie ma sądownie przyznaną opiekę nad naszą córką. W tym roku ma małe dochody wiec nie ma jak odliczyć w picie rocznym ulgi na dziecko. Prosiła żebym ja jako ojciec odliczył w rozliczeniu rocznym ulge na dziecko. Pieniądze mają być przeznaczone na kolonie dla córki. Tylko nie wiem czy urząd skarbowy, nie bedzie mnie scigał za odliczenie ulgi na dziecko. Wyrokiem sadu po rozwodzie nie miałem żadnych ograniczonych praw, zwykły rozwód bez orzekania o winie. Opieka nad dzieckiem przyznana matce.

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 22:37

Beznadziejne przepisy!!!Wychowujesz dziecko,łożysz na nie żeby się kształciło,kończy szkołę w czerwcu ma 20 lat,w sierpniu się wyprowadza,a ty nie wiesz ile zarabia,bo nie ma obowiązku ci się tłumaczyć!!Korzystasz więc z ulgi na dziecko,wpisujesz w picie 0 miesiące w których na nie łożyłeś, a fiskus żąda od ciebie zwrotu ulgi,bo mówi,że OD SIERPNIA do końca roku dziecko zarobiło więcej niż 3089zł!!!PARANOJA!!!!

#20 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 00:42

mam dwie córki starszą,która ma nieskończone 24 lata,uczy się i jest zarejestrowana w Powiatowym Urzędzie pracy jako bezrobotna oraz młotszą 9-cio letnia,która w zeszłym roku była na nazwisku swojej matki.Ale ja jestem normalnie wpisanym ojcem. Czy mogę się z nimi rozliczyć? czy mogę skorzystać z ulgi?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych