Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak rozliczyć przychody z innych źródeł

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198558 postów

Napisano 24 luty 2009 - 10:10

Komentarz do artykułu: Jak rozliczyć przychody z innych źródeł

#2 Guest_Zbyli

Guest_Zbyli
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 10:10

Czy zwrot poniesionych wcześniej kosztów - jest dochodem podlegającym opodatkowaniu PIT - 8C

#3 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 23:01

o jakie koszty chodzi ? napisz coś więcej

#4 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 09 marzec 2009 - 21:16

Mam podobne pytanie. Moj maz dostal PIT-8C dotację w kwocie 1000zl(częsciowy zwrot kosztow) na wymiane systemu ogrzewania. jest to datacja z funduszy unijnych. chcemy sie rozliczyc wspolnie. czy mamy to zrobic na PIT 36, uwzgledniajac te dotacje? czy schowac PIT 8C do szuflady na pamiatke, nie ujmowac go w rozliczeniu i zlozyc zeznanie na PIT 37? czy mamy zaplacic od dotacji podatek, a jesli tak to jakiej wysokosci? 19%?
z gory dziekuje za odpowiedz

#5 Guest_dorotak1

Guest_dorotak1
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 21:48

mam pytanie.czy osoba będąca przewodnikiem dla osoby niepełnosprawnej otrzymująca od niego tzw-wynagrodzenie zobowiązana jest rozliczyć podatek dochodowy od wynagrodzenia uzyskanego z tytułu usług świadczonych na rzecz osoby niepełnosprawnej ???czy rozlicza się na picie 36 w pozycji inne zródła dochodu.

#6 Guest_koleżanka

Guest_koleżanka
  • Goście

Napisano 16 marzec 2009 - 23:08

tak, powinna się z tego rozliczyć, może być w PIT-36, poz. Inne źródła /wg mnie/

#7 Guest_Goki

Guest_Goki
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2009 - 14:24

Obok mojej posesji będą budować linie najwyższego napięcia 400+110 kV.Musiałam podpisać oświadczenie o służebności.Dostałam odszkodowania za spadek wartości nieruchomości, czy w związku z tym będę płacić podatek dochodowy?

#8 Guest_lucykol

Guest_lucykol
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 15:54

Czy inne dochody to ,,zasiłek dla bezrobotnych,,?
Mój mąż pobierał taki zasiłek w Norwegii i tam zapłacił podatek a teraz ma płacić jeszcze raz w kraju Czy tak można ?

#9 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2014 - 15:02

A co z przychodem z zasiłku macierzyńskiego, od którego podatek jest odprowadzany przez ZUS? Z tego co wiem ma być on wykazany jako "inne źródło przychodu", ale czy trzeba za niego płacić podatek jeszcze raz?  

#10 Guest_Kalafior

Guest_Kalafior
  • Goście

Napisano 23 luty 2017 - 11:04

ch*j prawda siemka

#11 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 12:33

A w jaki sposób rozliczyć odsetki od nieterminowej spłaty kwoty uzyskanego sądownie zachowku?

#12 Guest_Wnuczkov

Guest_Wnuczkov
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2020 - 10:05

Czyli jak np. mamy biednego staruszka na emeryturze, który sobie wytnie swoje własne drzewko czy dwa, by napalić w piecu i nie marznąć w zimie, bo go nie stać na węgiel, po czym dostaje 5000-6000 zł kary, która następnie zostaje umorzona... to jest to uznane jako przychód, z którego ma jeszcze zapłacić ponad tysiąc podatku!?? Przepraszam za określenie, ale jak dla mnie niektóre prawa, a w szczególności ich egzekwowanie, brzmią jak po prostu rozbój w biały dzień...

#13 Guest_Wnuczkov

Guest_Wnuczkov
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2020 - 10:05

Czyli jak np. mamy biednego staruszka na emeryturze, który sobie wytnie swoje własne drzewko czy dwa, by napalić w piecu i nie marznąć w zimie, bo go nie stać na węgiel, po czym dostaje 5000-6000 zł kary, która następnie zostaje umorzona... to jest to uznane jako przychód, z którego ma jeszcze zapłacić ponad tysiąc podatku!?? Przepraszam za określenie, ale jak dla mnie niektóre prawa, a w szczególności ich egzekwowanie, brzmią jak po prostu rozbój w biały dzień...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych