Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile mam czasu na złożenie SD-Z2

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198558 postów

Napisano 13 maj 2009 - 15:32

Komentarz do artykułu: Ile mam czasu na złożenie SD-Z2

#2 Guest_mk

Guest_mk
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 15:32

a co jeśli mam akt notarialny do te mojej darowizny?

#3 Guest_HK

Guest_HK
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 20:17

Na stronie 1 Zgłoszenia SD-Z2 podano, ze termin składania zgłoszenia: Miesiąc od dnia powstania obowiązku podatkowego a Państwo piszecie:

Ważne!
Zgłoszenia należy dokonać właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego w terminie 6 miesięcy od dnia powstania obowiązku podatkowego.
Obowiązek podatkowy powstaje
- w przypadku dziedziczenia - z dniem uprawomocnienia się orzeczenia sądu stwierdzającego nabycie spadku.
Jak mam to rozumieć?!

#4 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2009 - 13:27

Należy to rozumieć tak, że obowiązek podatkowy powstaje wtedy gdy uprawomocnia się decyzja o stwierdzeniu nabycia spadku. U mnie decyzja była wydaja w kwietniu a uprawomocniła się w maju 2009 r. i od tego momentu powstaje obowiązek podatkowy i od tego czasu licz 6 miesięcy na złożenie druku SD-Z2

#5 Guest_Marcin K.

Guest_Marcin K.
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2009 - 19:59

Druk sd-z2 składam w urzędzie skarbowym darczyńcy czy obdarowanego? Nie chcieli przyjąć w US obdarowanego więc złożyłem w US Darczyńcy.
Obdarowany.

#6 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 16:10

Witam!Mam taki problem-zmarli moi rodzice, mieszkanie w testamencie zostało przepisane na dwóch braci-jeden z nich zmarł...A ten który został chce sprzedać mieszkanie.Ale zgodnie z prawem najpierw my musimy się tego zrzec. Tak też zrobliśmy ale musimy się rozliczyć w urzędzie na Picie SD-Z2,czy trzeba za to zapłacić podatek?

#7 Guest_asia30

Guest_asia30
  • Goście

Napisano 10 luty 2010 - 08:43

mam dostać spadek po dziadku ale spadek ma być podzielony na 10 osób . Mój tato nie żyje więc ja i trzech moich braci jesteśmy wliczeni w spadek. Spadek jest mniej więcej w wysokości 120000 i co najważniejsze i co mi daje do myślenia słyszałam że państwo pobiera 70% podatku czy to prawda? spadek jest ze wschodu mój dziadek miał tam majątek i w czasie wojny uciekał z rodziną pozostawiając duży majątek.

#8 Guest_Aleksander

Guest_Aleksander
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2011 - 14:50

Bzdury wypisujecie: ("Obowiązek dokonania zgłoszenia nie obejmuje przypadków, gdy")

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 21:07

Gdzie to należy wysłać. Do jakiego urzędu skarbowego?
Mieszkam w Kanadzie ale jestem zameldowany w Warszawie.

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2012 - 13:08

W artykule nie jest jednoznacznie napisze kiedy powstaje obowiązek rozłożenia druku o zwolnienie podatkowe.
W momecie wyroku prawomocnego sądu o nabyciu spadku
czy w momencie przyjęcia spadku
czy w momecie złożenie wniosku do sądu.

#11 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 11:28

hwhuwwhw9wbwwbwwwniwiwbwiiw iwiw wwwonwowow wowow wwoow wownwiwiow
http://biznes.wieszj...zenie-SD-Z2.htm

#12 Guest_puella

Guest_puella
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2014 - 16:48

16.06.2014 otrzymałam darowizne na konto od mojego taty.Kompletnie zapomniałam o złezeniu deklaracji podatkowej.Jutro (16.12.2014)mija równo pół roku od przekazania darowizny. Czy zatem składając jutro SD-Z2 uniknę kary?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2020 - 08:27

nie moglam przyjechac do Polski (Corona) minelo 6 miesiecy od smierci mamy na zalatwienie spraw spadkowych. Musze teraz placic podatek?

#14 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

nie moglam przyjechac do Polski (Corona) minelo 6 miesiecy od smierci mamy na zalatwienie spraw spadkowych. Musze teraz placic podatek?

#15 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2020 - 11:54

Spróbuj napisać wyjaśnienie do urzędu skarbowego, z jakiej przyczyny nie zgłosiłaś w terminie podatku. Być może przychylą się do twojej prośby i nie będziesz musiała płacić.

#17 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2020 - 12:11

Dzień dobry, 2 lata temu dostałem od ojca darowiznę w wys. 20 000 zł, zgłosiłem ją w US na druku SD-Z2. Tydzień temu otrzymałem w darowiźnie od ojca samochód o wartości 9000 zł, czyli poniżej limitu 9.637,00 zł. Czy muszę po raz kolejny składać w US druk SD-Z2 z uwagi na przekroczenie limitu 9.637,00 zł w 5 letnim okresie rozliczania darowizny? pozdrawiam,

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych