Skocz do zawartości


Zdjęcie

NIP czy PESEL w PIT-11 – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198726 postów

Napisano 15 luty 2012 - 20:54Komentarz do artykułu: NIP czy PESEL w PIT-11 – wyjaśnienia Ministerstwa Finansów

#2 Guest_jaceksr

Guest_jaceksr
  • Goście

Napisano 15 luty 2012 - 20:54

POrąbało Ministra Finansów !
SKORO : "Przepisy ustawy Kodeks karny skarbowy nie przewidują sankcji karnych za podanie przez płatnika identyfikatora podatkowego podatnika, który jest niezgodny ze stanem rzeczywistym (tj. numeru PESEL zamiast NIP lub NIP zamiast numeru PESEL). Nie przewidują również sankcji karnych dla podatnika za nie poinformowanie płatnika o obowiązującym identyfikatorze podatkowym (tj. NIP /numer PESEL)."

TO PO CO Mnister wydaje : "Resort finansów obiecał, że do urzędów skarbowych trafią wytyczne, aby nie nakładać kar na płatników za błędnie podany identyfikator w PIT-11,"

Jednak władza daje "władzę" cze]ęsto głupią i tylko biurokratyczną !
Bo pierwszy cytat jest sprzeczny z drugim. Ale urzędnik tak lubi działać , no bo może w tej sieci głupich przepisów trafi sie kogoś upolować !

No cóż - nasza rzeczywistość : najlepiej karać jak najwięcej za nikłe nic nie znaczące pomyłki , a nagradzać sie samemu (władza) nawet za nic nie robie , w tym i za błędy.

#3 Guest_henryk

Guest_henryk
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2013 - 20:56

to że ich porąbało wiemy od dwudziestu kilku lat. Oni to okupanci a my Obywatele jakiegoś Kraju. Co może okupant bełkotać i to Oni robią i karać dawniej radykalnie dzisiaj na zmęczenie otumanienie i doprowadzanie do samobójstwa

#4 Guest_MK

Guest_MK
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2020 - 21:23

Nie mozna tego napisac po ludzku? bez tych 'zgodnie z art' wstawkami ktore nie maja zadnej wartosci, jedynie utrudniaja zrozumienie czytanego tekstu..?

#5 Guest_MK

Guest_MK
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2020 - 21:23

Nie mozna tego napisac po ludzku? bez tych 'zgodnie z art' wstawkami ktore nie maja zadnej wartosci, jedynie utrudniaja zrozumienie czytanego tekstu..?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy