Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak wypełnić PIT-11?

wróć do serwisu Księgowość 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197246 postów

Napisano 20 luty 2012 - 12:44

Komentarz do artykułu: Jak wypełnić PIT-11?

#2 Guest_Fokker

Guest_Fokker
  • Goście

Napisano 20 luty 2012 - 12:44

Wkurza mnie, że w programach do wypełniania pitów trzeba podawać przychód z zeszłego roku. Po co? Starego nie mam, a po zeszłorocznych pracodawcach zbierał nie będę

#3 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2012 - 13:26

Dokładnie tak ja też mam z tym problem i nie wiem co dalej jak to obliczyć.

#4 Guest_michał

Guest_michał
  • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 20:08

czy w składkach na zus nie powinno być na emerytalne 1,5%? 6,5% to część ponoszona przez pracodawcę, a pracownik pokrywa 1,5%.

#5 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 09 luty 2014 - 17:25

1,5 % to składka rentowa, emerytalna wynosi 9,76 %

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2014 - 17:47

w artykule jak michał słusznie zauważył jest błąd składka rentowa powinna wynosić nie 6,5% a 1,5% gdyż to 1,5% jest potrącana z pensji pracownika i ponoszona przez pracownika. Łączna wartość składek potrącanych wynosi 13,71% od roku 2009, być może nawet i wcześniej ale pamięcią tyle nie sięgam.:)

#7 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 25 luty 2015 - 08:46

Firma upadła więc pit nie dostałam i raczej już nie dostanę. Byłam jeden dzień na inwentaryzacji (zlecenie), status osoby uczącej się, 6 h przepracowanych (12 brutto za h). Na konto przyszło 63zł (i też musiałam się prosić o te pieniądze). Nie wiem jak wyliczali wynagrodzenie (w niektórych firmach wyliczają jakąś kwotę kosztów uzyskania czy coś), nie wiem jak wyliczyć sobie brutto, czy normalnie 72zł i w tedy wpisuję podatek 9zł? czy ile? Z góry dzięki za pomoc

#8 Guest_jml

Guest_jml
  • Goście

Napisano 25 luty 2016 - 17:29

Witam . Mam pytanie . Czy za miesiąc pracy na umowę zlecenie jest wystawiany PIT-11 ?

#9 Guest_Anka

Guest_Anka
  • Goście

Napisano 06 luty 2017 - 01:44

No już jutro idę do rachlex, by dać pit 11 do rozliczenia. Sama tego nie potrafię zrobić.. ;/

#10 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 12298 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 luty 2017 - 23:08

bo ci się nie chce, lepiej wrzucić reklamę 

#11 Guest_olsi

Guest_olsi
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 08:24

Witam, mam pytanie czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jeśli dostaję PIT11 z urzędu pracy ze względu na to, że pracowałam na stażu. Następnie DOstaje rugi PT poniewaz staż sie skonczył i dostalam umowe o prace. Cy przy rozliczaniu PITU zaznaczy prawo do uzyskania kosztów z jednego stosunku pracy czy wiecej niz jednego ?

#12 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 luty 2017 - 08:59

z jednego stosunku pracy,umowa o pracę jest stosunkiem pracy

#13 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 11:00

Witam mam pytanie zawsze rozliczonej się sama jednak tego roku troszkę się gubię 😉 mam umowę o pracę i 2 umowy zlecenie, wykonywane jednocześnie od początku do końca roku. Jaki to stosunek pracy jeden czy kilka ?.

#14 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 28 luty 2018 - 12:00

No stosunek pracy masz jeden, do umów zlecenia masz inne KUP. Dane dot umowy o pracę wpisujesz części C.1.1, a umowa zlecenia C.1.3 - działalność wykonywana osobiście, nawet jest napisane o jakie umowy tam chodzi.

#15 Guest_marta

Guest_marta
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 14:16

Czyli zaznaczam jeden stosunek pracy ?

#16 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 28 luty 2018 - 14:31

Oczywiście,że jeden

#17 Guest_Mac

Guest_Mac
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 23:31

Witam. Dostałem PIT-11 od pracodawcy i postanowiłem wypełnić PIT-37 samemu przez internet. Pojawił się pewien problem przy rubryce D. punkt 28. Na moim PIT-11 miejsce zaznaczenia "iksem" jest pomiędzy dwoma kratkami czyli między podpunktem 1 i 3. Co mam z tym zrobić? Pracowałem na umowę o pracę w jednym zakłądzie w miejscu mojego zamieszkania i zameldowania. W programie internetowym istnieje opcja "nic nie zaznaczono". No ale jednak u mnie "iks" jest, tylko że nie na żadnej z kratek a pomiędzy. Dodam, że w tamtym roku oddałem pit komuś do rozliczenia i teraz dopiero zauważyłem, że sytuacja z zaznaczeniem kratki była taka sama, a mimo to osoba jakoś wypełniła PIT-37. Czy dobrze się domyślam, że powinienem traktować to zaznaczenie jakby było na punkcie 1 czyli "z jednego stosunku pracy (stosunków pokrewnych)"?

#18 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3483 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 20 kwiecień 2018 - 06:57

w PIT 11 powinna być zaznaczona 1.z jednego stosunku pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych